СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Що таке зубні імпланти? Види зубних імплантів | ДентАрт
Час читання:
8 хвилин PT8M
Рейтинг статті:
(0)

Імплантація – перевірений метод відновлення функціональності зуба, включаючи його корінь без пошкодження сусідніх елементів. Перед зверненням до стоматологічної клініки радимо самостійно вивчити, що таке зубні імпланти, які є види, як проходить процес лікування. Команда лікарів клініки DentArt відповіла на ключові питання, розкривши переваги та нюанси конструкцій.

ЗМІСТ

 1. Чи варто встановлювати зубні імпланти?
 2. Коли потрібно встановлювати зубні імпланти?
 3. Які є види зубних імплантів?
 4. Як відбувається встановлення зубних імплантів?
 5. Висновок
 6. Висновки лікаря

Чи варто встановлювати зубні імпланти?


Зубний імплант є металевим штифтом, який вживлюється в щелепу з подальшим кріпленням протеза. Цей метод є ідеальною альтернативою класичному способу кріплення конструкцій до сусідніх зубів. Його ключова перевага полягає у відсутності необхідності обточувати опорні зуби, що дозволяє зберегти їх естетичні функції.

Деякі вважають такі конструкції набагато зручніше та ефективніше. Для більшості людей зубні імпланти – це єдиний можливий спосіб відновити естетичні та жувальні функції втраченого зуба. Перед установкою важливо самостійно вивчити за та проти зубних імплантів.

Серед переваг таких конструкцій лікарі та пацієнти виділяють:

 • ідентичність рідним зубам;
 • наявність можливості встановлювати необмежену кількість зубних імплантів;
 • відсутність необхідності впливати на сусідні елементи, зберігаючи їх функціональні та естетичні характеристики;
 • збереження ясна в естетичному вигляді;
 • немає необхідності дотримуватися суворої дієти, оскільки конструкції здатні справлятися навіть із твердою їжею;
 • щелепна кістка не атрофується;
 • досить нормального догляду за ротовою порожниною.

Незважаючи на безліч прихильників імплантації, радимо додатково вивчити нюанси конструкцій. До ключових вад імплантів зубів відносять індивідуальні протипоказання. Перед процедурою лікар обов’язково проводить комплексне обстеження, виявляє особливості пацієнта, а вже потім визначає наявність або відсутність можливості використовувати такі конструкції.

До ще одного мінуса слід віднести високу вартість. Якщо порівнювати з іншими методами відновлення втраченого зуба, то дійсно – вартість набагато вища. Але потрібно враховувати довговічність та міцність зубних імплантів, відсутність необхідності травмувати сусідні зуби.

Коли потрібно встановлювати зубні імпланти?


Ігнорувати втрату одного чи кількох зубів категорично заборонено. І йдеться навіть не про естетичну складову. Відсутність одного елемента негативно впливає на сусідні, призводить до появи та стрімкого розвитку захворювань ротової порожнини.

Звертатися за встановленням зубних імплантів слід у таких випадках:

 • відсутність одного або декількох зубів, незалежно від розташування;
 • при адентії – відсутності всіх зубів у ротовій порожнині;
 • неможливості використовувати знімні протези через наявність алергічної реакції;
 • зруйновано зубну коронку, але збережено корінь.

Стоматологічна імплантація має низку протипоказань. До абсолютних належать туберкульоз, проблеми з нервовою та серцево-судинною системами, онкологічні та інші тяжкі хронічні захворювання.

До найпоширеніших відносних протипоказань відносять неправильний прикус та пародонтит. Не можна встановлювати зубні імпланти при цукровому діабеті, підвищеному артеріальному тиску. Потрібно також приділити увагу гігієні ротової порожнини, інакше велика ймовірність інфікувати імплант і навколишні тканини.

Які види зубних імплантів?


Вибирати конструкцію рекомендується зі своїм лікарем. Стоматолог підбере найбільш підходящий варіант, ґрунтуючись на індивідуальних особливостях, поточному стані ротової порожнини, матеріальних та особистих уподобаннях пацієнта.

Види зубних імплантів різняться за кількома критеріями. За формою виділяють:

 • гвинтові – зовні нагадують шурупи, приживаються в кістки швидко і без негативних наслідків;
 • пластинчасті – добре стійкі конструкції, що використовуються при вузькій кістковій тканині;
 • циліндричні – виділяються надійним утриманням імпланта за рахунок своєї пористої поверхні.

Серед матеріалів найпоширенішим є титан. Його популярністю пояснюється відсутністю ризику виникнення алергічної реакції та прискорення процесу приживлення. Він ідеально підходить для відновлення передніх і жувальних зубів, оскільки має високу міцність.

Часто зустрічаються зубні імпланти із цирконію. Такий міцний матеріал максимально наближений до природного кольору зубів, що дозволяє зовні практично стерти кордон між яснами та коронкою.

Як відбувається встановлення зубних імплантів?


Подібні конструкції служать у середньому 10-20 років. Термін служби залежить від якості догляду за ротовою порожниною, індивідуальних особливостей пацієнта, що використовуються в ході процедури матеріалів та обладнання. Особливу увагу слід приділити місцю установки: імпланти для заміни передніх зубів служать набагато довше, ніж у зоні жувальних, тому що схильні до меншого навантаження.

Є три ключові методи імплантації:

 • Експрес. Лікар вже на 2-3-й день може встановити протези на імпланти.
 • Одномоментна. Спочатку видаляється зуб, а потім відразу ставиться імплант. Через півроку після фіксації тимчасового протезу можна встановлювати постійну коронку, тому що до цього часу встигнуть зрости імплант і кісткова тканина.
 • Двоетапна. Такий метод із відстроченим навантаженням зустрічається найчастіше. Він ідеально підходить для відновлення передніх зубів. Його суть у тому, що спочатку лікар займається встановленням імпланту, а через 3-4 місяці – коронки.

Вартість встановлення зубних імплантів залежить від низки факторів. До них можна віднести матеріал, обраний метод, конкретний вид, особливості організму.

Висновок


Головне – не ігноруйте проблему. Лікарі клініки «ДентАрт» проведуть обстеження, допоможуть обрати вид зубних імплантів, розкажуть про встановлення, дадуть рекомендації після операції. В результаті ви зможете повернути собі привабливі зуби, уникнувши проблем із шлунково-кишковим трактом та захворювань ротової порожнини!

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

«Будучи стоматологом 21 століття, я не боюся стверджувати: на сьогоднішній день імплантат приживається в 97% випадків, але все ж таки 3% не можна списувати з рахунків. Причини відторгнення імплантів можуть бути різні: у статті ми перераховували абсолютні та відносні протипоказання. У тому числі, дуже важливим є позитивний настрій пацієнта.

Часто ми стикаємося із ситуацією, коли люди начиталися невдалих випадків імплантації зубів в інтернеті чи друзі могли мати негативний досвід такої процедури. Я не втомлююся нагадувати моїм пацієнтам: будь ласка, припиніть «гуглити» і просто прийдіть на консультацію до лікаря.

Кожен клінічний випадок – індивідуальний та неповторний. Ви повинні налаштуватись і сильно захотіти відновити естетику та функцію за допомогою імплантату. Ми ж докладемо максимум зусиль, щоб нова конструкція в майбутньому довго прослужила, розповімо та покажемо, як правильно доглядати зуби.»

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00