СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
7 правил догляду за зубами в домашніх умовах | ДентАрт

7 правил догляду за зубами в домашніх умовах

Час читання:
5 хвилин PT5M
Рейтинг статті:
(1)

У стоматологічних клініках є різноманітні процедури для збереження здорових та красивих зубів, у тому числі професійне чищення та відбілювання. Незважаючи на важливість відвідування стоматолога, ключову роль відіграє індивідуальна гігієна. Щоб допомогти нашим читачам, ми розповіли про основні правила догляду за зубами та найбільш часті помилки, а також дали перевірені поради.

ЗМІСТ

 1. Чому потрібно серйозно ставитись до своїх зубів?
 2. 7 правил догляду за зубами
 3. 5 помилок у догляді за зубами
 4. Висновки лікаря

Чому потрібно серйозно ставитись до своїх зубів?


Більшість людей не бачить сенсу витрачати час на вибір зубної щітки та пасти, купувати спеціальні засоби для догляду за ротовою порожниною. Гігієнічні процедури проводяться максимум щодня вранці: людина поспішає, 30-60 секунд водить щіткою в роті, причому використовує засоби річної давності.

Таке недбале ставлення пояснюється відсутністю розуміння, що може трапитися, якщо не чистити зуби. Саме неправильний догляд за ротовою порожниною або його повна відсутність призведе до появи м’якого зубного нальоту. Стійка плівка з мікроорганізмів з часом перетворюється на зубний камінь, який стане причиною появи стоматологічних захворювань, наприклад, гінгівіту.

Ще одна причина, чому потрібно доглядати зуби, – погіршення дихання. Під час сну в ротовій порожнині розмножуються смердючі бактерії, тому ігнорування чищення вранці посилює проблему, призводить до появи галітозу. Є різноманітні способи позбутися неприємного запаху з рота, проте краще навіть не стикатися з подібною проблемою.

Чому потрібно серйозно ставитись до своїх зубів

7 правил догляду за зубами


Видалити наліт, уникнути появи зубного каменю, неприємного запаху та кровотеч можна в домашніх умовах. Для цього радимо вивчити основні правила догляду за зубами:

 • Зміна зубної щітки. Матеріали швидко зношуються, стають токсичними, а щітка перестає виконувати свою функцію. Рекомендуємо міняти зубну щітку кожні 2-3 місяці.
 • Вибір правильної зубної пасти. У нас є список рекомендованих зубних паст для комплексного догляду за ротовою порожниною, зміцнення емалі, відновлення мікрофлори та інших цілей. Вивчивши перелік, ви зможете вибрати необхідний саме для вас засіб.
 • Щоденне чищення. Щоранку та ввечері потрібно чистити зуби протягом 2-3 хвилин. Щоб очистити бічну поверхню, робіть рухи, що начебто виметають, від ясен до ріжучого краю, а також додавайте кругові рухи. Для очищення жувальної поверхні потрібно робити рухи вперед-назад.
 • Чищення після їжі. Рекомендуємо проводити гігієнічні процедури після сніданку та вечері, щоб у роті не залишалися бактерії та залишки їжі. Якщо ж почистили зуби до їжі, тоді обов’язково прополощіть рот водою.
 • Полоскання ротової порожнини. Профілактичний ополіскувач містить активні речовини, які здатні проникати у важкодоступні ділянки, знищуючи бактерії та знімаючи наліт. Обполіскувати рот ополіскувачем потрібно мінімум 40 секунд, інакше 80% антибактеріальних властивостей просто загубиться. Після їжі можна також використовувати звичайну воду.
 • Обробка міжзубних ділянок. Щодня потрібно обробляти міжзубні проміжки зубною ниткою, роблячи протяжні рухи.
 • Регулярне відвідування стоматолога. Кожні 3-6 місяців проходьте профілактичний огляд. Раз на півроку рекомендуємо проходити професійне чищення зубів, яке дозволить запобігти (позбутися) кровоточивості ясен, неприємного запаху з рота, больових відчуттів, білих плям, жовтизни.

Окремо хочемо виділити процес чищення зубів. Щоб досягти максимальної чистоти, підготуйте зубну нитку, щітку, пасту та ополіскувач. Ці засоби потрібно комплексно використати і вранці після пробудження, і ввечері перед сном.
Для початку очистіть міжзубні проміжки за допомогою зубної нитки і прополощіть ротову порожнину звичайною водою. Далі почистить зуби гарною щіткою з зубною пастою, яка підходить саме вам, в кінці – позбавтеся мікробів і бактерій, прополоскавши рот ополіскувачем.

7 правил ухода за зубами

5 помилок у догляді за зубами


Чищення зубів – це проста процедура, проте має свої нюанси. Крім дотримання вищеописаних правил догляду, потрібно позбавитися певних помилок і звичок.
Спираючись на свій досвід, повідомлення в соцмережах та на форумах, ми зібрали 5 помилок у догляді за зубами:

 • Прийом їжі після чищення зубів. Чищення дозволяє позбутися від залишків їжі, бактерій. Якщо продовжити приймати їжу після проведення гігієнічних процедур, у ротовій порожнині швидко починають розмножуватися бактерії, які призводять до розвитку стоматологічних захворювань. Вранці радимо прополоскати рота ополіскувачем, поснідати, а вже потім – чистити зуби.
 • Заміна повноцінного чищення жуванням жуйки. Ми вже говорили про позитивний вплив жувальної гумки на здоров’я ротової порожнини, проте вона не може замінити повноцінні гігієнічні процедури. Її слід жувати після їжі протягом 5-7 хвилин.
 • Полоскання рота напоями. Деякі люди обполіскують рот солодкими чи алкогольними напоями, чаєм чи кавою. Такі дії прискорюють утворення карієсу, забарвлюють зуби у темніший колір, а алкоголь зовсім призводить до патологічних змін слизової оболонки. Для полоскання використовуйте спеціальні профілактичні ополіскувачі або звичайну воду.
 • Сильний тиск на зубну щітку. Коли людина сильно натискає на зубну щітку, щетинки згинаються, через що не вдається якісно видалити наліт.
 • Жування на одній стороні. Більшість звикає жувати переважно на одній стороні. Ми радимо поступово розподіляти цей процес, інакше відбудеться перевантаження зубів, через що вони почнуть швидше стиратися і псуватися. Зуби з іншого боку, де ми рідко жуємо їжу, ослабнуть, перестануть піддаватися природному механічному очищенню.

І не можна забувати про правила догляду за зубами дитини. Коли з’явилися перші зубки, видаляти залишки їжі можна вологою губкою чи марлею. З 10 місяців можна використовувати м’яку щітку із гумовими щетинками. Зубну пасту бажано починати використовувати з 2-2,5 років, причому вона має бути спеціалізованою.
Однак чищення зубів – це індивідуальний процес. Як дорослим, так і дітям потрібно регулярно проходити огляд. Лікар підбере зубну пасту і щітку з урахуванням особливостей пацієнта, вчасно виявить і допоможе позбутися проблем.

5 помилок у догляді за зубами

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

 

«Немає грошей та часу – це основні причини відсутності повноцінного чищення зубів, проходження профілактичних оглядів у стоматолога. До того ж, деякі просто не знають правил догляду за зубами. В результаті до мене приходять пацієнти з глибоким карієсом, які мають скарги на больові відчуття від солодкого та кислого, холодної та гарячої їжі, раптовий короткочасний біль.


Карієс, навіть на фінальній стадії, можна вилікувати, але краще уникнути такого стану захворювання. Раджу двічі на день чистити зуби, використовувати флос для очищення міжзубних проміжків, кожні 2-3 місяці міняти зубну щітку. І не забувайте в достатній кількості вживати продукти, що містять кальцій (молочні, риба, бобові), фосфор (злаки, горіхи), фтор (волоський горіх, а також скумбрія, мінтай, тріска та інша риба).»

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00