СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Як роблять реставрацію зубів? Етапи реставрації зубів | ДентАрт
Час читання:
5 хвилин PT5M
Рейтинг статті:
(0)

Міжзубні щілини, змінений колір емалі, жовтизна псують зовнішній вигляд, заважають відкрито висловлювати свої емоції. Відновити частину зубної одиниці чи приховати дефекти допомагає реставрація зубів. Якщо вперше чуєте про цю послугу стоматолога, радимо докладніше дізнатися про те, як роблять реставрацію зубів і на який слід очікувати результат після неї.

ЗМІСТ

 1. Коли потрібна реставрація зубів?
 2. Як роблять пряму реставрацію зубів?
 3. Як роблять непряму реставрацію зубів?
 4. Висновки лікаря

Коли потрібна реставрація зубів?


Реставрація зубів – це метод, який є повторенням нормальної структури зубної одиниці шляхом використання різних штучних матеріалів. Якщо є порушення будови зубного ряду або незначні дефекти, лікарі можуть протягом години усунути проблеми, повернувши привабливий зовнішній вигляд та жувальну функцію.

У сучасній стоматології є різноманітні методи та види відновлення. Лікарі можуть як відкоригувати вроджені порушення, так і ліквідувати певні проблеми, що виникли протягом життя.

Враховуючи можливості цього напряму стоматології, слід виділити низку показань до реставрації зубів:

 • надмірно великі/малі розміри однієї або декількох зубних одиниць, коронки мають форму шипа або клину та інші вроджені порушення зубів;
 • травми, сколи та тріщини емалі;
 • зміна кольору емалі, зокрема жовтизна від куріння, частого вживання кави або чорного чаю;
 • щілини між зубними одиницями;
 • відсутність частини зуба;
 • відновлення під час лікування карієсу;
 • патологічна стираність.

До переваг реставрації зубів слід віднести повернення природної краси, відсутність необхідності торкатися сусідніх зубних одиниць, швидке відновлення. При підвищеній чутливості пацієнта лікар може використовувати анестезію, проте більшість видів реставрації безболісні. Крім привабливого зовнішнього вигляду вдається відновити жувальну функцію.

Як роблять пряму реставрацію зубів?


Пряма реставрація зубів – це можливість повернути естетичну усмішку та жувальні функції за один візит до стоматолога. На відновлення зуба потрібно від 15 до 60 хвилин, при цьому всі маніпуляції відбуваються у роті пацієнта. За одне відвідування можна відреставрувати до шести зубів, проте тоді в стоматологічному кріслі доведеться провести близько шести годин.

Для прямої реставрації зубів найчастіше використовуються фотополімерні матеріали. Лікар не просто «заліплює» зруйновану область, а відтворює зубну одиницю, повертаючи їй природну форму та привабливий зовнішній вигляд.

Охочі дізнатися, як роблять реставрацію зубів, повинні вивчити основні етапи відновлення прямим методом:

 1. Підготовка. Спочатку проводиться професійне чищення зубів, у тому числі за допомогою апарату Air Flow, що допомагає позбутися залишків їжі, мікроорганізмів, нальоту, каменю.
 2. Вибір кольору. За допомогою шкали відтінку стоматолог визначає природний відтінок емалі пацієнта, після чого підбирає найбільш підходящий колір пломбувального матеріалу.
 3. Знеболення. При підвищеній чутливості або сильних руйнуваннях зубної одиниці лікар використовує знеболювальні засоби.
 4. Обробка ділянки. У деяких випадках необхідно видалити старий пломбувальний матеріал, позбутися уражених карієсом ділянок.
 5. Ізолювання поверхні від вологи. Щоб уникнути виникнення каріозних вогнищ та руйнування конструкції, лікар ізолює ротову порожнину від попадання слини та вологи.
 6. Нанесення матеріалів. Щоб відреставрований зуб виглядав природно, лікар використовує техніку пошарового нанесення пломбувального матеріалу.
 7. Перевірка. На останньому етапі відбувається перевірка зручності, остаточне шліфування та полірування зубної одиниці.

Коли лікар проведе всі етапи реставрації зубів, бажано на добу відмовитися від вживання продуктів, що фарбують. На звикання до відновленої області необхідно 2-3 доби.

основні етапи відновлення прямим методом:

Як роблять непряму реставрацію зубів?


Непряма реставрація зубів – це сучасний метод усунення невеликих дефектів та порятунку сильно зруйнованих зубних одиниць. Враховуючи необхідність виготовлення конструкції в лабораторії, на проведення процедури потрібно щонайменше три візити до стоматолога.

Існує кілька видів непрямої реставрації зубів: зубні вкладки, вініри, коронки, імпланти. Вкладки встановлюються у зруйнованій частині, допомагаючи врятувати зубну одиницю, коли немає можливості поставити звичайну пломбу.

Вініри є пластинами товщиною 0,1-0,3 мм, які кріпляться до зовнішньої поверхні зубів. Вони використовуються для приховування тріщин, щілин, потемніння емалі, жовтого або коричневого кольору, дозволяючи повернути розкішну усмішку без вад.

Коронки здатні відновити естетику та жувальну функцію сильно зруйнованих зубів. Якщо один або кілька зубних одиниць повністю відсутні, тоді на допомогу прийде установка імпланта. Він фіксується у кістці, поступово з нею зростається, після чого здатний служити від 10 років, у деяких випадках зберігається на все життя.

Якщо йдеться про непрямий спосіб, етапи реставрації зубів залежать від конкретної конструкції. Наприклад, при імплантації лікар спочатку здійснює професійне чищення, лікує захворювання ясен та слизової оболонки. Далі імплантує, встановлює абатмент, знімає зліпки, а на останньому етапі проводить протезування.

Імплантація буває класичною та одномоментною. У першому випадку для проведення всіх етапів потрібно від 3-4 місяців. При одномоментній імплантації імплант можуть встановити відразу, при цьому знижується ризик атрофії кістки.

Установка коронки починається з класичної оцінки ротової порожнини, після чого лікар переходить до підготовки зуба, тобто пломбує канали та обточує зубну одиницю. За допомогою спеціального матеріалу роблять зліпки, якими створюють конструкцію. Далі відбувається примірка коронки, яка часто потребує додаткового обточування, а потім – фіксація виробу.

Як роблять непряму реставрацію зубів?

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна
«Реставрація зубів може проводитися двома абсолютно різними методами, а для відновлення красивої та здорової усмішки використовуються різноманітні конструкції. Пацієнтам корисно знати особливості та етапи реставрації зубів, але остаточне рішення слід приймати після обстеження та консультації з лікарем.

Прямий метод відновлення приваблює можливість отримати бажаний результат за одне відвідування лікаря. Однак непрямий метод пропонує величезний вибір, що дозволяє відновити естетику та жувальні функції навіть за повної втрати зуба. У будь-якому випадку ви завжди можете прийти на консультацію, де лікар докладно розповість про усунення існуючих проблем, складе план лікування та підбере найкращий варіант реставрації.»

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00