СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Що робити, якщо ріжеться зуб мудрості? | ДентАрт
Час читання:
10 хвилин PT10M
Рейтинг статті:
(2)

Прорізування зуба мудрості може тривати один-два роки, викликаючи сильний біль. Він часто росте вбік або рухає сусідні зубні сегменти, що призводить до появи серйозних стоматологічних проблем. У статті ми докладніше розповіли про те, як знайти «вісімки» і що робити, якщо ріжеться зуб мудрості.

ЗМІСТ

  1. Як розпізнати прорізування зуба мудрості?
  2. Терпіння – найгірший варіант при прорізуванні зуба мудрості
  3. Народні засоби – традиційний спосіб знизити больові відчуття
  4. Звернення до стоматолога – найкраще рішення при прорізуванні зуба мудрості
  5. Висновки лікаря

Як розпізнати прорізування зуба мудрості?


Нашим пращурам доводилося харчуватися стеблами рослин, горіхами, напівсирим м’ясом. Для вживання подібної їжі була потрібна велика щелепа і міцні зубні сегменти. Сучасні люди харчуються м’якою та термічно обробленою їжею, через що навантаження на щелепу знизилося.

Результатом змін стало перетворення раніше життєво необхідних зубів мудрості на рудиментарний орган. Вони мають великі розміри, при цьому практично не беруть участь у пережовуванні їжі. Зменшення розмірів щелепи призвело до того, що часто «вісімкам» не вистачає місця.

Зуби мудрості прорізуються у віці 18-27, коли формування інших органів закінчується. Вони можуть спокійно зростати, не створюючи зайвих проблем, або зовсім не зрости.

Однак найчастіше поява «вісімок» дається взнаки. Якщо не знаєте, як зрозуміти, що болить зуб мудрості, зверніть увагу на такі симптоми:

  • В області зубного сегмента, що з’являється, виникають дискомфортні відчуття.
  • Пережовування їжі супроводжується неприємними відчуттями чи невеликим болем.
  • Почервоніння та набряклість ясен, в цій області може виникати почуття розпирання.
  • Важко відкрити ротову порожнину, виникає болючий характер.
  • Погіршується самопочуття, підвищується температура, періодично з’являються головний біль.

Симптоми відрізняються залежно від напрямку зростання «вісімок». Виникнення гострого болю разом із запаленням ясен сигналізує про складне або патологічне зростання. Якщо щока починає набрякати і підвищується температура, тоді можна говорити про важкий процес появи, можливий розвиток перикоронариту.

Як розпізнати прорізування зуба мудрості

Терпіння – найгірший варіант при прорізуванні зуба мудрості


Як ми вже сказали, прорізування «вісімок» супроводжується низкою проблем. Біля зубного сегмента відбувається запалення тканини: на порожнині ясен з’являється невеликий горбок, який має характерну слизову оболонку.

При кожному прийомі їжі такий нешкідливий «капюшон» травмується, через що виникають сильні болючі відчуття. Подібні невеликі травми швидко призводять до виникнення інфекції.

Враховуючи постійні болі, страждання всього організму, радимо відразу звернутися до лікаря. Спроби перетерпіти прорізування зуба мудрості можуть призвести до необхідності видалення самих «вісімок», так і сусідніх сегментів.

Народні засоби – традиційний спосіб знизити больові відчуття


Намагаючись заощадити на розтині «капюшона» або видаленні зуба мудрості в стоматологічній клініці, деякі вдаються до самолікування. Це часто призводить до погіршення загального стану організму, ускладнень при подальшому лікуванні.

Якщо хочете уникнути негативних наслідків, ніколи не робіть таке:

  • Зігрівання щоки, прикладання грілки – призводить до нагноєння запаленої тканини.
  • Прикладання знеболювальних препаратів до бугорка, що виник – загрожує появою виразки на порожнині язика, посиленням існуючих больових відчуттів.
  • Прийом таблеток та засобів без консультації лікаря – загрожує виникненням серйозних захворювань, включаючи захворювання ротової порожнини, а також порожньою тратою грошей (немає сенсу усувати проблему без знання точної причини).

Коли болить зуб мудрості, чим полоскати – єдине питання, яке спадає на думку. Деякі народні засоби допомагають знизити больові відчуття:

  • Сіль та йод. Візьміть 200 мл теплої кип’яченої води, покладіть одну чайну ложку солі та кілька крапель йоду. Використовуйте отриману суміш для промивання ротової порожнини 3-4 рази на день.
  • Шавлія. Візьміть 500 мл кип’яченої води, покладіть 2 столові ложки шавлії, залиште настоюватися протягом години. Після проціджування полощіть рот настоєм 3-4 рази на день.
  • Меліса. Покладіть 2 столові ложки меліси в 500 мл кип’яченої води. Суміш має настоюватися чотири години, після чого її потрібно процідити. Використовуйте настій для промивання 4 рази на день.
  • Корінь цикорію. Візьміть 1 ст. л. ретельно подрібненого кореня цикорію, покладіть у ємність і залийте 250 мл окропу. Як тільки корінь настоїться протягом години, використовуйте кожні 2 години для полоскання рота.

Народні засоби допомагають зменшити біль під час прорізування зуба мудрості, проте перед використанням доцільно пройти огляд у стоматології.

традиційний спосіб знизити больові відчуття

Отримання рекомендацій з урахуванням особливостей організму дозволить запобігти появі алергії та інших серйозних наслідків.

Звернення до стоматолога – найкраще рішення при прорізуванні зуба мудрості


Якщо помітили симптоми прорізування зуба мудрості, якнайшвидше зверніться до стоматологічної клініки. Проведення повноцінного огляду допоможе визначити напрямок зростання, точну причину появи хворобливих відчуттів. Іноді достатньо підрізати капюшон, перший час пропити медичні препарати для зменшення болю.

Видалення зуба мудрості може знадобитися в таких випадках:

  • У невеликій щелепі «вісімки» намагаються змістити інші зубні сегменти, що призводить до скупченості та складності проведення гігієнічних процедур.
  • Зуб мудрості може рости горизонтально або під кутом, натискаючи і пошкоджуючи «сімку».
  • Ще один зубний сегмент у вже сформованій щелепі може стати причиною скрутного проведення гігієнічних процедур, що призведе до запалення та вимушеного видалення.
  • Занадто довге прорізування призводить до виникнення карієсу «вісімки», при цьому провести якісне лікування через скрутний доступ неможливо.

найкраще рішення при прорізуванні зуба мудрості

Якщо хочете позбутися болю, запобігти появі ускладнень, звертайтеся за стоматологічною допомогою в DentArt. Ми проведемо обстеження, допоможемо «вісімкам» вільно прорізатися або позбавимо вас цього рудиментарного органу. Ви можете особисто переконатись у професіоналізмі наших лікарів та якості послуг, записавшись на консультацію, відвідавши клініку у Дніпрі!

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

 

«Зуби мудрості з’являються у віці 18-27 років. Відсутність молочних попередників робить появу «вісімок» неприємним сюрпризом. Їх прорізування супроводжується сильним болем у відповідному місці, больовими відчуттями при жуванні, почервонінням та набряклістю ясен, підвищенням температури.

Краще відразу звернутися за стоматологічною допомогою, ніж терпіти, ризикуючи появою скупченості, карієсу, вимушеним видаленням як «вісімок», так і сусідніх зубів. Наша клініка працює щодня, а наявність знань, навичок, обладнання, матеріалів дозволяє проводити лікування безпечно та якісно!”

 

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(2)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00