СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Імплантація зубів плюси та мінуси | ДентАрт

Які є плюси та мінуси імплантації зубів?

Час читання:
5 хвилин PT5M
Рейтинг статті:
(1)

Імплантація – це можливість відновити функціональні та естетичні якості при втраті одного чи кількох зубів. Є безліч помилкових думок про зубні імпланти, тому радимо вивчити плюси та мінуси імплантації зубів, технологію встановлення стоматологічних конструкцій. Розуміння процесу та дотримання рекомендацій дозволить прискорити приживання, збільшити термін служби імплантів.

ЗМІСТ

 1. Які особливості має процедура імплантації?
 2. Які є мінуси імплантації зубів?
 3. Які є плюси імплантації зубів?
 4. Висновки лікаря

Які особливості має процедура імплантації?


Імплантація зубів – це процедура вживлення спеціальних штифтів у кістку верхньої чи нижньої щелепи. Імплантат є конструкцією зі спеціального сплаву, яка замінює зубний корінь. Для виготовлення штифта найчастіше використовується титан, оскільки цей матеріал міцний, а приживання без негативних наслідків відбувається в 98% випадків.

Якщо хочете знати всю правду про імплантацію зубів, потрібно вивчити показання та протипоказання. Спочатку розберемо, коли потрібно встановлювати зубні імпланти:

 • відсутність одного елемента зубного ряду за хорошого стану сусідніх зубів – встановлюється імплант чи коронка;
 • немає кількох зубів – відбувається фіксація зубного моста;
 • втрата останніх зубів – встановлюються зубні імпланти, які є опорою для протеза;
 • відсутність всіх зубів (повна адентія) – імплантація кількох зубних елементів із наступною фіксацією протеза;
 • алергія на акрилати (одні із сполук у складі знімних протезів) – імплантація виступає єдиною альтернативою.

Які особливості має процедура імплантації

Коли вивчаєте плюси та мінуси імплантації зубів, головний недолік відразу впадає у вічі. Встановлення імплантів має масу протипоказань. До абсолютних протипоказань відносять:

 • анемію, гемофілію, гемангіоми та інші захворювання крові;
 • вроджені та набуті захворювання центральної нервової системи;
 • злоякісні новоутворення;
 • розсіяний склероз, неспецифічний виразковий коліт, аутоімунний тиреоїдит та інші хвороби імунної системи;
 • червоний вовчак, пухирчатку та інші захворювання слизової оболонки порожнини рота;
 • туберкульоз;
 • цукровий діабет 1 типу.

Не можна забувати про відносні протипоказання, до яких відноситься бруксизм, пародонтит, гінгівіт, патологічні види прикусу, атрофія або дефект кісткової тканини. До тимчасових протипоказань відноситься вагітність, наркотична залежність, гострі захворювання, стадії реабілітації.

Якщо є абсолютні протипоказання, доведеться знайти альтернативу імплантації зубів. За наявності відносних або тимчасових протипоказань не доведеться відмовлятися від цієї процедури: після усунення захворювання, за умови відсутності інших обмежень пацієнт може бути допущений до проведення операції.

Які є плюси та мінуси імплантації зубів

Які є мінуси імплантації зубів?


Установка зубних імплантів має безліч абсолютних, відносних та тимчасових протипоказань, що є головним недоліком цього методу. Однак перед ухваленням рішення потрібно проконсультуватися з лікарем, оскільки стоматологічні захворювання завжди можна вилікувати, після чого розпочинати імплантацію зубів.

Другим суттєвим недоліком є ​​вартість. За процедуру доведеться заплатити трохи більше, ніж за інші види протезування. Висока вартість пояснюється тривалим терміном служби, природним зовнішнім виглядом, відсутністю обмежень у харчуванні.

Які є плюси імплантації зубів?


Процес встановлення та приживання зубних імплантів вимагає наявності досвіду та знань лікаря, дотримання пацієнтом лікарських рекомендацій. Для установки необхідно позбавитися стоматологічних захворювань, мати здорові ясна, а також підтримувати необхідні ділянки ротової порожнини в хорошому гігієнічному стані.

Якщо протипоказання відсутні, особливо абсолютні, а ви готові доглядати порожнину рота, тоді радимо вивчити плюси імплантації зубів:

 • Повне відновлення. Імплантація дозволяє відновити як один, так і кілька зубів, аж до всього зубного ряду.
 • Тривалий термін служби. У середньому основа конструкції слугує 10-20 років.
 • Безпечне встановлення. Технологія імплантації зубів унеможливлює обточування сусідніх зубних елементів, тобто вдається уникнути їх втрати.
 • Привабливіший зовнішній вигляд. За кольором та формою штучні зуби практично неможливо відрізнити від рідних.
 • Немає обмежень у харчуванні. Конструкції виготовляються із міцного матеріалу, що дозволяє пережовувати навіть тверду їжу без ризику поломки штучних зубів.
 • Швидке приживання. У 98% приживання проходить швидко і без негативних наслідків. Протягом тижня після імплантації пацієнт перестає відчувати штучні зуби як стороннє тіло.
 • Попередження атрофії кістки. Використання титанових штифтів дозволяє забезпечити фізіологічне навантаження на щелепу. Оптимальний рівень навантаження не дає кісткі атрофуватись, що знижує ризик втрати сусідніх здорових зубів.

Технологія імплантації зубів вже є перевагою, тому що не вимагає видалення нерва, обточування основних та травмування навколишніх сусідніх зубних елементів. Маніпуляції проводяться під місцевим наркозом. Для фіксації одного зуба потрібно 30-40 хвилин.

Висока вартість цілком виправдана комфортом, привабливим зовнішнім виглядом та довговічністю. При регулярному проведенні простих гігієнічних процедур, дотриманні рекомендацій лікаря нові здорові зуби радуватимуть не один десяток років.

Які є плюси імплантації зубів

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна
«Незважаючи на високу вартість та протипоказання, імплантація зубів – один із найпопулярніших способів відновлення зубного ряду. Вона дозволяє відновити естетичні та жувальні функції навіть за повної адентії. За дотримання рекомендацій лікаря імпланти швидко приживлюються, а жодних обмежень у харчуванні чи спілкуванні не з’явиться.

Рішення про використання імплантації зубів має приймати лікар. Я не раджу самостійно робити якісь висновки, тому що більшість проблем, які спочатку заважають встановленню імплантів, можуть вирішити фахівці у стоматології. Якщо ж жодних перешкод до імплантації немає, лікарі проведуть операцію, повернуть гарну усмішку та жувальні функції щонайменше на 10 років.»

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00