СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Пломба чи коронка? Що краще реставрація чи коронка | ДентАрт
Час читання:
5 хвилин PT5M
Рейтинг статті:
(0)

Часткова втрата зуба спричиняє погіршення зовнішнього вигляду та порушення функції механічної обробки їжі, що негативно впливає на роботу всієї травної системи. Коли зуб зруйнований на 50-60%, доводиться обирати пломба або коронка. Враховуючи стрімкий розвиток стоматології, відновлення може проводитись шляхом прямої та непрямої реставрації, в особливостях яких також необхідно розібратися.

ЗМІСТ

 1. Які є методи реставрації зубів?
 2. Чому замість пломби краще встановлювати коронку?
 3. Коли доцільно використати фотополімерні матеріали?
 4. Висновки лікаря

Які є методи реставрації зубів?


Реставрація зубів – це відновлення їх жувальної функції та усунення косметичних дефектів, у тому числі тріщин та сколів. Проводиться при частковому руйнуванні зубного елемента, зміні відтінку емалі, наявності щілин.

Коли необхідно усунути маленьку каріозну порожнину, здійснюється пряма реставрація зубів. Лікар проводить усі маніпуляції у роті пацієнта, при цьому процедура триває від 15 до 60 хвилин.

Цей вид реставрації має на увазі використання фотополімерів, які дозволяють відновити форму та колір, усунути міжзубні проміжки, вирівняти поверхню та скоригувати положення зубів у ряду. За одне відвідування лікаря можна відновити до шести зубів. Відсутність необхідності використання зуботехнічної лабораторії суттєво знижує ціни на цей вид послуг стоматолога.

Коли необхідно врятувати сильно зруйнований зуб, відновивши його естетичні та жувальні функції, здійснюється непряма реставрація зубів. Для відновлення можуть використовуватися вкладки, вініри, коронки або імпланти залежно від ступеня руйнування. Непряма реставрація передбачає виготовлення конструкцій, тому потребує кількох візитів до стоматології.

Вініри є тонкими мікропластинками, які виготовляються з міцного полімерного матеріалу. Вони кріпляться до зовнішньої поверхні зубів, забезпечуючи пацієнта розкішною усмішкою без жовтих та сірих плям, тріщин та інших дефектів.

Зубні вкладки використовуються, коли є шанс врятувати зуб, але немає можливості встановити пломбу, наприклад, через протипоказання. Якщо пломбі або вкладці вже нема на чому триматися, коронки допоможуть повністю відновити жувальну функцію.

Якщо виникає необхідність замінити рідні зуби, на допомогу приходить імплантація. Імпланти – це протези, які вживлюються у кісткову тканину щелепи. Вони дозволяють без проблем пережовувати навіть тверду їжу, а зовні звичайна людина навряд чи відрізнить їхню відмінність від рідних зубів.

Які методи реставрації зубів?

Чому замість пломби краще встановлювати коронку?


Пломба – це звичайний матеріал, який використовується для закриття невеликої порожнини, наприклад після стоматологічного лікування або пошкодження. Якщо необхідно відновити зуб, пошкоджений більш ніж на 50%, слід вдатися до встановлення мікропротезу.

Не можна порівнювати, що краще реставрація чи коронка, оскільки остання є універсальним методом реставрації. Мікропротез із кераміки, металокераміки або діоксиду цирконію може використовуватися при сильних руйнуваннях зуба.

Коронки мають ряд переваг:

 • Надійність. При виготовленні коронок використовуються міцні матеріали, тому практично повністю відсутній ризик зламати конструкцію механічним зусиллям.
 • Гіпоалергенність. При встановленні протезів з біосумісного та гіпоалергенного цирконію відсутня відторгнення або негативні реакції з боку організму.
 • Природність. Завдяки ефекту напівпрозорості коронки виглядають максимально натурально.
 • Стійкість. Протези з цирконію стійкі до фарбування харчовими барвниками, тобто після установки не доведеться дотримуватись спеціальних дієт.

До недоліків цього методу реставрації слід віднести швидкість встановлення – 2-3 тижні у середньому. Спочатку лікар сточує зуб і робить зліпок, займається встановленням тимчасового протезу. Далі доведеться чекати, поки виготовлять постійну конструкцію, що може тривати кілька тижнів. Після виготовлення протез закріплюють за допомогою спеціального цементу.

Ще одним недоліком є ​​висока вартість протезування. Якщо обирати пломба чи коронка за ціною, то перший варіант набагато дешевше. Однак коронка прослужить від 15 років, тому в результаті вона може виявитися навіть вигіднішою.

Чому замість пломби краще встановлювати коронку?

Коли доцільно використати фотополімерні матеріали?


Якщо порівнювати зі старими варіантами пломбування каріозної порожнини, наприклад цементний або композитний матеріали, доцільніше ставити коронку. У сучасній стоматології все частіше використовується фотополімерна пломба, яка дозволяє повністю реставрувати, відновлювати та «нарощувати» первісну форму рідного зуба.

Для розуміння, що краще фотополімер або коронка, слід вивчити можливості та переваги першого виду реставрації. Фотополімерна пломба використовується, коли потрібно:

 • змінити класичну форму, довжину та колір зуба;
 • здійснити шинування, тобто зміцнити зуби, запобігти їх подальшому розхитуванню та випаданню;
 • відновити зуб, що вже повністю зруйнований;
 • створити адгезивний міст, для того щоб відтворити повністю втрачений зуб.

Фотополімерна пломба використовується для відтворення природної форми зубів, тому жувальне навантаження рівномірно розподіляється. Матеріал має здатність зливатися зі здоровими ділянками, що гарантує гарну усмішку за будь-яких умов, у тому числі в нічному клубі під ультрафіолетом.

На відміну від класичних пломб фотополімер герметично закриває чутливі тканини зуба. Такі матеріали служать від 10 років, практично не поступаючись коронкам. До речі, їх можна використовувати для реставрації практично зруйнованого зуба, тому в деяких випадках фотополімерні пломби доцільніше встановлювати, ніж коронки.

Коли доцільно використати фотополімерні матеріали?

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна ОлександрівнаЩо краще: пломба чи коронка?

«Раніше пломби та коронки мали зовсім різне призначення: перші використовувалися для заповнення дефекту в тілі зуба, другі – покриття пошкодженого зубного елемента цілком. Сучасна стоматологія суттєво розширила можливості пломб.

Фотополімерні матеріали дозволяють як закрити невеликі дефекти, так і відновити практично повністю зруйнований зуб. Вони ліквідують больові відчуття та покращують естетичні характеристики, змінюючи довжину, форму та колір.

Незважаючи на переваги, фотополімерні пломби не завжди можна використовувати для реставрації суттєво зруйнованих зубів. Їх рідко застосовують для відновлення видимої частини, якщо вона зруйнована більш ніж на 70%.

Пломба чи коронка – цей вибір повинен робити лікар, враховуючи поточний стан зубів та індивідуальні особливості. Ви правильно зробили, що вивчили методи реставрації, особливості, переваги та недоліки кожного з них. Однак радимо записатися на консультацію до фахівця, довіритись його рекомендаціям.»

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00