СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Види та методи реставрації зубів, всі за і проти | ДентАрт

Які є види та методи реставрації зубів?

Час читання:
6 хвилин PT6M
Рейтинг статті:
(0)

Реставрація зубів – це можливість змінити форму та розміри, приховати тріщини, відколи, щілини, жовтий відтінок. Сучасні стоматології пропонують різні види та методи реставрації зубів, завдяки яким можна відновити природний зовнішній вигляд. А повернення жувальної функції дозволяє уникнути проблем із травневою системою.

ЗМІСТ

 1. Навіщо потрібна реставрація зубів?
 2. Які є методи реставрації зубів?
 3. Які є види реставрації зубів?
 4. Висновки лікаря

Навіщо потрібна реставрація зубів?


У клініках естетичної стоматології є різні види та методи реставрації зубів для комплексного відновлення естетики та жувальної функції. До стандартних показань відносяться зміна відтінку, відколи, тріщини, щілини, приховування наслідків лікування карієсу, сильне руйнування зубної одиниці.

Є кілька ключових переваг реставрації зубів:

 • Повне відновлення. Такий напрямок у стоматології дозволяє виправити або приховати дрібні дефекти, також підготувати ідеальну заміну втраченому зубу.
 • Різноманітність видів реставрації. Композитні матеріали, зубні коронки, вініри, люмініри, вкладки – це лише частина доступних методів відновлення. Лікарі запропонують найбільш раціональні способи лікування, спираючись на конкретну проблему, індивідуальні особливості та фінансове становище.
 • Швидке лікування. У більшості випадків для повернення естетичних та функціональних властивостей необхідно 2-3 візити до стоматолога.
 • Тривалий термін служби. При дотриманні рекомендацій лікаря, відреставровані зуби зберігаються 7-10 років у середньому. За потреби можна провести коригування, збільшивши термін служби.
 • Безпечне відновлення. Для відновлення не доведеться вдаватися до обточування сусідніх здорових зубів.

Для отримання повної картини слід розглянути за і проти реставрації зубів. Головний недолік – абсолютні протипоказання. Процедуру не можна проводити за неможливості ізолювати необхідну область від вологи, за наявності кардіостимулятора та алергії на використовувані засоби.

До відносних протипоказань відноситься карієс, патологічне стирання і бруксизм. Проте разом із професійним лікарем вдасться усунути ці проблеми, відкривши доступ до проведення процедури.

Навіщо потрібна реставрація зубів

Які є методи реставрації зубів?


Для відновлення кольору та форми, вирівнювання поверхні, усунення міжзубних проміжків використовується метод прямої реставрації зубів. Він дозволяє усунути невеликі дефекти, причому всі маніпуляції лікар проводить у роті пацієнта.

Саме можливість усунути певні дефекти протягом 60-90 хвилин є основною перевагою цього методу. За одну процедуру лікар може відновити до 6 зубів. Для позбавлення пацієнта від стоматологічних проблем не потрібно використовувати зуботехнічну лабораторію, що робить пряму реставрацію набагато дешевшою за непряму.

Пряма реставрація зубів складається з наступних етапів:

 1. Обробка пошкодженої області. Лікар видаляє інфіковані тканини.
 2. Ізолювання поверхні від вологи. Проводиться для якісного закріплення пломбувальних матеріалів.
 3. Нанесення матеріалів. Лікар пошарово наносить пломбувальні матеріали, використовуючи спеціальну лампу.
 4. Перевірка. На останньому етапі перевіряється зручність, прилягання нарощеної ділянки, після чого лікар проводить шліфування та полірування зуба.

Головний недолік прямої реставрації – через деякий час композитні матеріали змінюють колір, зношуються. При правильному догляді цих проблем вдасться уникнути, проте не кожна людина дотримується навіть елементарних правил гігієни ротової порожнини, через що ризик залишається.

Які є методи реставрації зубів

Для коригування форми, кута нахилу чи довжини, приховування широких міжзубних проміжків, порятунку зубного ряду при значних руйнуваннях використовується метод непрямої реставрації зубів. Він дозволяє відновити естетику усмішки та жувальну функцію.

Непряма реставрація зубів має на увазі виготовлення протеза, тому необхідно декілька візитів до стоматолога. Спочатку він проведе професійне чищення зубів та підбере відтінок матеріалу. Далі лікар виконає препарування, зніме зліпок, зафіксує на поверхні тимчасову накладку.

Коли конструкція буде готова, спеціаліст зніме тимчасову пломбу. На її місце поставить готову конструкцію, яку зафіксує за допомогою стоматологічного цементу. Для досягнення максимальної природності межі піддаються поліруванню, завдяки чому вдається досягти привабливої ​​усмішки.

Які є види реставрації зубів?


Якщо говорити про прямий метод, то використовуються композитні матеріали. Найпопулярнішими є фотополімери, які мають відмінні якості світлопроникності, тому відреставровані зубні одиниці мають максимально природний вигляд.

Є кілька видів непрямої реставрації зубів:

 • Зубні вкладки. Встановлюються у зруйнованій частині зубної одиниці, коли немає можливості поставити класичну пломбу. Керамічні конструкції максимально схожі на натуральні зуби, тому часто використовуються навіть у зоні усмішки.
 • Вініри. Зубні накладки допомагають приховати скупченість, щілини, сколи та інші дефекти. Для встановлення потрібно здійснити мінімальне обточування зуба.
 • Люмініри. Пластинки дозволяють приховати плями на емалі, проміжки між зубними одиницями, потемніння емалевого шару, тріщини. На відміну від зубних вкладок, люмініри не вимагають препарування живих тканин зуба.
 • Коронки. Допомагають врятувати сильно зруйновані зуби, коли іншим конструкціям вже нема на чому триматися. Металеві, металокерамічні чи безметалеві коронки встановлюють на попередньо обточений зуб чи імплант.

Які є види реставрації зубів

Якщо говорити про те, скільки тримається реставрація зубів, то необхідно відштовхуватися від конкретного виду. Термін служби коронок становить в середньому від 7 до 15 років, вініри – 10-12 років, люмініри – до 20 років, а зубні вкладки – 18-25 років. Дотримання рекомендацій лікаря та відмова від шкідливих звичок дозволить зберегти результат у 2-3 рази довше.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

 

«Сучасна стоматологія дозволяє повернути привабливу усмішку як за невеликих дефектів, так і при серйозних руйнуваннях. Клініки пропонують різні види та методи реставрації зубів, для того, щоб пацієнти могли швидше відновити естетичну та жувальну функції, уникнути стоматологічних захворювань.

Остаточний вибір виду та методу реставрації зубів необхідно робити після повного обстеження у стоматології, консультації спеціаліста. У свою чергу, лікарі завжди йдуть назустріч пацієнтам, пропонуючи найбільш оптимальний спосіб відновлення, спираючись на стан здоров’я та фінансове становище.»

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00