СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Що таке флоси для зубів? Види зубної нитки | ДентАрт
Час читання:
8 хвилин PT8M
Рейтинг статті:
(0)

Для повного очищення ротової порожнини недостатньо використовувати зубну пасту та щітку. Позбутися залишків їжі в проміжках між зубами допомагають флоси. Незважаючи на їхню популярність, багато хто не знає, що таке флоси для зубів. У статті ми докладно розповіли про цей спосіб чищення, його різновиди та застосування.

ЗМІСТ

 1. Навіщо потрібна зубна нитка?
 2. Які бувають флоси?
 3. Як використовувати флоси?
 4. Висновки лікаря

Навіщо потрібна зубна нитка?


Флос – це зубна нитка з полімерних волокон для очищення проміжків між зубами. Вона допомагає позбутися залишків їжі подібно до звичної зубочистки, тільки набагато ефективніше та безпечніше.

Флоси обов’язково використовуються при скученості зубів, захворюванні пародонту, носінні брекетів або інших незнімних ортопедичних та ортодонтичних конструкцій. Після встановлення апроксимальних пломб лікар зобов’язаний навчити пацієнта правильно користуватися зубною ниткою, оскільки полірування поверхні є важким процесом.

Переваги використання флосів:

 • знижується ризик появи та розвитку карієсу, оскільки людина своєчасно видаляє залишки їжі, уникаючи створення сприятливого середовища для розвитку бактерій;
 • усунення неприємного запаху з рота, який часто з’являється через залишки їжі, що накопичилися, і зубного нальоту в проміжках між зубами;
 • зміцнення емалі зуба та профілактика стоматологічних захворювань, якщо йдеться про зубні нитки, які просякнуті фтором.

Недоліки використання флосів:

 • процес очищення міжзубних проміжків займає чимало часу;
 • хаотичні рухи через незнання правил використання зубної нитки можуть призвести до пошкодження міжзубного сосочка.

Що таке флоси для зубів

Сучасні флоси мають структуру, яка дозволяє м’яко та безпечно прибрати наліт та залишки їжі з емалі. Для чищення достатньо помістити зубну нитку в міжзубному проміжку, очищаючи рухами вперед-назад спочатку одну сторону, потім другу. Переміщаючи нитку між зубами, вдасться повністю очистити порожнину рота.

Флос призначений для одноразового чищення, оскільки постійне використання однієї нитки погіршить стан ротової порожнини. Зараз легко знайти флосери – одноразові верстати, які замінюють класичну зубну нитку. Зручна ручка дозволяє прискорити очищення порожнини рота, а компактність дає можливість носити їх з собою і використовувати в будь-який момент.

Які бувають флоси?


Якщо раніше на пошуки зубної нитки потрібно багато часу, то зараз вони зустрічаються на кожному кроці. Сучасні виробники продовжують випускати різноманітні види флосів, через що людям складно визначитися з найбільш підходящим саме для них варіантом. Команда клініки DentArt розподілила зубні нитки за ключовими групами.

Класифікація флосів згідно поперечного перерізу:

 • круглі – для пацієнтів із широкими міжзубними проміжками;
 • плоскі – ефективно позбавляють залишків їжі при щільних проміжках або скученості зубів;
 • об’ємні – доцільно використовувати пацієнтам як із широкими, так і з нестандартними міжзубними проміжками.

За складом матеріалу зубні нитки бувають двох видів:

 • Вощені. Покрита тонким шаром воску зубна нитка легко ковзає в міжзубному просторі, тому рекомендується початківцям. Вона безпечна, підходить людям із захворюваннями ясен, але недостатньо добре видаляє залишки їжі.
 • Невощені. Здатні змінювати свою структуру під час процесу чищення, ефективно та швидко видаляючи наліт. Використання стоматологічної нитки без воскового покриття дозволяє людині самостійно визначити якість чищення по характерному скрипу.

За типом використовуваного матеріалу флоси бувають:

 • шовкові – використовуються рідко через низьку міцність;
 • нейлонові – міцні та еластичні, відмінно очищають проміжки між зубами, що робить такі зубні нитки одними з найкращих;
 • капронові – міцні, але недостатньо м’які та еластичні, якщо порівнювати з нейлоновими варіантами;
 • ацетатні – надійні та гнучкі флоси, що нагадують за своїми властивостями зубні нитки з шовку;
 • тефлонові – високоякісні нитки, здатні миттєво справлятися з залишками їжі і забирати на себе наліт, але є найдорожчими з перерахованих вище варіантів.

Для чего нужна зубная нить

Виробники часто просочують зубні нитки ментолом, завдяки чому їхнє використання добре освіжає дихання. Флоси із фтором здатні зміцнити емаль, знизивши ризик розвитку карієсу.

Як використовувати флоси?


Як тільки ви вивчите основне призначення, плюси та мінуси зубної нитки, різновиди, час переходити до особливостей її використання. Процес займає багато часу, оскільки чищення має проводитися обережно.

Для чищення зубів флосом дотримуйтесь інструкцій:

 1. Візьміть 35-45 см зубної нитки. Обмотайте навколо середніх пальців, щоб залишився вільний проміжок приблизно 10 см. Вона завжди повинна залишатися натягнутою, адже так їй набагато зручніше користуватися.
 2. За допомогою вказівних пальців заведіть зубну нитку у міжзубний проміжок. Як тільки прикладите її до однієї з поверхонь зуба, обережно здійснюйте очищуючі рухи вперед-назад.
 3. Перемістіть нитку з одного проміжку в інший, трохи зсунувши її, щоб ділянка була чистою.
 4. Після чищення верхніх та нижніх зубів, викиньте флос. Використовувати його кілька разів суворо забороняється, тому що замість видалення бактерій ви створите сприятливе середовище для їхнього розмноження.
 5. Ополосніть ротову порожнину спеціальним ополіскувачем або простою теплою водою.

Які бувають флоси

Найбільш зручними є зубні нитки з ручками, які дозволяють обійтися без процесу намотування нитки на пальці. Уникнути пошкодження міжзубного сосочка допоможе акуратне чищення за вищеописаною технологією.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

 

“Якщо хочете зберегти здорові та красиві зуби, уникнути появи карієсу, тоді раджу регулярно використовувати флоси. Для збереження гігієни ротової порожнини чистка повинна проводитись двічі на день.

Міжзубні проміжки забиваються після кожного прийому їжі. Купівля набору флосерів, які зручно носити із собою, здатна замінити класичні зубочистки. Ефективність залишається на високому рівні.

Рекомендую прийти на консультацію до нашої клініки, де ми, лікарі, докладно розповімо про правила використання флосу для зубів. Такий допоміжний засіб відмінно доповнить класичне чищення зубною пастою та щіткою, дозволивши досягти максимальної гігієни порожнини рота, запобігши появі та розвитку стоматологічних захворювань.”

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00