СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Що означає лікувати канали? Як і коли потрібно лікувати зубні канали | ДентАрт
Час читання:
4 хвилины PT4M
Рейтинг статті:
(1)

Ендодонтія дозволяє зберегти зуб навіть при серйозних травмах або ускладнення карієсу. Попри величезну роль цього розділу стоматології, більшість поняття немає, що означає лікувати канали. Спираючись на знання та досвід наших лікарів, ми докладно розповіли про показання, основні методи та процес лікування.

ЗМІСТ

 1. Коли слід лікувати канали зуба?
 2. Що потрібно для лікування каналів?
 3. Як відбувається лікування зубних каналів?
 4. Висновки лікаря

Коли слід лікувати канали зуба?


Нерегулярна або неправильна гігієна ротової порожнини, переважання в раціоні м’якої їжі, захворювання шлунково-кишкового тракту – це лише частина причин появи карієсу. Якщо його ігнорувати, почнеться запальний процес м’якої тканини в ротовій порожнині (пульпіт). Згодом інфекція може проникнути в кореневий канал, пошириться на кістку щелепи, призвести до періодонтиту.

Якщо на ранніх стадіях розвитку карієсу якихось симптомів практично немає, то запалення в каналах зуба швидко дасть про себе знати:

 • Мимовільними больовими відчуттями.
 • Сильним болем при вживанні холодних чи гарячих напоїв та їжі.
 • Нападами болю через певні проміжки часу.
 • Раптовими болючими відчуттями в нічний час доби.

Коли слід лікувати канали зуба

Через відсутність розуміння, навіщо лікувати зубні канали, спроб перетерпіти біль, людина може втратити один чи кілька зубів. Незважаючи на складне та трудомістке лікування, лікарі дають можливість безболісно вирішити проблему. Звернення до стоматологічної клініки дозволить уникнути вимушеного видалення зубного елемента.

Що потрібно для лікування каналів?


Під лікуванням каналів мається на увазі очищення кореневої частини зуба від вмісту за допомогою різних інструментів та медикаментозних препаратів. Після очищення підготовлене місце заповнюється спеціальним пломбувальним матеріалом.

Для лікування каналів знадобиться:

 • Коффердам. Є еластичною пластиною з натурального латексу. Мінімальний час обробки зуба становить 20 хвилин, протягом яких його складно ізолювати від слини. Якщо на нього надіти коффердам, вдасться захистити порожнину рота.
 • Гіпохлорит натрію. Застосування засобів на основі цієї сильної дезінфекційної сполуки дозволяє уникнути появи інфекції в кореневому каналі зуба. Захист за допомогою коффердаму робить використання такого засобу абсолютно безпечним.
 • Гаряча або холодна гутаперча. Розігрітий спеціальний стоматологічний матеріал заповнює канал, запечатуючи всі порожнини. Така методика пломбування дає гарантію герметичного заповнення кореневої системи зуба. Незалежно від того яка методика буде використовуватися, головне максимально герметично обтурувати канал.
 • Апекслокатор. Потрібен для визначення точної довжини каналу.
 • Рентгенівський знімок. Для підтвердження якісного пломбування каналу наприкінці лікування робиться додатковий рентгенівський знімок.
 • Ендоактиватор. Використовується для промивки та дезінфекції кореневих каналів. Міцні насадки створені із полімеру медичного призначення, що робить процес видалення продуктів розпаду безпечним.
 • Рідина ендожи. Якщо почнеться внутрішньоканальна кровотеча, гемостатична рідина допоможе зупинити кров, знезаразити рану.
 • Машинні файли. Дають можливість надати кореневого каналу конічної форми, зберігши оригінальну анатомію.
 • Сканер фосфорних пластин з візіографом. Система автоматизації отримання цифрового знімка ротової порожнини пацієнта. Процес максимально автоматизований, тому час зчитування становить в середньому 4 секунди.

Що потрібно для лікування каналів

Враховуючи величезну кількість особливостей лікування каналів зуба, у клініці має бути необхідне стоматологічне обладнання та матеріали. Лікар повинен мати як глибокі знання у цьому розділі стоматології, так й великий досвід.

Як відбувається лікування зубних каналів?


До проведення операції потрібно відповідально підійти до вибору пломбувального матеріалу, який закріпить ефект після механічного очищення. Якщо зробити правильний вибір, початковий об’єм збережеться протягом усього існування зуба. Правильно підібраний матеріал повинен змінювати колір зубного елемента. І стежте за відсутністю шкідливого впливу на організм, наприклад, алергічної реакції.

Нижче описано, як лікують канали:

 1. Ізолювання зубів та рота за допомогою спеціальних матеріалів, що допомагає уникнути попадання розчину.
 2. Видалення інфікованих тканин, створення доступу до кореневих каналів. Саме необхідність позбутися залишків пульпи пояснює, навіщо розширюють канали у зубі. Для виміру довжини каналу використовується апекслокатор.
 3. Вимивання залишків нервів та мікроорганізмів.
 4. Пломбування каналів з ідеальним заповненням порожнин і щілин. Поверхня ретельно полірується, підбирається точна висота. Такий підхід захищає вилікувану частину зубного елемента від мікроорганізмів.

Окремо процес – відновлення коронкової частини. Для нього можуть використовуватися пломби, коронки або вкладки. При виборі конструкції лікар враховує стан зуба, особливості пацієнта.

Незважаючи на різні побоювання, процедура лікування каналів – це безболісний процес. Використання сучасних інструментів і матеріалів, якісного знеболювання, дозволяє позбутися болю під час проведення маніпуляцій.

Як відбувається лікування зубних каналів

Багато хто боїться навіть самого знеболювання. Щоб пацієнт почував себе комфортно, лікар змащує місце введення голки спеціальним гелем. Подібний засіб дозволяє уникнути хворобливих відчуттів у момент проникнення голки у слизову оболонку.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

«Лікування каналів – це обов’язкова процедура, яка дає змогу зберегти рідні зуби. Якісне знеболювальні та пломбувальні матеріали роблять процес безпечним, дозволяють надовго зберегти отриманий результат.

На зникнення болю, набряків та інших ознак запалення потрібно 1-2 тижні. Відновлення коронкової частини здійснюється зазвичай за кілька днів після проведення основних процедур. Деякий час може бути підвищена чутливість – нормальна реакція організму на стороннє тіло. Відсутність навантажень, якісна гігієна та виконання розпоряджень лікаря прискорять процес звикання.

Щоб отримати бажаний результат від лікування каналів зуба, потрібно знайти клініку з необхідним обладнанням та матеріалами, фахівця, який має відповідні знання та навички. Якщо відповідально підійти до вибору стоматології та лікаря, дотримуватись рекомендацій після проведення операції, вдасться надовго зберегти рідні зуби.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00