СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Кісткова пластика при імплантації зубів | ДентАрт

Кісткова пластика при імплантації зубів

Час читання:
5 хвилин PT5M
Рейтинг статті:
(0)

Уявімо ситуацію: пацієнт стоматологічної клініки планує встановлення імплантів. Але раптом виявляється, що його щелепа немає достатньо кісткової тканини – тобто тканини, в яку, власне, і вживлюється імплант. Атрофія щелепної кістки – досить поширене явище: з різним ступенем тяжкості зустрічається у більш ніж 70% пацієнтів. У такому випадку для підготовки до імплантації лікар призначає таку процедуру, як остеопластика.

ЗМІСТ

 1. Що таке кісткова пластика?
 2. Види кісткової пластики
 3. Чим небезпечне нарощування кісткової тканини?
 4. Висновки лікаря

Що таке кісткова пластика?


Як і будь-яка інша область медицини, стоматологія безперервно розвивається за допомогою нових технологій, завдяки чому на даному етапі дозволяє вирішити практично будь-яку проблему – пов’язану із зубами.

Серед таких розробок – метод, який називається остеопластика (др.-грец. ὀστέον – «кістка»), вона ж кісткова пластика або кісткова аугментація (лат. augmen – «прирощення», «збільшення») – стоматологічна операція, завданням якої є нарощування кісткової тканини настільки, щоб її об`єм дозволив установку імпланта.

Якщо зуб видалено, то на місце, де він знаходився, більше не здійснюється жувальний тиск. Отже, об`єм кісткової тканини поступово зменшується – так як вона поступово розсмоктується. Верхня щелепа запускає процес спадання, або резорбції (лат. resorbeo – «поглинати»), кістки вже через 2-3 місяці після видалення зуба, нижня – через 6-12.

Для успішного приживлення імпланта необхідно, щоб він був оточений достатньою товщиною кісткової тканини (від 3 мм) з усіх боків. Якщо під час обстеження перед імплантацією з’ясовується, що її обсяг недостатній, або її якість незадовільна – лікар обов’язково призначає процедуру, яка представляє собою відновленням кісткової тканини.

Довготривала відсутність зуба – одна з основних причин, яка призводить до атрофії кістки – але не єдина. Отже – основні показання, при яких може призначатися проведення кісткової пластики:

 • пухлини та кісти, різні захворювання ясен;
 • травми щелепи та порушення прикусу;
 • погіршення кровопостачання щелепної кістки (вікове або пов’язане з хронічними захворюваннями організму);
 • спадковість, або специфічна вроджена анатомія щелепи;
 • тривале носіння протезів та інші.

Отже – основні показання, при яких може призначатися проведення кісткової пластики:

Види кісткової пластики

На сьогоднішній день стоматологія знає чотири основні види кісткової пластики. Вони відрізняються між собою тим, яким способом проводяться і який матеріал використовується.

 • Синус-ліфтінг. Може проводитися тільки на верхній щелепі, біля носа – звідси в назві слово синус (лат. sinus – навколоносова пазуха). Кістковопластичний матеріал заповнює частину гайморової пазухи.
 • Розщеплення альвеолярного гребеня. Так називається частина щелепи, яка несе у собі зуби. Процедура полягає в тому, що його розпилюють і розширюють, простір, що утворився, заповнюють кістковим замінником.
 • Підсаджування кісткових блоків. Показання до процедури – сильно виражена нестача кісткової тканини. Матеріал, який при цьому використовується, може бути запозичений у самого пацієнта (з кістки верхньої щелепи, підборіддя, стегна) – тоді ця операція називається автотрансплантація, а також може бути донорським (інші люди або тварини) або синтетичним. Якщо остеопластика виробляється з допомогою аутотрансплантації, тобто використовуються власні тканини пацієнта – кісткові блоки або стружка, то матеріал, як правило, завжди приживається без проблем.
 • Спрямована регенерація. Ця процедура може проводитися при легкому або середньому ступені атрофії кісткової тканини. Ціль – відновлення її об’єма за допомогою стимуляції її розростання. У необхідну ділянку впроваджується нова кісткова тканина, і навіть саморозсмокчувана мембрана для її закріплення і захисту від інфекцій. Таким чином, запускається процес регенерації.

Кожен метод із перерахованих найбільш ефективний у певних обставинах. Ціна на них також відрізняється. Тільки стоматолог може ухвалити виважене рішення, яка саме кісткова пластика має проводитися у конкретного пацієнта.

Чим небезпечне нарощування кісткової тканини?

Остеопластика абсолютно протипоказана у таких ситуаціях:

 • у період вагітності чи лактації;
 • якщо пацієнт страждає від захворювань крові, особливо пов’язаних з порушенням її згортання;
 • за наявності захворювань ротової порожнини (наприклад, стоматит);
 • захворювань, що спричиняють імунодефіцит (онкологія, інфекційні захворювання);
 • захворювань ендокринної системи (цукровий діабет);
 • остеопороз;
 • за наявності діагностованих нервових розладів.

Небажаною операція з вживлення кісткової тканини є, якщо присутні:

 • шкідливі звички (куріння, алкоголізм);
 • захворювання скронево-щелепного суглоба;
 • гострий період будь-якого, навіть найтяжчого захворювання тощо.

Небажаною операція з вживлення кісткової тканини є, якщо присутні:

Перед операцією пацієнт зазвичай здає аналізи:

 • аналіз крові на цукор та інфекції;
 • коагулограму (оцінка згортання крові);
 • клінічний аналіз сечі.

Таким чином проведення подібного хірургічного втручання має бути узгоджене одразу з кількома лікарями. Як і будь-яка інша операція, остеопластика може спричинити ускладнення – до яких потрібно бути готовим:

 • відторгнення донорського матеріалу;
 • розсмоктування матеріалу – і тоді потрібна повторна його підсадка;
 • тривале відновлення після операції для клієнтів із хронічними захворюваннями та шкідливими звичками.

Проте якісна стоматологія та ретельна підготовка перед операцією зводять будь-які ризики нанівець. В результаті щелепа успішно готується до процедури імплантації.

Як і будь-яка інша операція, остеопластика може спричинити ускладнення – до яких потрібно бути готовим:

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна ОлександрівнаУ давнину люди завжди знаходили заміну своїм зубам, що випали. На їхнє місце вони вставляли зуби тварин, кістки, камінчики і навіть монети. Стоматологія відкрила собі мистецтво імплантації на початку 1960-х рр. З того часу цей метод постійно розвивається, удосконалюється – і зараз практично не залишилося проблеми відсутності зубів – яку б він не міг вирішити.

Ціна імплантації та остеопластики не така вже й маленька. Але проведення таких операцій потребує певного рівня кваліфікації лікаря, якісних матеріалів та обладнання. Якщо всіх заходів буде дотримано – кісткова пластика при імплантації зубів пройде без ускладнень для пацієнта, і за допомогою імплантації він зможе повернути собі здорові зуби та високу якість життя – яке у нього було до їхньої втрати.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00