СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Відбиток у цифровому зображенні. Переваги перед іншими методами | ДентАрт

Відбиток у цифровому зображенні – стоматологія майбутнього

Час читання:
6 хвилин PT6M
Рейтинг статті:
(0)

Цифрове сканування – це інноваційна технологія, яка докорінно змінює уявлення про професійну стоматологію. З її винаходом стало можливим отримання віртуальної моделі зубів пацієнта навіть без фізичного контакту з ним. Звичний для стоматологів та їх пацієнтів силіконовий чи гіпсовий зліпок безповоротно відходить у минуле. Новий метод – це лише комфорт, швидкість та висока якість моделі, яка отримується у результаті.

ЗМІСТ

 1. Зліпок щелепи: призначення
 2. Відбиток у цифровому зображенні
 3. Сканування відбитків – майбутнє стоматології
 4. Висновки лікаря

Зліпок щелепи: призначення


Рано чи пізно кожен пацієнт стикається з таким поняттям як зліпок (або відбиток) зубів. Мета цієї процедури – отримання максимально повної візуальної інформації про зуби для:

 • точнішої діагностики пацієнта;
 • ортодонтії (корекція прикусу за допомогою брекетів, ретенційних кап тощо);
 • ортопедії (установка імплантів, протезів тощо);
 • гнатології (виготовлення шин).

Зліпок щелепи: призначення

Довгий час стоматологія використовувала фізичний спосіб зняття зліпка. Так звана стоматологічна ложка (ванна, якою накривається зубний ряд) наповнюється зліпковою масою. Зняття зліпка відбувається так: у ложку занурюється спочатку один, потім інший ряд зубів. Процедура займає не більше кількох хвилин.

Зліпок відображає зовнішній вигляд самих зубів, а також інші анатомічні особливості порожнини рота пацієнта – форму ясен, слизових оболонок, вуздечок губ та язика. На його точність впливає багато чинників: матеріал, обладнання, професіоналізм лікаря та зубна техніка. Отримувати зліпки можна з твердих матеріалів (наприклад, гіпс), еластичних, силіконових, поліефірних, термопластичних (гуттаперча і т.п.).

Після того, як здійснено отримання відбитка, він відправляється в лабораторію – де його заливають обраним матеріалом і отримують тривимірну модель верхньої та нижньої щелеп. Потім щелепи з’єднуються між собою. Тут на допомогу приходить так званий артикулятор, який дозволяє імітувати рух та зіткнення зубів між собою під час жування. Саме така налагоджена технологія зняття зліпка використовується стоматологами вже протягом багатьох років.

Відбиток у цифровому зображенні


Стоматологія постійно розвивається, і на допомогу, чи, скоріше, на зміну матеріальним технологіям приходять, як і в багатьох інших галузях, цифрові. Вперше метод зняття цифрових відбитків було випробувано ще у 1973 р. У професійному середовищі стоматологів він отримав назву «інтраоральний», або внутрішньоротовий.

Цей метод є процесом, протягом якого кожен зуб сканується за допомогою лазерного або оптичного обладнання. Спочатку сканується верхня, після неї – нижня, щелепи. Пацієнта також можуть попросити зімкнути для додаткового сканування зубні ряди. Потім здійснюється друк моделі за допомогою 3D-принтера. Технологія дозволяє практично миттєво отримувати точну 3D-модель ротової порожнини пацієнта.

Розглянемо докладніше, чим 3D-друк відрізняється від традиційного зняття зліпка за використанням ложки.

 • Модель створюється в реальному часі, не потрібно чекати – доки вона буде відлита.
 • Вона доступна у будь-який час у будь-якій географічній точці (клініки та лікарі можуть обмінюватися даними між собою).
 • Заощаджується матеріал та час стоматологічної клініки, + лікарі можуть легко оволодіти навичками та вміннями проведення даної процедури.
 • Більш висока точність поряд із меншим обсягом витрат (наприклад, якщо потрібно повторити для уточнення зняття зліпка за допомогою ложки – знову потрібен матеріал та час).
 • 3D-модель показує також колір зубів та запальні процеси у слизовій оболонці.
 • Дозволяє отримувати доступ абсолютно до будь-якої точки ротової порожнини.
 • 3D-друк – безконтактний спосіб зняття відбитка, що позбавляє пацієнта від неприємних відчуттів та блювотного рефлексу.
 • Даний вид відбитка дозволяє змоделювати результат лікування ще до початку (можливе також обговорення рішень спільно з пацієнтом).

Єдиний виняток – такий спосіб не підходить при повній чи практично повній відсутності зубів.

Сканування відбитків – майбутнє стоматології


Інтраоральний спосіб сканування зубів полягає в тому, що спеціальна камера, спрямована на кожен зуб по черзі, м’яко пересувається у роті і миттєво передає зображення на екран. Пацієнт може сам бачити, як скануються відбитки. Щоб відсканувати один зуб, необхідно не быльше кількох секунд (до півхвилини). У середньому, інтраоральний відбиток створюється за 10-15 хвилин.

Інтраоральний спосіб сканування зубів полягає в тому, що спеціальна камера, спрямована на кожен зуб по черзі, м’яко пересувається у роті і миттєво передає зображення на екран.

Потім усі знімки з’єднуються комп’ютером в один – панорамний. Комп’ютер також поєднує щелепи і демонструє їх у стані оклюзії – зімкнутого рота. Таким чином, зняття відбитку цифровим способом – це вид діагностики, для якого характерні:

 • безконтактність (камера проходить на відстані 5-10 мм від зубів),
 • швидкість,
 • максимально висока точність результату (в 5-7 разів вище за гіпсовий зліпок),
 • простота,
 • безболісність,
 • зручність,
 • багатофункціональність.

зняття відбитку цифровим способом

Такий цифровий спосіб не потребує допомоги інших фахівців – усі маніпуляції може виконати стоматолог самостійно.

Звичайно, цифрова стоматологія на даному етапі коштує трохи дорожче, ніж звичайна. Але якщо розрахувати її переваги в динаміці – то ціна окупає себе. Адже, якщо у лікаря здригнулася рука, або пацієнт випадково поворухнувся – і у звичайному відбитку виник дефект, то під час лікування (наприклад, імплантації чи встановлення брекетів) можуть бути допущені помилки з набагато дорожчими наслідками.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

Цифровий спосіб отримання зліпка щелепи поступово витісняє звичайне лиття. Адже він не має жодного недоліку – а ціна, завдяки вдосконаленню технологій та конкуренції на ринку, падає з кожним днем. Ми зазвичай рекомендуємо пацієнтам 3D-діагностику перед особливо важливими стоматологічними операціями, наприклад, такими, як вживлення імплантів. Адже саме в таких ситуаціях необхідно досконально спланувати лікування та звести всі похибки до мінімуму.

Процедура рекомендується для дітей – у яких ложка досить часто викликає блювотний рефлекс, а також для алергіків – оскільки ніяких препаратів, що викликають алергію, під час діагностики не використовується.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00