СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Що таке професійна гігієна ротової порожнини? Види чищення зубів | ДентАрт

Що таке професійна гігієна ротової порожнини?

Час читання:
5 хвилин PT5M
Рейтинг статті:
(0)

Професійне чищення зубів, на жаль, знайоме не всім пацієнтам стоматологічної клініки. До лікаря в нашій країні прийнято йти, коли зуб вже перебуває у критичному стані. Однак профілактика карієсу завжди дешевша і приємніша – ніж його лікування. У домашніх умовах неможливо здійснити весь комплекс заходів, які стосуються гігієни зубів. Те, чого пацієнт не може зробити сам, виконає стоматолог. Тільки він забезпечить повноцінний догляд за ротовою порожниною.

ЗМІСТ

 1. Навіщо робити чищення зубів у стоматологічній клініці?
 2. Коли потрібно проводити професійну гігієну ротової порожнини?
 3. Випадки, коли чистка зубів протипоказана
 4. Чищення зубів: основні види
 5. Висновки лікаря

Навіщо робити чищення зубів у стоматологічній клініці?


У роті кожної людини є зубний наліт. Він є біоплівкою, яка покликана захищати емаль і ясна від шкідливого впливу зовнішнього середовища. Однак згодом наліт накопичує бактерії, які сприяють руйнуванню емалі та подразненню ясен. Відкладення зубного нальоту – це початок каріозного процесу.

Перший етап – це поява так званого м’якого зубного нальоту, що відбувається через 6-7 годин після чищення зубів зубною пастою. Він може бути білого, жовтого, коричневого та навіть зеленого кольору. Вже за 12 годин починається другий етап: м’який наліт поступово мінералізується, і перетворюється на твердий – тобто у відкладення, яке більш відоме під назвою «зубний камінь».

Домашній догляд дозволяє позбутися м’якого нальоту. Саме тому рекомендується чистити зуби не рідше 2 разів на день, а в проміжку між чистками користуватись іншими засобами для підтримки гігієни рота. Але щоб видалити зубний камінь, потрібно обов’язково відвідати стоматологічний кабінет. Будь-яка спроба зняти його самостійно може травмувати зуб та ясна.

Крім того, в деяких важкодоступних місцях пацієнт може самостійно видалити навіть м’який наліт. Наприклад – біля основи зуба, у міжзубних проміжках чи зубах мудрості, що є глибоко у роті. Для цього і потрібний комплекс процедур під назвою професійне чищення зубів. За допомогою професійного обладнання та власного досвіду, зубний лікар поверне зубам пацієнта чистоту та здоров’я.

Коли потрібно проводити професійну гігієну ротової порожнини?


За статистикою ВООЗ, близько 92% людей не вміють правильно чистити зуби. Як наслідок, вже до 30 років понад 60% пацієнтів починають використовувати зубні протези. У цьому випадку на допомогу приходить професійне чищення зубів. Це профілактична процедура підтримки здоров’я в порожнині рота, яку виконує лікар-стоматолог. Вона дозволяє:

 • усунути зубний наліт (і м’який, і твердий), і на деякий час запобігти його відкладенню;
 • повернути зубам їхній природний колір, який емаль втратила в результаті куріння та контакту з харчовими барвниками (тобто, по суті, виконати вибілювати);
 • зміцнити емаль, тобто знизити чи зовсім прибрати чутливість зубів;
 • скоротити ймовірність розвитку стоматологічних захворювань не менше ніж на 50%;
 • повернути свіже дихання.

За статистикою ВООЗ, близько 92% людей не вміють правильно чистити зуби

Як часто потрібно проводити професійну гігієну ротової порожнини? Таку процедуру рекомендують проводити не рідше, ніж раз на 3-6 місяців. Перед чищенням зубів лікар також проводить огляд порожнини рота, що дозволяє виявити патологічні процеси на ранніх етапах – і провести при необхідності їх профілактичне лікування.

Випадки, коли чистка зубів протипоказана


Загальні ситуації, у яких пацієнт повинен обмежитися домашньою гігієною порожнини рота, і не може дозволити собі професійний догляд, наступні:

 • вагітність та період грудного вигодовування;
 • дуже висока чутливість емалі;
 • наявність бронхіту чи бронхіальної астми;
 • тяжкі інфекційні захворювання;
 • серцево-судинні патології;
 • психічні розлади і т.д

Загальні ситуації, у яких пацієнт повинен обмежитися домашньою гігієною порожнини рота, і не може дозволити собі професійний догляд, наступні:

Існує кілька видів професійного чищення зубів, і кожен із них має свої особливості. Тільки стоматолог може сказати абсолютно точно – наскільки доступна та чи інша процедура для кожного конкретного пацієнта.

Чищення зубів: основні види


Професійна гігієна ротової порожнини – це комплекс заходів, спрямований на очищення зубів, для якого можуть використовуватися різні методики. Практично кожна клініка може запропонувати такі три.

Air flow, або так зване перлове чищення зубів. Лікар спрямовує на зуб потік повітря з водою та кристалами спеціальної порошкової суміші під великим тиском. Процедура доступна навіть за наявності ортодонтичних конструкцій (протези, брекети), коронок та імплантів, вінірів та люмінірів.

Лазер. Цілком безконтактна процедура, тому підходить для зубів з високою чутливістю. Кожен зуб очищається окремо за допомогою точкового спрямування на нього лазерного променя. По суті, лазер – це концентрована дія сонячного світла.

Ультразвук. Лікар використовує стоматологічний скалер (скейлер) – прилад із наконечником, який випромінює УЗ-вібрації. Вони впливають на поверхню емалі, м’яко сколюючи з неї зубний камінь. Відкладення руйнується якби всередині зуба, а потім змивається водою.

Практично кожна клініка може запропонувати такі три.

Клініка також може запропонувати пацієнтові комплекс гігієнічних процедур, який поєднує одразу кілька методик. Ціна на професійне чищення зубів не найменша – але їх лікування в будь-якому випадку обійдеться дорожче. Профілактика завжди окупає себе фінансово. Але якщо чистка зубів – процедура швидка та безболісна, то лікування може зайняти тижні, що супроводжуються сильними болями та іншими, надзвичайно неприємними симптомами (температура, абсцес тощо).

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

Якби пацієнти дотримувалися гігієни ротової порожнини – то стоматологи сиділи б без роботи. Адже якісна профілактика зводить можливість розвитку стоматологічних захворювань практично до нуля. Зараз же, навпаки, до стоматологічного кабінету стоїть черга. Ціна, яку пацієнти змушені платити за лікування, переважає у всіх сенсах інвестиції, які вони могли б вкласти у профілактику. Наша клініка рекомендує виконувати домашню та професійну гігієну порожнини рота як етап, який не тільки передбачає – але й замінює лікування карієсу в стоматології.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00