СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Стоматологічні процедури для вагітних, чи можна лікувати зуби ДентАрт

Стоматологічні процедури для вагітних

Час читання:
8 хвилин PT8M
Рейтинг статті:
(1)

Захворювання ротової порожнини, кровотеча ясен, карієс – це поширені осередки інфекції, здатні негативно вплинути на здоров’я мами та малюка. Стоматологічні процедури для вагітних мають багато ризиків, проте ігнорувати проблему не можна. Наші лікарі докладно розповіли про лікування зубів під час вагітності, описавши особливості, показання та протипоказання.

ЗМІСТ

 1. Чи безпечно проводити стоматологічні процедури для вагітних?
 2. Допустимі стоматологічні процедури для вагітних
 3. Протипоказані стоматологічні процедури під час вагітності
 4. Рекомендації щодо лікування зубів під час вагітності
 5. Висновки лікаря

Чи безпечно проводити стоматологічні процедури для вагітних?


Багато хто несерйозно сприймає рекомендації регулярно проходити огляд у стоматолога, відкладаючи цей захід на потім. Захворювання ротової порожнини розвиваються, призводять до серйозних ускладнень. Деякі хвороби можуть почати турбувати під час вагітності.

Лікування зубів під час вагітності можна проводити, але з деякими обмеженнями. Оптимально звертатись за допомогою у другому триместрі. Лікування у першому триместрі може призвести до переривання вагітності, у третьому – передчасних пологів. У жодному разі, ігнорувати захворювання не можна, як і займатися самолікуванням.

Допустимі стоматологічні процедури для вагітних


У деяких жінок під час вагітності виникає гостре бажання вирівняти чи відбілити зуби, встановити імплант на місце втраченого зубного елемента. Для малюка хочеться бути найкрасивішою, але здоров’я дитини набагато важливіше за свій зовнішній вигляд, тому подібні процедури рекомендується проводити до вагітності або після пологів.

Допустимі стоматологічні процедури для вагітних:

 • чищення зубів за допомогою професійного обладнання;
 • лікування карієсу на ранніх та пізніх стадіях;
 • профілактика та лікування захворювань пародонту;
 • лікування запальних процесів зубів та ясен.

І завжди слід пам’ятати про серйозний підхід до вибору стоматологічної клініки. Для діагностики повинні використовуватися спеціальні цифрові рентгенівські апарати, які дозволяють здійснити локальну діагностику при мінімальних дозах опромінення. Перед проведенням процедур важливо правильно обрати знеболюючий засіб, оскільки стрес під час вагітності неприпустимий.

Чи безпечно проводити стоматологічні процедури для вагітних

Протипоказані стоматологічні процедури під час вагітності


У сучасних клініках використовуються безпечні методи проведення процедур. Препарати, які використовуються для знеболювання, містять мінімальну кількість адреналіну. Спеціальне обладнання дозволяє уникнути больових відчуттів та ускладнень.

Однак є низка процедур, які забороняється проводити вагітним жінкам:

 • Імплантація. Через ослаблений імунітет зуб швидко зруйнується.
 • Імплантація. У будь-якої людини імплантація викликає величезний стрес, який у жодному разі не повинна відчувати вагітна жінка. Використання стороннього тіла може викликати запальний процес, необхідним є застосування антибіотиків, які можуть нашкодити дитині.
 • Видалення зубів мудрості. Таку складну болісну операцію краще відкласти на післяпологовий період.
 • Відбілювання. При відбілюванні відбувається свідоме ослаблення захисного покриття зуба (емалі).
 • Встановлення брекетів. Подібні конструкції вимагають дотримання спеціальної дієти.

Особливу увагу варто приділити питанню, чи можна лікувати зуби під час вагітності з уколом. Вагітним забороняється проводити процедури під загальним наркозом, оскільки він підвищує ризик викидня (перший триместр) чи передчасних пологів (третій триместр), може погіршити кровопостачання плоду.

Протипоказані стоматологічні процедури під час вагітності

Рекомендації щодо лікування зубів під час вагітності


Більшість стоматологічних захворювань виникає через появу інфекції в ротовій порожнині. Регулярний профілактичний огляд дозволить своєчасно визначити захворювання. Наприклад, можна швидко та безпечно вилікувати карієс на ранніх стадіях.

Особливу увагу варто приділити питанню до якого тижня можна лікувати зуби при вагітності. Найбільш безпечним періодом є другий триместр вагітності. У цей період регулярне відвідування стоматолога дозволить знизити ризик виникнення стоматологічних захворювань, уникнути стресових ситуацій.

Поради щодо догляду за ротовою порожниною для вагітних жінок:

 • проводьте повноцінне чищення зубів мінімум двічі на день;
 • відмовтеся від паст, що відбілюють, і жорстких щіток, так як емаль занадто вразлива;
 • використовуйте лікувально-профілактичну пасту та м’яку щітку;
 • періодично проводьте прості масажні процедури: вказівним пальцем робіть легкі рухи у бік ясен.

Регулярне відвідування стоматолога, своєчасне усунення проблем та правильний догляд за ротовою порожниною з дотриманням вищеописаних рекомендацій дозволить спокійно перенести пологи. Проходити догляд та лікування ви можете у лікарів клініки естетичної стоматології DentArt. Ми використовуємо обладнання та матеріали, які абсолютно безпечні для вагітних жінок.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

«Під час вагітності доводиться відповідати одразу як за своє здоров’я, так і за здоров’я дитини. Саме тому необхідно регулярно проходити обстеження в стоматологічній клініці, дотримуватися рекомендацій лікаря. Необхідно ретельно проводити чищення ротової порожнини, використовуючи м’які щітки та лікувально-профілактичні пасти.

Забороняється займатися самолікуванням, оскільки застосування відварів, настоянок, хімічних засобів для чищення зубів може спричинити викидень чи передчасні пологи. Лікування, якщо воно дійсно є необхідним, повинно проводитись у стоматологічній клініці з необхідним обладнанням та матеріалами. Пам’ятайте, ви відповідаєте не тільки за себе: краще витратити трохи часу та проконсультуватися з лікарем, ніж ризикувати здоров’ям малюка.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00