СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Що робити, якщо у вас чутливі зуби? Поради лікаря | ДентАрт
Час читання:
8 хвилин PT8M
Рейтинг статті:
(1)

У деяких людей при вживанні гарячих чи холодних напоїв, морозива, солодощів виникає сильний дискомфорт. Біль виникає через пошкодження зубної емалі, яка зустрічається у кожного третього. Ми підготували повноцінний матеріал, відповівши на головне питання – що робити, якщо у вас чутливі зуби. Ви дізнаєтеся про причини появи, способи полегшення та повного позбавлення від больових відчуттів.

ЗМІСТ

 1. Причини підвищеної чутливості
 2. Які народні методи допомагають зменшити чутливість?
 3. Що робити при пошкодженій зубній емалі?
 4. Як уникнути появи чутливих зубів?
 5. Висновки лікаря

Причини підвищеної чутливості


Кожен зуб покритий емаллю, яка є захисним шаром дентину, що знаходиться під нею. При пошкодженні зубної емалі дентин оголюється. Коли продукт із цукру або кислоти знаходиться в даному шарі зуба – ви відчуваєте дискомфорт.

Гіперестезія – одне з найпоширеніших захворювань.

Є кілька найпоширеніших причин його появи:

 • Бруксизм. Напружений ритм життя призводить до стресу, постійного скреготу зубами та стиску щелеп. Починаються постійні ушкодження поверхні зубів, через що підвищується їхня чутливість.
 • Неправильний прикус. Нерівномірне навантаження призводить до зношування зубної емалі.
 • Неправильне чищення зубів. Використання жорсткої щітки та абразивної зубної пасти призводить до пошкодження поверхні зубів.
 • Захворювання ШКТ. Шлунковий сік може потрапляти в ротову порожнину, призводячи до ерозії емалі.
 • Відкриття коріння зуба. При неправильному положенні зубного елемента в ряді або періодонтиті відбувається відступ ясен, поступово відкривається дентин кореня.

Якщо помітили підвищену чутливість зубів на холодне чи гаряче, солодке чи кисле, тоді пройдіть огляд у стоматолога. Витративши трохи часу, ви точно переконаєтесь у наявності/відсутності гіпостезії.

Причини підвищеної чутливості

Які народні методи допомагають зменшити чутливість?


Більшості важко включити до переліку справ регулярні походи до стоматолога. Навіть після перших проявів підвищеної чутливості, ми намагаємося самостійно впоратися з болем, змінюючи зубні пасти та щітки.

Є кілька народних методів лікування чутливості зубів:

 • Кора дуба. Візьміть 200 г води, покладіть столову ложку сухої кори дуба, варіть 5-7 хвилин. Отриманий відвар остудіть. Полощіть їм рот тричі на день
 • Настоянка аптечної ромашки. Залийте одну столову ложку ромашки склянкою окропу, залиште на 60-90 хвилин. Полощіть ротову порожнину отриманим настоєм 5 разів на день.
 • Відвар реп’яха. Візьміть чайну ложку сухої трави, залийте 250 г гарячої води, кип’ятіть три хвилини. Дайте настоятися протягом години, після чого процідіть. Полощіть ротову порожнину 3-5 разів на день.

Деякі рекомендують видавити десенсибілізуючу зубну пасту на ватний тампон або палець, розтерти по поверхні чутливих плям. Змивати не треба. Біль має зменшитися протягом кількох тижнів.

Проблема народних методів лікування підвищеної чутливості зубів у низькій ефективності. Деякі засоби справді заспокоюють та знеболюють, знімають чутливість. Але вони не допоможуть повністю усунути проблему, зате ви втратите дорогоцінний час, через що ситуація погіршиться.

Що робити при пошкодженій зубній емалі?


Головне – не ігнорувати похід до лікаря. Фахівець проведе огляд, визначить причини, через які різко зросла чутливість зубів. Лікар усуне дефекти емалі, карієс, зубні відкладення чи інші причини, що призвели до появи гіперестезії.

Після усунення причин лікар призначить спеціальний засіб з високим вмістом фтору. Його регулярне використання допоможе підвищити поріг чутливості, наситити тканини необхідними елементами, включаючи фосфор та кальцій.

Лікар може також призначити спеціальні креми та пінки, які необхідно наносити на пошкоджені ділянки вранці та ввечері після класичного чищення ротової порожнини. Лікування проводиться у рамках курсу, який триває півроку.

Як уникнути появи чутливих зубів?


За професійною допомогою слід звертатися для усунення причин появи гіперестезії. Наприклад, для людей з бруксизмом індивідуально виготовляються спеціальні капи, які необхідно надягати на ніч. Вони прозорі та тверді, тому не дозволяють стискати щелепи або скрипіти зубами.

До загальних рекомендацій, що дозволяють запобігти появі підвищеної чутливості, можна віднести:

 • Регулярне якісне чищення зубів. Для ранкового чи вечірнього чищення використовуйте щітку м’якої або середньої жорсткості. Позбутися залишків їжі в міжзубних проміжках допомагає зубна нитка.
 • Зміна раціону. Вживайте продукти харчування з вмістом фтору та кальцію, включаючи тверді сири. Не зловживати кислими фруктами, ягодами та свіжими соками.
 • Регулярне відвідування стоматолога. Чим раніше вдасться виявити проблему, тим легше буде її позбутися. Лікар дасть індивідуальні рекомендації щодо догляду за зубами, призначить курс ремінералізуючої терапії, яка відновить структуру здорової емалі.

Які народні методи допомагають зменшити чутливість

І не бійтеся звертатися до фахівця. Використовуючи сучасне обладнання, інструменти та матеріали, він зможе професійно оцінити стан ротової порожнини, визначити причину та скласти план лікування.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

«Підвищена чутливість найчастіше є симптомом серйозного стоматологічного захворювання. Бажаючи заощадити час та гроші, більшість людей звертається за допомогою до народних методів лікування гіперестезії.

За досвідом своїх пацієнтів можу сказати, що різні відвари та настоянки дозволяють позбутися больових відчуттів лише на кілька днів/тижнів. За цей час захворювання встигає набрати величезних масштабів, тому лікування потребує більше часу та коштів.

Щоб зберегти здорову та красиву усмішку, назавжди позбутися болю, одразу звертайтеся за допомогою до стоматологічної клініки. Наявність необхідного обладнання, інструментів, матеріалів дозволяє лікарям швидко визначати та усувати причину появи підвищеної чутливості зубів. Після лікування ви отримаєте індивідуальні рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною.”

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00