СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Неприємний запах із рота, що робити? | ДентАрт

Неприємний запах із рота та як з ним боротися?

Час читання:
8 хвилин PT8M
Рейтинг статті:
(1)

Чищення зубів, ополіскувачі та жуйка допомагають позбутися неприємного запаху з рота лише на деякий час. Постійний неприємний запах із рота або галітоз, як його називають лікарі, може свідчити про наявність захворювань печінки, носа чи горла. Команда стоматологів DentArt докладно розповіла про причини та способи позбавлення від поганого дихання.

ЗМІСТ

 1. Як визначити галітоз?
 2. Причини появи неприємного запаху з рота
 3. 5 способів позбутися неприємного запаху з рота
 4. Як швидко позбутися неприємного запаху з рота?
 5. Висновок
 6. Висновки лікаря

Як визначити галітоз?


Галітоз рідко вдається розпізнати самостійно: зіткнувшись із проблемою, людина списує його появу на пізній за часом прийом їжі, вживання алкогольних напоїв чи куріння. У спробах позбутися неприємного запаху з рота на допомогу приходить жуйка.

Якщо захворювання дійсно є, то вже через кілька годин після чищення зубів або жування жуйки неприємний запах із рота повернеться. Ви можете відразу звернутися за допомогою до професійної стоматології або для початку провести кілька тестів самостійно.

Найпростіший спосіб швидко визначити галітоз – зігнути долоню, злегка в неї подихати і піднести до носа. Можна лизнути ложку, почекати, поки висохне і понюхати. Несвіжий запах з рота є сигналом до звернення за професійною допомогою.

Радимо використовувати описані способи визначення неприємного запаху з рота після робочого дня. Тест доцільно проводити щонайменше через три години після використання зубної пасти, ополіскувача або жуйки, оскільки вони добре маскують проблему.

Причини появи неприємного запаху з рота


До найпоширенішої причини неприємного запаху з рота належить ксеростомія, тобто відмирання клітин язика через нестачу слини. Це сприяє появі та активному розмноженню смердючих бактерій.

Ксеростомія особливо помітна вранці, оскільки під час сну наш організм не надходить вода. Смердючі бактерії миттєво розмножуються, тому вже через 6 годин спостерігається нестача слини. Якщо вранці проігнорувати чистку порожнини рота, бактерії продовжать розмножуватися, посилюючи проблему.

Вирішити проблему допоможе щоденне вживання води у достатній кількості, використання зубної щітки для чищення язика. Кілька разів на день доцільно полоскати рот теплою водою або спеціальним ополіскувачем, а після їжі обов’язково використовувати флос для видалення залишків їжі в міжзубних проміжках.

До галітозу призводять захворювання зубів та ясен, залишки їжі у міжзубних проміжках, запальні процеси. Щоб своєчасно розпізнати та усунути проблему, раз на 6 місяців проходьте обстеження та професійне чищення у стоматології.

Як визначити галітоз

Галітоз викликають не лише стоматологічні захворювання. Є низка інших причин появи поганого дихання:

 • гастрит, виразка та інші порушення травлення;
 • печінкова недостатність;
 • дотримання певних дієт чи повне голодування;
 • хвороби легень, зокрема туберкульоз та пневмонія;
 • онкологічні захворювання.

Якщо протягом декількох днів/тижнів не вдається позбутися неприємного запаху з рота, тоді обов’язково пройдіть обстеження. Своєчасне лікування дозволить уникнути розвитку більш серйозних захворювань.

5 способів позбутися неприємного запаху з рота


Часто проблема неприємного запаху з рота лежить буквально на поверхні: неправильне харчування, шкідливі звички, відсутність гігієни ротової порожнини, використання неправильно підібраної зубної щітки та пасти. Наприклад, після вживання деяких продуктів несвіже дихання може зберігатися протягом 72 годин.

Головне питання: неприємний запах із рота – що робити? Ми радимо дотримуватися п’яти ключових порад:

 • Пийте воду. Недостатня кількість води в організмі призводить до появи сухого середовища, в якому миттєво розмножуються бактерії. Для розрахунку добової норми слід використати формулу: 30 мл на 1 кг ваги.
 • Правильно доглядайте за станом ротової порожнини. Для чищення зубів використовуйте зубну пасту із вмістом фтору. На зубній щітці швидко накопичуються бактерії, тому Американська стоматологічна асоціація (ADA) рекомендує міняти її кожні 3-4 місяці. Після прийому їжі не забувайте використовувати зубну нитку та ополіскувачі.
 • Очищайте язик. Для очищення можна використовувати м’який ворс зубної щітки та спеціальний скребок, який продається у звичайній аптеці.
 • Зменшіть споживання специфічних продуктів. До них відноситься часник та цибуля, спеції, кава, алкогольні напої. Рекомендуємо додати до раціону яблука, моркву, ківі, броколі. Набути свіжого подиху також допомагають кисломолочні продукти (йогурт, ряжанка та інші, так як вони зменшують кількість сірководню в роті), сири (чеддер добре знижує кислотність їжі), імбир.
 • Киньте курити. Під час куріння слина утворюється надто повільно, що призводить до появи сухості у роті. Поступово створюється сприятливе середовище, в якому розмножуються бактерії. Смердючі бактерії стають причиною появи постійного неприємного запаху з рота.

Причини появи неприємного запаху з рота

Як швидко позбутися неприємного запаху з рота?


Інша річ – тимчасовий неприємний запах із рота. Наприклад, уночі ви весело провели час у клубі, добре випили, а вранці вам потрібно бути на зустрічі із клієнтом.

Швидко позбутися неприємного запаху з рота допоможуть такі способи:

 • чищення зубів зубною пастою з потужним ароматизатором, наприклад, із запахом крижаної м’яти;
 • полоскання рота та горла освіжаючим засобом;
 • жування кропу, петрушки, імбиру чи гвоздики перед зустріччю;
 • додавання до основної страви перцю, гірчиці або інших гострих прянощів.

Якщо йдеться про сильний алкогольний перегар, то його джерелом є не тільки ротова порожнина, а й усі пори тіла. Вивести токсини з організму допоможе контрастний душ. На сніданок радимо з’їсти яйця, сир, бекон, квасолю чи іншу їжу, багату на білки.

Як швидко позбутися неприємного запаху з рота

Висновок


Галітоз – це поширена проблема постійного неприємного запаху з рота, якого не можна позбутися звичним чищенням ротової порожнини. Неприємний запах із рота часто зустрічається у людей зі стоматологічними захворюваннями чи системними захворюваннями внутрішніх органів.

Ми радимо пройти обстеження у стоматологічній клініці. Додатково рекомендуємо позбутися шкідливих звичок, переглянути раціон та регулярно проходити професійне чищення зубів.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

«Неприємний запах із рота – це сигнал про наявність серйозних проблем зі здоров’ям! Галітоз може сигналізувати про наявність захворювань печінки, легень, онкологічних захворювань. Саме тому це захворювання не варто ігнорувати або займатися самолікуванням, приймаючи невідомі препарати та використовуючи народні засоби.

Обстеження та консультація лікаря в клініці DentArt не займе багато часу, натомість дозволить з’ясувати причину появи неприємного запаху з рота та зрозуміти, як його позбутися. Ми допоможемо усунути проблему і повернемо вам свіже дихання.”

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00