СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Що таке лазерна терапія у стоматології? | ДентАрт

Що таке лазерна терапія у стоматології?

Что такое лазерная терапия в стоматологии?
Час читання:
5 хвилин PT5M
Рейтинг статті:
(1)

Лазерна терапія є одним із сучасних та ефективних методів лікування зубів та порожнини рота. У стоматології застосовують спеціальні стоматологічні лазери, які використовують лазерне випромінювання певної довжини хвилі для різних процедур. Цей інноваційний метод має низку переваг у порівнянні з традиційними методами лікування і знаходить широке застосування в різних галузях стоматології.

Зміст

 1. Лазери в стоматології: суть та застосування
 2. Основні переваги лазерного лікування зубів
 3. Які проблеми вирішує лазерна терапія у стоматології
 4. Безпека та ефективність лазерної стоматології
 5. Порівняння лазерної терапії з традиційними методами лікування
 6. Хто може скористатися лазерною стоматологією
 7. Можливі обмеження та недоліки лазерного лікування у стоматології
 8. Висновки лікаря

Лазери в стоматології: суть та застосування

Лазери в стоматології – це спеціальні медичні прилади, які генерують вузькоспрямоване та монохроматичне світлове випромінювання. Залежно від довжини хвилі, лазери можуть проникати в різні тканини ротової порожнини, включаючи емаль, дентин, м’які тканини і ясна.

Основні переваги лазерного лікування зубів

Лазерне випромінювання може взаємодіяти з тканинами різними способами, включаючи випаровування, коагуляцію, абляцію та біостимуляцію.

 1. При випаровуванні лазерна енергія проникає у тканини та викликає їх нагрівання до точки випаровування, що дозволяє видаляти надлишкову м’яку тканину.
 2. Коагуляція – це процес згортання тканин за допомогою лазерного випромінювання. Світловий промінь може спалювати невеликі кровоносні судини, що дозволяє контролювати кровотечу під час операцій чи процедур.
 3. Абляція – це видалення тканин за допомогою світлового випромінювання без теплового впливу. Лазер може ефективно видаляти м’які тканини.
 4. Біостимуляція – це процес, при якому світлове випромінювання стимулює регенерацію та загоєння тканин. Це корисно при лікуванні ран, виразок та запальних процесів.

Основні переваги лазерного лікування зубів

Лазеротерапія в стоматології має низку переваг перед традиційними методами лікування:

 • Мінімальний контакт та безболісність: лазери сприяють проведенню процедури з мінімальним контактом із тканинами, що робить їх менш болючими для пацієнтів. Багато процедур можна проводити без застосування анестезії.
 • Більш точний вплив: світлове випромінювання управляється і може бути спрямоване на певну область порожнини рота. Це дозволяє стоматологу точніше лікувати м’які тканини без ушкодження навколишніх здорових тканин.
 • Менша кровотеча та набряк: завдяки коагулюючому ефекту лазера, процедури супроводжуються меншою кровотечею та набряком, що сприяє швидкому загоєнню.
 • Менше ризику інфекції: лазерна терапія у стоматології має антимікробні властивості, що знижує ризик інфекції під час та після процедур.
 • Швидке загоєння та регенерація тканин: лазери сприяють активації клітинного обміну, регенерації тканин та прискоренню загоєння після операцій або травм.

Які проблеми вирішує лазерна терапія у стоматології

Лазерна терапія в стоматології може успішно вирішувати низку проблем:

 • Пародонтит та гінгівіт: лазерна терапія може допомогти у лікуванні запальних захворювань ясен та видаленні бактерій, що сприяють розвитку пародонтиту.
 • Рани і виразки в ротовій порожнині: лазери сприяють загоєнню ран і виразок, скорочуючи час загоєння і знижуючи больові відчуття.

Безпека та ефективність лазерної стоматології

Лазеротерапія вважається безпечною та результативною методикою лікування. Однак, як і будь-яке медичне втручання, вона має свої протипоказання та недоліки. Важливо обговорити ці ризики з вашим стоматологом перед початком лікування.

Безпека та ефективність лазерної стоматології

Порівняння лазерної терапії з традиційними методами лікування

Лазерна терапія має низку переваг перед традиційними методами лікування, такими як хірургічні втручання. Основними перевагами такої терапії є:

 • Менший дискомфорт: лазерна терапія часто асоціюється з меншим дискомфортом та хворобливістю для пацієнтів, особливо при лікуванні пародонтиту.
 • Без кровотечі: завдяки коагулюючому ефекту лазерної терапії кровотеча під час процедур знижується до мінімуму або повністю виключається.
 • Точність та контроль: стоматологи мають більше точності та контролю при роботі з лазерами, що допомагає більш результативно та безпечно лікувати тканини порожнини рота.
 • Швидке загоєння: лазерна терапія сприяє швидкому загоєнню після операцій або процедур, що скорочує час відновлення та реабілітації пацієнтів.

Хто може скористатися лазерною стоматологією

Лазерна терапія підходить для пацієнтів усіх вікових груп, включаючи дітей та людей похилого віку. Вона може бути використана як самостійне лікування, і у комбінації коїться з іншими методами.

Можливі обмеження та недоліки лазерного лікування у стоматології

Хоча лазерна терапія має безліч переваг, є й деякі обмеження та недоліки:

 • Вартість: лазерні системи відносяться до дорогого обладнання, що може вплинути на вартість стоматологічних процедур.
 • Обмежена глибина проникнення: лазери можуть мати обмежену здатність проникати у глибокі тканини, що може бути проблемою в деяких випадках лікування.
 • Протипоказання: є деякі протипоказання до застосування лазерної терапії, такі як вагітність, певні захворювання та використання деяких медикаментів. Перед застосуванням лазерної стоматології необхідно провести ретельне обстеження пацієнта та врахувати усі можливі протипоказання.
 • Фахівці з досвідом: для проведення лазерної терапії потрібні кваліфіковані стоматологи з досвідом роботи з лазерами. На жаль, не всі стоматологічні клініки можуть запропонувати таких фахівців, які мають необхідні навички та досвід у галузі лазерної стоматології.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,
Стоматолог-терапевт, керівник клініки “ДентАрт”
Куртова Інна Олександрівна

У клініці ДентАрт ми прагнемо надати нашим пацієнтам передові та ефективні методи лікування, включаючи високотехнологічну лазерну терапію. Завдяки своїм перевагам, таким як безболісність, висока точність та швидке загоєння, лазерна стоматологія значно покращує якість лікування наших пацієнтів.

Однак, як і будь-яка технологія, лазерна стоматологія має свої обмеження та протипоказання. Тому важливо проводити ретельне обстеження пацієнта, враховуючи його індивідуальні особливості та медичну історію, перед застосуванням лазеротерапії.

Якщо ви шукаєте сучасне та результативне лікування стоматологічних проблем, лазерна терапія може бути чудовим вибором. Зверніться до клініки ДентАрт, і наші фахівці допоможуть вам визначити необхідні процедури та розробити індивідуальний план лікування з використанням лазерних технологій.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00