СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Чи можна лікувати зуби під седацією? | ДентАрт
Можно ли лечить зубы под седацией?
Час читання:
5 хвилин PT5M
Рейтинг статті:
(1)

Здоров’я ротової порожнини залежить не тільки від самостійної гігієни, а й від регулярної профілактики захворювань, якої багато хто нехтує через страх відвідувати стоматологічний кабінет.

Страх перед лікуванням зубів, який зустрічається у половини пацієнтів, навіть має назву – дентофобія.

Пацієнтам, які панічно бояться відвідувати стоматологів, рекомендується лікування під седацією. Це введення людини у стан напівсну. Процедура передбачає використання розслаблюючих препаратів, які блокують ділянки мозку, які відповідають за страхи та тривожність. Седацію (за відсутності протипоказань) можна використовувати під час проведення будь-яких стоматологічних маніпуляцій. Вона підходить для всіх пацієнтів старше 3-х років.

Такий поверхневий сон має розслаблюючу дію на організм і дозволяє лікувати зуби спокійно і без стресу, але не купірує біль. Для цього потрібна додаткова місцева анестезія. В результаті можна отримати зниження рівня стресу та підвищення комфорту під час проведення стоматологічних процедур.

Лікування зубів під седацією використовується не тільки для дорослих пацієнтів, але і для дітей, щоб не травмувати дитячу психіку та не розвивати страх перед стоматологами.

Зміст

 1. Що таке седація
 2. Що краще: седація чи загальний наркоз
 3. У яких умовах застосовується седація
 4. Коли не можна робити седацію
 5. Як підготуватися до седації і як вона проходить
 6. Як відбувається відновлення після седації
 7. Чи є небезпека в лікуванні зубів під седацією
 8. Висновки лікаря

Розглянемо докладніше: що таке седація


Седація – це занурення людини у стан емоційного та фізичного розслаблення. Він зберігає розуміння того, що відбувається, і основні реакції, може спілкуватися і відповідати на запитання лікаря. Зазвичай пацієнти, яких питали, що вони відчувають під дією седації, казали, що стан нагадує напівсон.

Є 3 типи седації:

 1. Пероральна, яка передбачає прийом таблетки.
 2. Внутрішньовенна, при якій препарат вводиться в кров і швидко проникає в мозок.
 3. Інгаляційна, при використанні кисневої маски та закису азоту (звеселяючого газу).

Відповідний тип вибере лікар-анестезіолог. Найбільш популярним методом є інгаляційна седація. Після неї пацієнт одразу повертається у нормальний стан і може керувати автомобілем.

Що краще: седація чи загальний наркоз


Седація не є наркозом – важливо пам’ятати. Такий спосіб є безпечним та не має негативних наслідків для пацієнта, тому для звичайного лікування слід обирати саме його.

Загальний наркоз – це примусове введення людини у глибокий сон, котрій використовуються важкі медикаментозні препарати. При цьому приглушуються всі процеси в організмі, внаслідок чого людина нічого не пам’ятає і довго відновлюється. Наркоз негативно впливає на серцево-судинну систему, тому його використовують лише за необхідності проведення серйозних хірургічних втручань.

Показання до процедури: в яких умовах застосовується седація


Розслаблюючі речовини використовують за таких станів:

 1. Глибокий карієс
 2. Пульпіт
 3. Видалення зубів
 4. Пластика кісткової тканини
 5. Імплантація

Для дорослих людей головним показанням до проведення процедури є панічний страх стоматологів. Також процедура показана пацієнтам із підвищеною тривожністю та алергією на компоненти анестезії. Її використання не знімає біль, але зменшує сприйняття болючих відчуттів людиною.
Крім дентофобії показанням до проведення седації є такі стани, як загострений блювотний рефлекс, кардіологічні патології, низький больовий поріг. Седацію рекомендують дітям від 3-х років, тому що для проведення стоматологічних операцій пацієнт має бути в нерухомому стані, а дитині його утримувати складно.

Протипоказання до процедури: коли не можна робити седацію


Використання седативних препаратів має низку протипоказань:

 1. Вік дітей до 3 років
 2. Перший триместр вагітності
 3. Алкогольна чи наркотична залежність
 4. гострі інфекційні захворювання
 5. Хронічні захворювання
 6. Ожиріння
 7. Серцева недостатність
 8. Нежить і гайморит
 9. Епілепсія

Як підготуватися до седації і як вона проходить


Седація не вимагає особливої підготовки, але важливо врахувати, що вона проводиться тільки на голодний шлунок (останній прийом їжі повинен бути не меншим, ніж за 3 години до занурення людини в сон). Напередодні не дозволяється вживати алкоголь. Також у рамках підготовки рекомендується пройти попереднє обстеження анестезіолога, щоб виявити можливі алергічні реакції.

Лікування зубів під седацією проводиться в кілька етапів:

 1. Консультація дантиста та анестезіолога.
 2. Проведення запланованого лікування.
 3. Відновлення стану – пацієнт прокидається протягом 10-20 хвилин.

Як правило, для занурення у сон використовується закис азоту. У цьому випадку пацієнту надягають кисневу маску, якою подають газ. Вже після кількох вдихів речовина починає діяти і пацієнт розслабляється. Протягом усього часу лікування маска знаходиться на обличчі пацієнта, але як тільки закінчують маніпуляції, вона знімається. Протягом кількох секунд пацієнт повертається у нормальний стан, як після пробудження від глибокого сну.

Відповідаючи на запитання, як довго триває седація, можна сказати, що не більше години. При необхідності ефект можуть продовжувати, якщо цього вимагає лікування. Щодо того, скільки зубів можна лікувати під седацією, то тут обмежень немає.

Як відбувається відновлення після седації?


Для відновлення потрібно близько 20 хвилин. Пацієнт самостійно виходить зі стану розслаблення/сну.

Чи є небезпека в лікуванні зубів під седацією?


У разі правильного проведення процедури небезпеки при використанні розслаблюючих засобів немає. Однак у деяких випадках у пацієнта може виникнути підвищена активність, метушливість рухів, товариськість. Також поширений стан – нав’язливий кашель. Його можна усунути шляхом зниження дози речовини.

Серед можливих ускладнень:

 • утруднене дихання;
 • зниження артеріального тиску;
 • тахікардія;
 • пригнічення центральної нервової системи;
 • порушення ШКТ (блювання або розлад шлунка).

Однак при правильному підході до лікування зубів під седацією боятися ускладнень не варто.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Стоматолог-терапевт, керівник клініки “Дентарт”
Куртова Інна Олександрівна

Досвідчені анестезіологи та стоматологи нашої клініки ДентАрт багато років проводять операції за допомогою такого методу захисту від дентофобії у пацієнтів. Досвід дозволяє враховувати всі нюанси та робити процедури безпечно для здоров’я людей.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00