СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Що таке фототерапія у стоматології? | ДентАрт
Что такое фототерапия в стоматологии?
Час читання:
5 хвилин PT5M
Рейтинг статті:
(1)

Фототерапія в стоматології стає все більш популярним та ефективним методом лікування та естетичного покращення порожнини рота. Світлова терапія, заснована на використанні спеціальних світлових джерел, пропонує широкий спектр переваг та можливостей стоматологічної практики. У цій статті ми розглянемо, що таке фототерапія у стоматології, як вона працює, які проблеми вона вирішує, а також ключові принципи вибору фототерапевтичних пристроїв і хто може скористатися цим методом лікування.

Зміст

 1. Введення у фототерапію: визначення та принципи застосування у стоматології
 2. Переваги фототерапії у стоматологічній практиці
 3. Як працює фототерапія: основні техніки та методи
 4. Які стоматологічні проблеми можна вирішити за допомогою фототерапії?
 5. Використання фототерапії для лікування захворювань ротової порожнини
 6. Естетична фототерапія: можливості покращення зовнішнього вигляду зубів
 7. Безпека фототерапії у стоматології: обмеження та побічні ефекти
 8. Хто може скористатися фототерапією у стоматології?
 9. Висновки лікаря

Введення у фототерапію: визначення та принципи застосування у стоматології

Фототерапія – це метод лікування, заснований на принципі впливу світла на тканини організму, що сприяє їх активації та стимуляції.

У стоматології фототерапія стала популярним інструментом завдяки своїй безболісності, відсутності побічних ефектів та швидкому досягненню результатів.

Переваги фототерапії у стоматологічній практиці

Принципи застосування фототерапії у стоматології полягають у використанні світлових імпульсів для активації клітинних процесів, покращення мікроциркуляції та прискорення загоєння тканин.

Переваги фототерапії у стоматологічній практиці

Фототерапія має низку значних переваг, які роблять її популярним методом у стоматологічній практиці. Ось деякі з них:

 • Неінвазивність: не потребує хірургічного втручання або застосування лікарських засобів. Вона заснована на використанні світла, що робить її безпечною та комфортною для пацієнта.
 • Мінімальні побічні ефекти: На відміну від інших методів лікування, фототерапія зазвичай не викликає серйозних побічних ефектів або ускладнень. Пацієнти можуть уникнути неприємних відчуттів та швидше відновитися після процедур.
 • Висока ефективність: Фототерапія активно стимулює клітинний метаболізм та прискорює процеси регенерації тканин. Вона сприяє загоєнню ран, поліпшення кровообігу, зниження запальних процесів та підвищення імунітету.

Як працює фототерапія: основні техніки та методи

Фототерапія у стоматології здійснюється за допомогою спеціальних фототерапевтичних пристроїв, що генерують світло певної довжини хвилі. Залежно від конкретної проблеми, застосовуються різні техніки та методи фототерапії:

 • Фотодинамічна терапія: Цей метод заснований на взаємодії світлочутливого фотосенсибілізатора, світла певної довжини хвилі та кисню. Під впливом світла фотосенсибілізатор активізується, що призводить до руйнування патогенних мікроорганізмів або пухлинних клітин.
 • Фотобіомодуляція: У цьому випадку світло певної довжини хвилі застосовується для стимуляції клітинних процесів та активації регенерації тканин. Фотобіомодуляція сприяє прискоренню загоєння ран, зниженню болю та запалення, а також підвищенню загального стану тканин ротової порожнини.
 • Фотозатвердіння: Даний метод використовується в стоматології для фіксації та затвердіння композитних матеріалів, що застосовуються при відновленні зубів. Світло певної довжини хвилі активує фотоініціатори у складі матеріалу, що призводить до його затвердіння та зміцнення.

Які стоматологічні проблеми можна вирішити за допомогою фототерапії?

Фототерапія в стоматології може вирішувати різні проблеми, пов’язані зі станом ротової порожнини та зубів. Ось деякі з них:

 • Лікування карієсу: може використовуватися як додатковий метод лікування карієсу. Світло сприяє знищенню патогенних бактерій та стимулює процеси ремінералізації зубної емалі.
 • Боротьба із зубним відтінком: дозволяє освітлити зуби та покращити їх зовнішній вигляд. Світлова активація спеціальних гелів допомагає видалити пігментацію та повернути зубам природний білий відтінок.
 • Загоєння ран та післяопераційне відновлення: сприяє активації клітинного метаболізму та підвищенню мікроциркуляції, що прискорює загоєння ран після операцій та зменшує ризик ускладнень.

Використання фототерапії для лікування захворювань ротової порожнини


Використання фототерапії для лікування захворювань ротової порожнини

Фототерапія надає можливість лікування різних захворювань порожнини рота. Деякі з них включають:

 • Гінгівіт та пародонтит: Світлова терапія може застосовуватися для зниження запалення ясен, знищення бактерій та стимуляції регенерації пародонтальних тканин.
 • Афтозний стоматит: може допомогти скоротити біль, запалення та тривалість захворювання. Світло сприяє загоєнню виразок та прискорює процеси регенерації слизової оболонки.
 • Гіперплазія ясен: може використовуватися для зменшення гіперплазії ясен, поліпшення їхнього зовнішнього вигляду та відновлення нормальної форми.

Естетична фототерапія: можливості покращення зовнішнього вигляду зубів

Фототерапія може застосовуватись для естетичного покращення зовнішнього вигляду зубів. Ось деякі можливості, які надає естетична фототерапія:

 • Відбілювання зубів: Світлова активація спеціальних гелів, що відбілюють, дозволяє ефективно прибрати зубний наліт і пігментацію, повертаючи зубам природну білизну.
 • Корекція форми та розміру зубів: може використовуватися для контурної корекції форми зубів та зміни їх розміру. Світло стимулює процеси ремоделювання тканин, дозволяючи досягти бажаного естетичного ефекту.
 • Заповнення зазубрин: може бути застосована для заповнення зазубрин та вирівнювання поверхні зубів з використанням композитних матеріалів. Світло активує затвердіння матеріалу, забезпечуючи міцне та естетично привабливе відновлення.

Безпека фототерапії у стоматології: обмеження та побічні ефекти

Фототерапія в стоматології зазвичай вважається безпечною та малоінвазивною процедурою. Однак, як і будь-який медичний метод, вона має деякі обмеження та можливі побічні ефекти:

 • Обмеження: Фототерапія може бути обмежена в деяких випадках, наприклад, при вагітності, фоточутливих реакцій на світ, певних системних захворюваннях або прийомі певних ліків.
 • Чутливість до світла: У деяких пацієнтів може виникнути тимчасова чутливість до світла після фототерапії. Це зазвичай відбувається протягом кількох годин або днів.
 • Ризик опіків: При неправильному використанні або неправильному налаштуванні фототерапевтичного пристрою може виникнути ризик опіків шкіри або слизової оболонки. Тому важливо, щоб процедуру проводив досвідчений фахівець із дотриманням усіх рекомендацій та протоколів безпеки.

Хто може скористатися фототерапією у стоматології?

Фототерапія підходить для більшості пацієнтів, які мають різні стоматологічні проблеми, такі як карієс, пульпіт, пародонтит, гінгівіт і стоматит. Вона також може бути використана для покращення зовнішнього вигляду зубів та усунення пігментації. Однак перед початком лікування фототерапією необхідна консультація із фахівцем, який визначить можливі протипоказання та ризики для кожного конкретного пацієнта.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,
Стоматолог-терапевт, керівник клініки “ДентАрт”
Куртова Інна Олександрівна

Завдяки своїй безболісності, безпеці та відсутності побічних ефектів, фототерапія стає все більш популярною серед пацієнтів та фахівців. Важливо відзначити, що для досягнення найкращих результатів необхідно звернутися до досвідченого стоматолога, який проведе ретельну діагностику та визначить найбільш вдалий метод фототерапії для кожного конкретного випадку.

У клініці ДентАрт ми прагнемо постійного розвитку та впровадження нових технологій, щоб надавати нашим пацієнтам найсучасніші та найефективніші методи лікування. Фототерапія – один із напрямків, який ми активно використовуємо та рекомендуємо для вирішення безлічі стоматологічних проблем. Не соромтеся звернутися до нас за консультацією та оцінити всі переваги фототерапії на практиці!

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00