СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Як проводять лікування карієсу? Причини розвитку карієсу | ДентАрт
Час читання:
6 хвилин PT6M
Рейтинг статті:
(0)

Отже, ваш стоматолог повідомив вам не надто радісні новини: на ваших зубах виявлено карієс. Але не хвилюйтеся: нічого страшного не сталося. Оскільки це захворювання є практично у кожної людини, то й ефективних технологій – які стоматологія використовує для її лікування, теж винайдено чимало. Потрібно лише, порадившись із лікарем, підібрати саме той метод – який є оптимальним у вашому конкретному випадку.

ЗМІСТ

 1. Як лікують карієс поверхневий?
 2. Причина розвитку середнього та глибокого карієсу
 3. Висновки лікаря

Як лікують карієс поверхневий?


Згадаймо структуру зуба. Його зовнішній шар покритий захисною емаллю, під якою знаходиться тверда тканина зуба – дентин. Відповідно, залежно від того – якою є стадія захворювання, карієс буває декількох видів.

Так званий поверхневий карієс розвивається відповідно на поверхні, у межах емалі зуба, не досягаючи дентину. Його перший етап – утворення плями, і наступний – утворення порожнини. Якщо емаль перетворилася з гладкої на шорстку, а в деяких місцях змінила колір (зазвичай у бік потемніння) – це означає, що почався каріозний процес.

Якщо його не зупиняти, то кожна пляма з часом перетвориться на порожнину. Кожна порожнина – це шлях, яким бактерії можуть безперешкодно атакувати глибше розташовану тканину зуба – дентин. Тому так важливо якомога раніше помітити цей симптом карієсу, що починається, і звернутися до фахівця.

Як лікують карієс поверхневий? Для поверхневого карієсу частіше використовується більш делікатний, щадний та безболісний вид терапії. Якщо пошкодження справді несуттєве, стоматолог може обмежитися неінвазивними способами лікування – тобто вам не доведеться чути звук бормашини.

 • Інфільтрація (ICON) – на уражені ділянки наносять гель, який очищає карієс, а потім і сам інфільтрат – який зупиняє руйнування зуба.
 • Лазер – уражена тканина «запаюється» безконтактно за допомогою лазерного променя.
 • Повітряно-абразивний метод – під тиском повітря подається струмінь повітря з домішками, які «вибивають» каріозну ділянку із зуба.
 • Ремінералізація, у т.ч. фторування.

неінвазивними способами лікування

Якщо процес розвитку карієсу виявляється більш запущеним – застосовується традиційний метод пломбування зуба. Стоматолог зазвичай вдається до пломбування, коли:

 • має місце більш важке каріозне руйнування зуба;
 • емаль має механічні пошкодження (сколи, тріщини, підвищене стирання).

Чим більш ранній етап, на якому виявлено карієс – тим дешевше та простіше реставрувати постраждалий зуб.

Причина розвитку середнього та глибокого карієсу


Поряд із поверхневим карієсом, існують і інші його форми, залежно від того – яка стадія розвитку захворювання у пацієнта. Найсерйозніший вид карієсу – коли порушена основна тканина зуба, тобто дентин. Як тільки захворювання торкнулося дентину – воно починає розвиватися особливо стрімко і затягувати з лікуванням небезпечно. Головний симптом на цій стадії – ниючий біль. Якщо біль стає різким, гострим – існує ризик того, що настала остання стадія – так званий глибокий карієс. У цьому випадку часто запалюється найглибше розташована тканина зуба – пульпа.

Залежно від розташування уражених тканин карієс поділяють на:

 • фісурний, тобто руйнування жувальних поверхонь зуба;
 • пришийковий – той, що розвивається біля основи зуба;
 • міжзубний/контактний;
 • карієс кореню.

Залежно від розташування уражених тканин карієс поділяють на:

Не завжди патологічний процес можна визначити з вигляду. Часто буває так, що зуб повністю зруйнований зсередини – а з боку його емаль виглядає відносно здоровою. Тільки стоматолог зі своїм професійним поглядом за допомогою діагностичних методів та спеціальних інструментів може правильно оцінити стан ваших зубів. Головна причина того, що зуб не завжди вдається врятувати – нерегулярне відвідування стоматологічного кабінету.

Скільки часу лікують зуб з карієсом? Каріозний зуб можуть вилікувати як в один етап – за одне відвідування стоматолога, так і за триваліший час. Перед процедурою рекомендується гігієнічне чищення зубів від м’якого та твердого нальоту. Найчастіше сам процес пломбування займає не більше години, і включає:

 • виконання рентгенівського знімка зуба;
 • при необхідності введення знеболювального препарату в ясна;
 • видалення тканини, ураженої карієсом, за допомогою бормашини;
 • обробка порожнини антисептиком;
 • встановлення та шліфування пломби.

Найчастіше сам процес пломбування займає не більше години, і включає:

Пити та вживати їжу пацієнт може відразу після того, як залишив зубний кабінет.

Трохи довше потрібно, якщо є сумніви – чи торкнулося захворювання пульпи. Тоді зубний лікар ставить тимчасову, або «діагностичну» пломбу (до двох тижнів) і стежить за станом пацієнта. Якщо він відчуває біль – це симптом того, що перед встановленням постійної пломби із зуба доведеться спочатку видалити нерв. Ця процедура може на деякий час продовжити описану вище операцію.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна ОлександрівнаПацієнти часто питають: як лікують карієс між передніми зубами? Необхідно уважно стежити за станом зубів. Якщо ви помітили потемніння зуба, і тим паче пляму – негайно зверніться до лікаря, тому що каріозний процес уже розпочався. Сучасна стоматологія знаходиться на такому високому рівні розвитку, що лікар без проблем підбере вам правильне лікування і навіть відтінок пломби – щоб вона виглядала непомітно на ваших зубах.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00