СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Чи потрібно видаляти зуби мудрості? Коли потрібно видаляти зуби мудрості? | ДентАрт
Час читання:
8 хвилин PT8M
Рейтинг статті:
(2)

Більшість людей не звертається за допомогою до стоматолога доти, доки не починає відчувати дискомфорт чи сильний біль. Чи потрібно видаляти зуби мудрості – головне питання у сучасній стоматології, адже далеко не у всіх людей вони викликають болючі відчуття. Команда DentArt відповіла на запитання, додатково розповівши про особливості операції та догляду за ротовою порожниною.

ЗМІСТ

 1. Зуби мудрості – важка ноша сучасної людини
 2. Чи потрібно видаляти зуби мудрості за відсутності болючих відчуттів?
 3. Чи небезпечно видаляти зуби мудрості?
 4. Які наслідки видалення зубів мудрості?
 5. Висновок
 6. Висновки лікаря

Зуби мудрості – важка ноша сучасної людини


Для пережовування твердої їжі нашим предкам були потрібні потужні щелепи. Згодом люди навчилися обробляти їжу, робити її набагато м’якішою. Необхідність у великій щелепі та масивному жувальному апараті відпала, тому для «вісімок» просто не залишилося місця.

Чи потрібно видаляти зуби мудрості

Зуби мудрості починають формуватися у 4-5 років, а прорізатись – лише у віці 16-25 років. Саме пізня поява пояснює, що означає зуб мудрості: у цей період людина стає свідомішою, тому природа дарує їй такий подарунок у вигляді болю, проблем із прикусом та захворювань ротової порожнини.

Коли треті моляри прорізуються, наша щелепа вже є сформованою. Незважаючи на це, вони продовжують намагатися вилізти, всіляко розвертаючись і згинаючись.

Серед інших причин обов’язкового видалення зубів мудрості варто виділити:

 • Відсутність місця у зубному ряду. У свідомому віці зубний ряд вже «укомплектований», тому прорізування «вісімок» деформує сусідні компоненти.
 • Розвиток хвороб. Зуби мудрості впливають на організм загалом, призводячи до його збою. Наприклад, в капюшоні, що утворився, зі слизової оболонки практично неможливо провести гігієнічні процедури, через що починається гнійне запалення.
 • Постійні болючі відчуття. Зуби мудрості рідко ростуть рівно, частіше трохи розвертаючись в інший бік. Поступово неприємні відчуття переростають у сильний біль.

Зуби мудрості не впливають на усмішку. Їжа стала набагато м’якшою, що дозволило позбутися функціонального навантаження на порожнину рота. Враховуючи відсутність серйозного позитивного впливу, видалення «вісімок» піде лише на користь, позбавивши вас хворобливих відчуттів та ризику виникнення захворювань.

Чи потрібно видаляти зуби мудрості за відсутності болючих відчуттів

Чи потрібно видаляти зуби мудрості за відсутності болючих відчуттів?


Треті моляри часто зростають без яскраво виражених симптомів. Людині доведеться зіткнутися із сильним болем, але він пройде вже через 3-5 днів. Вони можуть рости рівно, а місця в щелепі буде достатньо. За умови відсутності каріозних порожнин, запланованої установки брекетів або інших ортодонтичних конструкцій, їх можна залишити.

Тобто відповідь на запитання, чи треба видаляти зуб мудрості, якщо він не болить, – не обов’язково. Але від «вісімок» немає жодної користі: вони не допомагають пережовувати їжу, не впливають на усмішку, не можуть бути опорою при ортопедичному лікуванні.

Якщо вирішите залишити треті моляри, тоді приготуйтеся до запалення м’яких тканин ясен. Перикоронарит супроводжується підвищенням температури, сильним пульсуючим болем, дискомфортом. Наші стоматологи під анестезією підріжуть ясна над зубом, проведуть антисептичну обробку. Після процедури вам стане набагато легше.

Ми все ж рекомендуємо видаляти зуби мудрості, оскільки є високий ризик виникнення ускладнень. Наприклад, в один момент їх зростання може припинитися, а капюшон, що утворився, призведе до захворювань ротової порожнини. Крім того, утворений карієс може перейти на сусідні зуби, ускладнивши ситуацію.

Чи небезпечно видаляти зуби мудрості?


Якщо вони ростуть рівно, коріння не переплітається, тоді ускладнень не буде. Пацієнту залишиться стежити за ротовою порожниною, щоб лунка спокійно зажила. Якщо коріння переплелося або зрослося, то можуть бути пошкоджені м’які тканини.
Лікарі клініки DentArt мають у своєму розпорядженні високоякісні європейські матеріали та обладнання, що дозволяє провести операцію безпечно.

Хірург діє наступним чином:

 • Вводить сильнодіючу анестезію.
 • Відшаровує ясна для оголення кістки.
 • Для безпечного вилучення розпилює зуб спеціальним ультразвуковим ножем на кілька частин.
 • Промиває лунку антисептиком. Для прискорення процесу відновлення тканини поміщають протизапальні ліки у лунку видаленого зуба.
 • Для швидкого безболісного загоєння за показаннями проводиться метод плазмотерапії.

Операція займає близько 60-120 хвилин. Точний час залежить від поточної ситуації ротової порожнини пацієнта та особливостей зростання зубів мудрості. Наприклад, якщо вони ростуть під нахилом, то для видалення знадобиться більше зусиль і часу.

Чи небезпечно видаляти зуби мудрості

Які наслідки видалення зубів мудрості?


Після складного видалення зуба мудрості, після того як пройшла дія анестетика, можливий біль, який усувається нестероїдними препаратами. Можлива поява набряку, який протягом кількох днів самостійно проходить.

Полегшити процес загоєння лунки допоможе дотримання рекомендацій лікаря. Перші 2-3 години рекомендується відмовитися від їжі, щоб лунка не запалилася. Перші 5-7 днів бажано відмовитися від різних видів спорту, вживання алкоголю, куріння.

Потрібно обов’язково дотримуватися гігієнічних процедур: якісне регулярне чищення позбавить залишків їжі та нальоту, запобігши появі проблем при загоєнні лунки. При цьому рекомендуємо уникнути посиленого полоскання звичними ополіскувачами. Відмінною альтернативою класичним засобам стане проста вода: просто наберіть трохи в рот і робіть нетривалі ванни.

Висновок


Видалення зубів мудрості – далеко не найприємніший процес. На щастя, у клініці DentArt використовується сучасне обладнання та перевірені матеріали, а професіоналізм лікарів дає гарантію безпечного проведення операції. Порятунок від «пережитків минулого» виключить ризик виникнення захворювань ротової порожнини, позбавить дискомфорту та болю.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

«Наш світ настільки швидко змінюється, що організм людини не завжди встигає підлаштуватися до цих змін. Зараз їжа проходить обробку, легко пережовується, тому ми можемо уникнути потужних щелеп і зубів мудрості.

Часто люди не дають собі розвиватися. Вони можуть терпіти жахливий біль, високу температуру, кровотечу, при цьому наполягати на тому, що немає сенсу позбавлятися «вісімок». У результаті виходить валіза без ручки: нести тяжко, а кинути шкода.

Тільки ігноруючи больові відчуття, боячись видалити зуби мудрості, ми наражаємося на ризик. Якщо не хочете зіткнутися з карієсом, гнійним запаленням або іншими захворюваннями, зверніться до лікаря. Наші стоматологи завжди раді допомогти поліпшити здоров’я ротової порожнини.»

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(2)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00