СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Профілактика захворювань зубів та ясен у стоматолога | ДентАрт

Профілактика захворювань зубів та ясен

Час читання:
8 хвилин PT8M
Рейтинг статті:
(0)

Захворюванням органів ротової порожнини не приділяється час доти, доки не починається сильний біль, кровотеча, хиткість. Профілактика захворювань зубів та ясен ґрунтується на простих методах, ігнорування яких призводить до проблем зі здоров’ям. Ми повністю розкрили тему запобігання хворобам, щоб ви правильно доглядали своє здоров’я і вчасно зверталися за допомогою.

ЗМІСТ

 1. До чого призводить недбале ставлення до догляду за порожниною рота?
 2. Домашнє та професійне чищення
 3. Народна чи професійна профілактика захворювань зубів та ясен?
 4. Висновки лікаря

До чого призводить недбале ставлення до догляду за порожниною рота?


Захворювання ротової порожнини – поширені неінфекційні захворювання, які протягом усього життя приносять людям дискомфорт та біль. У 2018 році було проведено Глобальне дослідження тяжкості хвороб. Згідно з отриманими даними, від захворювань ротової порожнини страждає 3,58 млрд людей.

Карієс – найпоширеніше серед оцінюваних порушень. Патологічний процес супроводжується зміною кольору емалі, розм’якшенням твердої тканини. Наявність широкого асортименту шкідливих продуктів, постійний стрес, вживання алкогольних напоїв та куріння призвели до того, що така проблема має 95-98% населення.

Основні причини карієсу:

 • сприятливе середовище для розвитку бактерій, яке формується через відсутність регулярного правильного чищення;
 • неповноцінне харчування із надмірним вживанням вуглеводів;
 • ураження внутрішніх органів та систем;
 • постійні стреси, до розвитку депресії.

догляд за зубами та яснами

Відсутність профілактики ротової порожнини призводить до пародонтиту – захворювань тканин пародонту. Супроводжується кровоточивістю, гінгівітом (набряканням ясен), хиткістю та зміщенням зубів, неприємним запахом з рота. У 2014 році опубліковано дослідження, яке довело зв’язок пародонтиту із хворобою Альцгеймера. Крім того, відсутність лікування може призвести до хронічної хвороби нирок.

Своєчасно не вилікуваний карієс може призвести до періодонтиту – запального процесу, що поступово руйнує кісткову тканину біля кореня зуба. Проявляється болем, що тягнеться в певному місці, пульсуючими хворобливими відчуттями, виділенням гною, рухливістю зуба, підвищенням температури і загальним погіршенням стану.

Хронічний періодонтит часто протікає без симптомів. Пацієнт надто пізно звертається по допомогу, коли вже не можна врятувати уражений зуб. Саме тому ми робимо акцент на правильному харчуванні та гігієні порожнини рота. Такі прості методи здатні зберегти вашу здорову та гарну усмішку.

Домашнє та професійне чищення – перевірена профілактика ротової порожнини


Для домашнього чищення обов’язково підберіть правильну зубну щітку. Бажано вибирати середньої жорсткості, щоб добре очищати ротову порожнину, при цьому не травмувати ясна. Міняти потрібно раз на 1-4 місяці, залежно від конкретного варіанту.

В аптеках та магазинах продається два основні види зубних паст: гігієнічні (надають виключно очищувальну та освіжаючу дію) та лікувально-профілактичні (призначені для профілактики карієсу, захворювань пародонту та слизової оболонки порожнини рота). До складу останніх входять біологічно активні добавки, тому підбирати зубну пасту потрібно уважно, дотримуючись рекомендацій стоматолога.

Замість звичних зубочисток, після їжі краще використовувати флос. Зубна нитка із синтетичних волокон добре очищає міжзубні проміжки, запобігає карієсу та запаленню ясен.

Додатково подбайте про те, чим полоскати рот для профілактики. Достатньо набрати в рот простої води і робити нетривалі ванни. Ефективніше використовувати спеціальні ополіскувачі, але їх безпечніше вибирати зі своїм лікарем.

Якщо ви часто вживаєте напої з барвником, рідко або неправильно проводите гігієнічні процедури, тоді варто вдатися до професійного чищення.

У нашій клініці естетичної стоматології DentArt ми використовуємо метод Air Flow, що дозволяє позбутися таких проблем:

 • наліт чи зубний камінь;
 • невеликі чорні плями або повне потемніння емалі;
 • жовтизна зубів;
 • профілактика від кровоточивості, неприємного запаху, білих плям (рання стадія карієсу).

Професійне чищення спрямоване на видалення твердих зубних відкладень та пігментованого нальоту. Якісне полірування поверхні емалі повертає їй привабливий зовнішній вигляд, природний блиск та захисні властивості.

Чищення зубів починається із застосування апарату KaVo PROPHY flex3 для зняття твердих зубних відкладень. Сучасне обладнання дозволяє очистити навіть важкодоступні місця.

Професійна гігієна порожнини рота використовується як профілактика захворювань прорізування зубів, включаючи зростання перших постійних молярів (діти 5-6 років) та третіх молярів (зуби мудрості прорізуються у віці 16-25 років). Вона також допомагає за наявності захворювання на пародонтит різного ступеня тяжкості.

Народна чи професійна профілактика захворювань зубів та ясен?


В інтернеті легше знайти сотні настоїв на різноманітних травах, застосування яких має миттєво позбавити кровоточивості, хиткості та інших проблем із зубами чи яснами. Кора дуба, квітки ромашки, листя шавлії та інші трави дійсно здатні надавати протизапальну та антибактеріальну дію.

Тільки ось їх використання за рецептами невідомого походження здатне посилити поточний стан порожнини рота. Кожна людина індивідуальна, тому без професійного обстеження передбачити реакцію організму на будь-яку настоянку неможливо.

Найкращим рішенням є профілактика зубів у стоматолога. Ми маємо необхідне обладнання для повного обстеження. Наші лікарі мають досвід роботи не тільки в приватній структурі, а й, наприклад, у лікарні ім. Мечнікова нашого міста. Після обстеження лікар складе програму лікування, надасть докладні рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною. Це допоможе запобігти появі карієсу, пародонтиту та інших захворювань, зберігши вашу здорову та привабливу усмішку.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

 

«До мене часто приходять «експериментатори» – пацієнти, які застосували для профілактики захворювань зубів та ясен, напевно, всі народні методи. Вони пили відвари, рецепти яких знайшли на давно занедбаних форумах, приймали вітаміни за порадою друзів, чистили зуби содою і таке інше.

Такі люди витратили багато часу і грошей даремно, хоча було достатньо одного відвідування стоматолога. Детальні рекомендації дадуть можливість проводити профілактику зубів та ясен у домашніх умовах. Тільки тепер ви вже точно знатимете, що і для чого використовуєте.

Індивідуально підібрані засоби гігієни разом із регулярним доглядом стануть економічно вигідним та безпечним методом запобігання появі захворювань ротової порожнини

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00