СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Що обрати після брекетів: ретейнери чи капи? | ДентАрт

Що обрати після брекетів: ретейнери чи капи?

Час читання:
6 хвилин PT6M
Рейтинг статті:
(1)

Для остаточної реабілітації зубощелепної системи після зняття брекетів щасливому пацієнту наказується носити ретейнер або капу. Це завершальний етап виправлення прикусу, що називається ретенційним періодом. Це період, поки зуб прагне зайняти початкову позицію, повернутися на місце, яке він займав до початку ортодонтичного лікування.

ЗМІСТ

  1. Ретенційний період є обов’язковим?
  2. Ретейнери та капи. Життя після брекетів
  3. Переваги та недоліки незнімних моделей
  4. Переваги та недоліки знімних виробів
  5. Висновки лікаря

Ретенційний період є обов’язковим?


Після корекції прикусу протягом тривалого часу зуби все ще залишаються рухливими. Брекети їх хіба що пов’язували, були їм своєрідною шиною. Якщо просто їх зняти, через місяць-два щелепа повернеться до свого початкового стану. Чому ж після зняття брекетів зуб все ще прагне втекти на колишнє місце? Секрет у будові. У будь-якого зубика є зв’язковий апарат. Ці зв’язки «пам’ятають» попереднє положення зуба і прагнуть повернутися до нього. Ортодонтичні ретейнери необхідні для того, щоб дати зв’язкам звикнути до нового положення.

Ретенційний період після корекції прикусу

Тому ретенційне лікування є обов’язковим, і проводиться за допомогою знімних або незнімних виробів, кап і ретейнерів відповідно. Що краще? Давайте розбиратися!

Ретейнери та капи. Життя після брекетів


У сучасній ортодонтії широко використовуються ретейнери. Вони чудово справляються зі своїм завданням – допомагають утримувати зуби у «правильному» положенні. Це потрібно доти, поки біля коріння зубів не утвориться кісткова тканина, яка вже міцно утримуватиме їх на місці. Ретейнери бувають знімними та незнімними. Незнімні ретейнери ще називають капами.

Що являє собою незнімний ретейнер?

Це металевий дріт, який кріпиться з внутрішньої сторони нижньої та верхньої щелепи. Таким чином, ретейнер утримує «в одній упряжці» ряд від ікла до ікла або від моляра до моляра. Ця конструкція є незнімною. Вона встановлюється та зміцнюється за допомогою фотополімеру.

Як встановлюється?

Установка проводиться лише у кабінеті стоматолога. Процес установки незнімного ретейнера проходить такі етапи:

  1. Підготовчий

Після багатьох років носіння брекетів зуби необхідно підготувати для встановлення на них ретейнера з метою закріпити отриманий результат. Лікар спочатку перевіряє зубки на наявність карієсу, потім видаляє наліт. Рекомендується провести ремінералізацію емалі – насичення її іонами фтору та кальцію.

  1. Примірочний

Вивчається будова щелепи, знімаються необхідні мірки, щоб потім виготовити зубну дугу, яка буде точно підходить за розміром.

  1. Встановлюючий

Виріб «ховається», поміщається з внутрішньої сторони зубного ряду, і тепер про нього знаєте лише Ви та лікар. Останній фіксує хитру систему фотополімером – і тепер конструкція віддано служить Вам, зберігаючи незмінною чудову усмішку.

  1. Фіксуючий

Надлишки фіксуючого засобу видаляються. Місце кріплення піддається шліфуванню.

Процес установки незнімного ретейнера

Чи відчуває клієнт конструкцію у роті?

Ретейнер не відчувається язиком у роті. Людина звикає до його наявності швидко і перестає відчувати його взагалі. Спочатку ця система може порушувати дикцію, але вже за день-два це проходить.

Як чистити верхню та нижню щелепи за наявності ретейнера?

Для цього використовується якісна паста, щітка (звичайна та монопучкова, якою дуже зручно очищати ретейнер точково), а також зубна нитка, яка спеціально виготовлена ​​для таких конструкцій у роті. Іноді використовується іригатор.

Як довго носити виріб?

Тільки лікар визначає, скільки носити ретейнер. Цей термін можна порівняти з періодом носіння брекетів, і перевищує його приблизно вдвічі.

Якщо виправлення прикусу триває довгий час, рекомендується пройти курс відновлення зубної емалі.

Декілька слів про капу

Знімна модель ретейнера, або ретенційна капа, також може використовуватися пацієнтом для збереження результату після зйомки брекетів. Така конструкція зовні нагадує елайнер (капу для виправлення прикусу), але з металевою дугою. Капа дозволяє пацієнтові відпочити від постійного носіння жорстких конструкцій у роті. Однак, вона підходить для усвідомлених та дисциплінованих пацієнтів, які можуть педантично виконувати вказівки лікаря. В іншому випадку результат від носіння брекетів буде швидко втрачено.

Так що ж обрати, капу чи незнімний ретейнер?

Пацієнту іноді складно прийняти рішення, що ж обрати – знімну або незнімну модель. При виборі, звичайно, потрібно враховувати і тип конструкції, кожен з яких має свої переваги та недоліки.

Переваги та недоліки незнімних моделей


Загальний і головний плюс усіх моделей у тому, що вони дозволяють закріпити результат багаторічного носіння брекетів і допомогти пацієнту досягти його мети – мати правильний прикус.

Плюси незнімного ретейнераМінуси незнімного ретейнера
Швидке звикання до носіння цієї моделі є її безперечним плюсом. Вона не відчувається у роті, не заважає під час їжі.Необхідність регулярно відвідувати стоматолога, проводити гігієнічне чищення зубів кожні півроку.
Непомітність незнімної конструкції є безперечною перевагою для тих, хто працює з людьми. Такий ретейнер непомітний для оточуючих, непомітний на фото.У разі пошкодження дроту необхідно позапланово записуватись до ортодонту.
Впливає на зуб безперервно, зводить нанівець ризик втратити результат, досягнутий після тривалого носіння брекетів.Необхідно приділяти багато уваги очищенню ретейнера, полоскати рот після їжі спеціальними розчинами.
Вища ціна порівняно з капою

Переваги та недоліки знімних виробів


Ретейнер не відчувається

Плюси ретенційної капиМінуси ретенційної капи
Виріб носиться лише у певний час доби (іноді лише у нічний період), що дозволяє пацієнтові відпочивати від нього. Хоча точний час і тривалість носіння визначає лікар, тому цей плюс доступний не всім пацієнтам.Основний мінус даної конструкції полягає в тому, що вона помітна у роті. Тому пацієнти, для яких важливо зберегти їхнє ортодонтичне лікування в таємниці від інших, така модель не підійде.
Дозволяє відпочити від металевих конструкцій у ротіМожна втратити/забути у ресторані під час обіду.
Не потребує особливого підходу – пацієнт чистить зуби, як завжди.Виріб періодично ушкоджується, доводиться замовляти ще. І це додаткові витрати.
Сама капа вимагає досить ретельного догляду – її регулярно необхідно чистити згідно з інструкцією (різні виробники пред’являють свої вимоги до чищення виробу).

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна
Обидві системи ефективні та досягають своєї мети. Тому вибір залежить від особистості пацієнта, його відчуттів та переваг. В даний час можливі комбінації описаних вище систем. Так, припустимо, можливе встановлення металевої дуги на нижню щелепу та використання капи для фіксації верхньої. Ця комбінація допоможе знизити вартість лікування та спростить процедуру закріплення позитивного результату на завершальному етапі. У нашій клініці працює ортодонт, який завжди готовий надати клієнту докладну консультацію та підібрати відповідний спосіб лікування.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00