СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Що таке вектор-терапія у стоматології | ДентАрт

Що таке вектор-терапія у стоматології?

Час читання:
6 хвилин PT6M
Рейтинг статті:
(1)

Відсутність регулярного гігієнічного чищення зубів та порожнини рота може стати причиною появи пародонтиту. Для лікування захворювань пародонту застосовується вектор-терапія, яка дозволяє провести глибоке чищення пародонтальної кишені. За допомогою цієї методики наші лікарі подарували здорові ясна та міцні зуби багатьом пацієнтам, тому ми вирішили докладніше про неї розповісти.

ЗМІСТ

 1. Що таке вектор-терапія?
 2. Як проходить вектор-терапія у стоматології?
 3. Результати застосування
 4. Висновки лікаря

Що таке вектор-терапія?


Кожен зуб оточує цілий комплекс тканин (пародонт), який фіксує та утримує його в кістковій лунці. Завдяки цьому комплексу забезпечується кровопостачання, рівномірний розподіл жувального навантаження, захист від інфекцій.

Відсутність якісного щоденного догляду за порожниною рота призводить до появи твердого бактеріального нальоту, зубного каменю. Ігнорування проблеми стає причиною утворення порожнини з патогенним вмістом між зубом та тканинами ясен.

Якщо раніше лікування пародонтиту було тривалим та болючим, то апарат Vector дозволив зробити його безболісним та безпечним, скоротити час на проведення процедури. Після появи перших результатів люди зацікавилися тим, що таке векторна терапія в стоматології, як вона проходить, скільки потрібно часу.

Вектор-терапія – це безболісний метод лікування захворювань пародонту за допомогою апарату Vector. Лікарі використовують його для видалення зубних відкладень та біоплівки. На кінці апарату знаходиться гідрооболонка, завдяки якій під час чищення тверді та м’які тканини не травмуються.

Переваги вектор-терапії у стоматології:

 • Безконтактне чищення поверхні кореня зуба.
 • Безболісне видалення бактерій та підясенного каменю.
 • Зменшення запалення за рахунок антимікробної дії.
 • Лікування карієсу на початкових стадіях без застосування бормашини, завдяки використанню абразивної суспензії.
 • Замість вишкрібання відбувається полірування зубного каменю, завдяки чому м’які тканини, пародонт і корінь не ушкоджуються.
 • Повноцінне очищення потребує лише одного сеансу.

На відміну від звичайних апаратів із ультразвуком, які здатні очистити зуб на глибину до 5 мм, глибина очищення вектор апарату – до 11 мм. Наявність різноманітних насадок дозволяє працювати навіть із важкодоступними частинами зуба, здійснювати лікування з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Внаслідок цього лікарю вдається усунути мікроорганізми, запустити відновлювальні процеси в пародонті.

Як проходить вектор-терапія у стоматології?


На перших етапах розвитку пародонтиту для лікування необов’язково потрібне хірургічне втручання. Позбутися захворювань пародонту можна за допомогою чищення ясенних кишень консервативними методами. Вектор-терапія – це безболісний метод очищення кореня, який проводиться шляхом інтенсивного промивання та обробки пародонтальної кишені.

У стоматології вектор-терапія застосовується у таких випадках:

 • На початкових стадіях пародонтиту.
 • Після повноцінного пародонтологічного лікування для запобігання поверненню захворювань пародонту.
 • Коли необхідним є найбільш ефективне чищення зубів і ясен, включаючи видалення каменів та біоплівки.
 • Як один з етапів проведення комплексних процедур для зниження ризику відторгнення імплантів.
 • Як профілактичний засіб при виконанні великих обсягів протезування.

Застосовуючи систему Vector, лікар створює особливу зону за допомогою ультразвукових коливань, знищуючи бактерії. Використання спеціального порошку дозволяє відполірувати поверхню кореня, а води – інтенсивно промити кишені.

Вектор-терапія у стоматології складається з чотирьох основних етапів:

 1. Діагностика. При першому відвідуванні стоматолога проводиться обстеження, визначається стадія розвитку захворювань пародонту, можливість проведення вектор-терапії, складається план лікування.
 2. Професійне чищення. Для видалення зубних відкладень використовується система Air Flow. На кожний зуб лікар впливає сумішшю з води та абразивних речовин під тиском, видаляючи наліт, зубний камінь, сліди від вживання їжі та напоїв з фарбуючим пігментом.
 3. Глибоке чищення коріння. Між яснами та корінням кожного зуба лікар проводить спеціальною насадкою апарату «Вектор», збираючи мікроорганізми та токсини. На цьому етапі проводиться повноцінне чищення та полірування поверхонь кореня.
 4. Контроль результату. Приблизно через три місяці знадобиться прийти до лікаря для перевірки стану ясен, визначення профілактичних заходів. Кожні шість місяців рекомендується проходити професійне чищення та підтримуючу терапію.

Вектор-терапія – це безболісна процедура, яку більшість переносять без дискомфортних відчуттів. Вона займає в середньому 1,5-2 години. Точний час проведення глибокого очищення залежить від стану зубів, індивідуальних особливостей.

Результати застосування векторної терапії


Використання апарату Vector показало відмінні результати у лікуванні пародонтозу: повноцінне чищення дозволило зупинити оголення шийки зуба, зменшити глибину пародонтальних кишень. Після процедури у пацієнтів спала набряклість, припинилася кровотеча, зник біль та неприємний запах з рота.

Вектор-терапія відрізняється від професійної гігієни більш ефективним чищенням, повноцінним видаленням зубних відкладень та біоплівки. На відміну від кюретажу (полірування кореня зуба за допомогою ручних інструментів), вектор-терапія є більш безпечною та безболісною процедурою.

Після лікування пацієнт одразу може повернутись до звичного способу життя, тому що в ході застосування апарату Vector не відбувається травмування ясен. Лікар дасть індивідуальні рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною, які дозволять закріпити результат, уникнути повторного виникнення захворювань пародонту.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна
«Проведення гігієнічних процедур ротової порожнини не завжди дозволяє повністю видалити залишки їжі, скупчення шкідливих мікроорганізмів. Вектор-терапія може бути як профілактичним засобом пародонтиту, так і ефективним методом лікування.

Основна перевага вектор-терапії – безболісність. Лікар повністю контролює амплітуду коливань під час чищення, застосовує різні насадки для індивідуального лікування, очищує та полірує важкодоступні місця.

Зі свого досвіду можу сказати, що використання системи Vector дає можливість ефективно видалити бактерії, біоплівку та зубний камінь без хірургічного втручання. Після процедури у моїх пацієнтів була відсутня підвищена чутливість, оперативно пройшла кровоточивість ясен, рухливість зубів, неприємний запах та інші ознаки захворювань пародонту.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00