СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Стерильність у стоматології ДентАрт | ДентАрт
Стерильность в стоматологии ДентАрт
Час читання:
7 хвилин PT7M
Рейтинг статті:
(0)

У світі є безліч інфекцій, які можуть передаватися людині через медичні інструменти. Щоб уберегти наших пацієнтів, лікарі дотримуються суворих санітарно-гігієнічних вимог, регулярно проводячи чищення приміщень та стоматологічних інструментів. У статті ми докладно розповіли про безпеку лікування в клініці естетичної стоматології DentArt.

ЗМІСТ

 1. Базові заходи зі стерильності у стоматології ДентАрт
 2. Методи стерилізації інструментів у стоматології DentArt
 3. Як відбувається стерилізація стоматологічних інструментів?
 4. Висновок
 5. Висновки лікаря

Базові заходи зі стерильності у стоматології ДентАрт


Після кожного прийому пацієнта наші лікарі змінюють одноразові матеріали, включаючи рукавички та шапочки. Стоматологічне обладнання та робочі інструменти проходять обробку. Для їх зберігання використовуються спеціальні пакети із зазначеними датою та часом проведення останньої стерилізації.

Ми розуміємо бажання пацієнтів заощадити час, швидше потрапивши на прийом до стоматолога. Але йдеться про здоров’я людини, тому поспіх ні до чого. Після кожного пацієнта поверхні в кабінеті протирають дезінфікуючим розчином, а одноразові інструменти утилізують.

Стерильність та безпека у стоматології також підтримується такими способами:

 • пацієнтам видаються одноразова шапочка та серветка;
 • під час лікування працює спеціальна бактерицидна лампа;
 • використовувані раніше інструменти проходять стерилізацію;
 • холодна стерилізація та автоклавування;

У стоматології більшість інструментів контактує зі слиною людини. Щоб провести якісне чищення, ми заливаємо в ємність дезінфікуючий розчин, поміщаємо туди використані вироби, а потім обробляємо їх у сухожаровій шафі та автоклаві.

Для видалення залишків медичних препаратів на інструментах наші фахівці проводять механічну обробку у спеціальних апаратах – ультразвукових мийках. На проведення подібного чищення потрібно чимало часу та сил, зате вона дозволяє повністю видалити залишки слини та крові з поверхонь використаних інструментів.

Методи стерилізації інструментів у стоматології DentArt


Вироби потребують індивідуального підбору методу стерилізації. При виборі методу ключову роль грає ступінь ризику зараження. Так інструменти, які контактують із відкритими ранами у порожнині пацієнта, підлягають обов’язкової стерилізації. До них відносяться бори, інструментарії, наконечники.

Якщо це матеріали або інструменти, які раніше контактували зі слизовою оболонкою, то вони повинні бути очищені за допомогою стерилізації та дезінфекції хімічними речовинами. Одяг лікаря, стоматологічне крісло та інші подібні предмети практично не передають інфекції, тому для їхнього очищення ми використовуємо помірну дезінфекцію – обробку аерозольними дезінфікуючими засобами.

Залежно від інструменту та способу його використання, ми вдаємося до таких методів стерилізації:

 • Механічний. Персонал клініки естетичної стоматології ДентАрт щодня проводить вологе прибирання, кварцювання та провітрювання кабінетів.
 • Фізичний. Обробляє стоматологічні інструменти під впливом високої температури. Цей метод визнаний одним із найнадійніших, але він підходить виключно для термостійких виробів. Така стерилізація може виконуватися у повітряному чи паровому стерилізаторі.
 • Хімічний. Фахівці використовують сильні хімічні речовини, що дозволяють повністю позбавитися всіх бактерій і вірусів. Ми використовуємо такий спосіб, коли інструменти не можна обробляти під впливом високих температур.

При виборі способу і режиму стерилізації ми орієнтуємося на особливості виробів. Якщо використовуються парові та повітряні стерилізатори, то процес очищення відбувається у спеціальних пакувальних матеріалах. Паровий метод може вимагати додаткового використання стерилізаційних коробок.

Як відбувається стерилізація стоматологічних інструментів?


Стерильність та безпека у стоматології – одне з головних завдань лікарів клініки ДентАрт. Для обробки стоматологічних інструментів створено докладний план, що включає використання найсучасніших методів очищення та санітарно-гігієнічних вимог.

Інструменти проходять цілий цикл стерилізації перед тим, як їх буде використано для лікування іншого пацієнта:

1. Дезінфекція. Проводиться відразу після використання медичних виробів. На цьому етапі ми обираємо фізичний чи хімічний метод, залежно від типу інструмента.
2. Передстерилізація. Вироби медичного призначення багаторазового використання піддаються обов’язковому передстерилізаційному очищенню. Спочатку їх обробляють хімічним антисептиком, потім обполіскують під проточною водою, далі дистильованою. Якщо інструменти мають численні насічки, для очищення використовується ультразвуковий стерилізатор.
3. Упаковка. Обов’язковий етап перед проведенням парової стерилізації. Кожен промитий та висушений інструмент упаковується в одноразовий пакет, який відповідає розміру виробу.
4. Стерилізація. Стоматологічні інструменти стерилізуються за допомогою автоклаву. Їх пакують, поміщають на піддон, встановлюють температуру, обирають режим. Процес очищення відбувається автоматично. Парова стерилізація використовується з низки причин, включаючи безпеку матеріалів та відсутність токсичності.

Висновок


Ми приділяємо особливу увагу стерильності та безпеці лікування у стоматології DentArt. Інструменти багаторазового використання проходять весь цикл стерилізації, а одноразового – утилізуються відповідно до санітарних норм. Для дотримання стерильності використовується виключно сучасне обладнання та правильні методи, тому в нашій клініці гарантовано безпеку і пацієнтам, і лікарям.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

Лікування наших пацієнтів проводиться у безпечних умовах. Ми дотримуємося санітарно-гігієнічних вимог, використовуємо сучасне обладнання для стерилізації інструментів. Для кожного стоматологічного інструменту метод стерилізації підбирається індивідуально, щоб позбутися всіх видів мікроорганізмів.

Перед кожним прийомом проводиться ретельне прибирання кабінету. Одноразові предмети змінюються, а інструменти утилізуються. А ще кожен місяць ми здаємо всі необхідні аналізи в санітарно-епідеміологічну станцію, всі документи ви можете побачити на фото нижче.

Ми із задоволенням докладніше розповімо про санітарно-гігієнічні умови в нашій клініці під час особистої зустрічі!

 

 

Висновок СЕС для стоматології Дентарт
Висновок СЕС для стоматології Дентарт
Висновок СЕС для стоматології Дентарт
Висновок СЕС для стоматології Дентарт
Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00