СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Відбілювання зубів шкода чи користь: домашнє, професійне | ДентАрт

Відбілювання зубів – шкода чи користь?

Час читання:
6 хвилин PT6M
Рейтинг статті:
(1)

Бажаючі стати володарем голлівудської усмішки готові втирати вугілля в емаль, чистити содою зуби, тестувати різні зубні пасти. Вони хочуть отримати швидкий результат, при цьому не ставлять перед собою головне питання: відбілювання зубів – шкода чи користь? У статті ми докладно розповіли про користь та небезпеку як домашнього, так і професійного відбілювання.

ЗМІСТ

 1. Домашнє відбілювання зубів – шкода чи користь?
 2. Професійне відбілювання зубів – шкода чи користь?
 3. Професійне домашнє відбілювання зубів – шкода чи користь?
 4. Висновки лікаря

Домашнє відбілювання зубів – шкода чи користь?


Домашні методи відбілювання коштують дешево, дозволяють проводити експерименти. Для отримання бажаного кольору навіть не доведеться витрачати час на відвідування стоматолога. Однак домашнє відбілювання зубів покращує відтінок максимум на 2-3 тони.

Головний недолік – величезні ризики. Якщо у клініці лікарі можуть підібрати відповідний метод освітлення з урахуванням особливостей пацієнта, то самостійно рідко вдається адекватно оцінити стан здоров’я.

Домашнє відбілювання зубів народними методами часто призводить до серйозних проблем:

 • Руйнування емалі.
 • Підвищення чутливості зубів до високих та низьких температур.
 • Опіки слизової, відповідно, сильний біль упродовж тривалого часу.
 • Поява алергічної реакції через відсутність повноцінного обстеження.
 • Отруєння організму при випадковому ковтанні хімічних речовин.

Найбільшою популярністю користується перекис водню. Однак концентрація речовин у звичайних розчинах всього 3-6%, через що вони не підходять для повноцінного освітлення, проте можуть призвести до хімічного опіку слизової оболонки.

Не можна забувати про харчову соду, яку деякі застосовують для відбілювання зубів. Сода допомагає видалити м’який наліт, але є ризик отримати тріщини на емалі. Доцільніше використовувати зубну пасту, яка відбілює, без ризику завдати шкоди здоров’ю.

Домашнє відбілювання зубів – шкода чи користь

Професійне відбілювання зубів – шкода чи користь?


У стоматологічних клініках найбільшою популярністю користується ZOOM – найнешкідливіше та найбезпечніше відбілювання зубів. Спочатку лікар визначає вихідний та бажаний відтінки, потім закриває губи та ясна спеціальною плівкою, а на зуби наносить відбілюючий гель. Вплив спеціального апарату на поверхню активізує гель, що дає змогу видалити пігментацію у верхніх та нижніх шарах.

Багатьох цікавить, чи шкідливе відбілювання зубів ZOOM. Численні дослідження та клінічні випробування, досвід наших пацієнтів показують, що професійне освітлення під наглядом лікаря є безпечним.

У гелі містяться хімічні речовини, які призводять до підвищення чутливості зубів. Перші кілька днів доведеться дотримуватися спеціальної «білої» дієти та рекомендацій стоматолога, оскільки може виявлятися негативна реакція на холодну та гарячу їжу, тверді продукти, барвники.

Емаль відновлюється самостійно, при цьому ефект процедури відбілювання зберігається кілька років. Після всіх сеансів лікар використовує спеціальний гель для фторування емалі, що сприяє прискоренню процесу її відновлення.

Для відбілювання зубів системою ZOOM у клініці DentArt знадобиться пройти лише 3-4 сеанси по 15 хвилин. В результаті максимум за годину ви отримаєте білу усмішку без тріщин, опіків та інших неприємних наслідків.

Професійне відбілювання зубів – шкода чи користь

Професійне домашнє відбілювання зубів – шкода чи користь?


Основний засіб – індивідуальні капи. Їх надягають на зубний ряд, після чого активні компоненти, що містяться всередині, починають впливати на емаль. Використання фтору як додаткового компоненту дає можливість пацієнту уникнути больових відчуттів.

Капи для відбілювання зубів прості та зручні. Грамотно підібрані конструкції дозволяють досягти відбілювання на 4-6 тонів. Вони виготовляються із безбарвного силікону, тому практично непомітні на зубах.

Подібний спосіб відбілювання дає бажаний ефект тільки під постійним наглядом лікаря. Коли проводиться самостійне відбілювання, пацієнт не враховує протипоказання, не проводить професійної гігієни, через що часто стикається з сильним болем, опіками тканин ясен та іншими небезпечними наслідками.

Як альтернатива часто використовуються аптечні препарати для відбілювання зубів:

 • Смужки, що відбілюють. Наклеюєте на зубний ряд, залишаєте на 30 хвилин, знімаєте. Використовувати необхідно щодня протягом 2 тижнів.
 • Олівець. Зі спеціального олівця для відбілювання зубів потрібно видавити трохи гелю, нанести на кожен зуб, залишити на 5-7 хвилин, прополоскати рот звичайною водою.
 • Відбілюючі зубні пасти. Вони містять спеціальні речовини, які допомагають видалити пігментований наліт. Відбілюючу пасту можна використовувати максимум тиждень, після чого потрібно зробити перерву на кілька місяців.

Враховуючи ризик роз’їдання емалі, отримання серйозних опіків, постійних больових відчуттів, набагато безпечніше та ефективніше пройти професійне чищення зубів. Дана процедура позбавить від нальоту, плям, кровоточивості ясен, неприємного запаху з рота, при цьому дозволить зберегти зубну емаль та ясна в ідеальному стані, не викличе больових відчуттів та алергічної реакції.

Професійне домашнє відбілювання зубів

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна
«Є справді добрі аптечні методи відбілювання зубів. Щоб вони дали потрібний ефект, необхідно проконсультуватися з лікарем, який надасть рекомендації, спираючись на ваші особливості. Самостійне використання народних або аптечних методів загрожує опіками, тріщинами емалі, постійними больовими відчуттями.

Професійне відбілювання зубів не можна назвати абсолютно безпечним, тому що відбілюючий склад проникає в емаль, на деякий час робить її тоншим і чутливим. Однак проведення ремінералізуючої терапії та дотримання спеціальної дієти допоможе швидко відновити емаль, захистити її від патогенних мікроорганізмів.»

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00