СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Використання гіалуронової кислоти у стоматології ДентАрт

Використання гіалуронової кислоти у стоматології

Час читання:
5 хвилин PT5M
Рейтинг статті:
(0)

Щоб ваші зуби не залишали вас, про них необхідно дбати. Один із способів зробити це – отримати ін’єкцію гіалуронової кислоти. Цей медикамент використовується для вирішення безлічі стоматологічних проблем – лікування запалення ясен, їх набряків, прискорення загоєння тканин ротової порожнини після імплантації тощо. Загалом, процедури із застосуванням «гіалуронки» використовуються як у стоматології, так і в косметології досить часто. Тому пропонуємо розібратися у цій темі докладніше.

ЗМІСТ

 1. Унікальні властивості гіалуронової кислоти
 2. Гіалуронова кислота при лікуванні хвороб пародонту
 3. Гіалуронова кислота при лікуванні скронево-нижньощелепних суглобів
 4. Для чого застосовується гіалуронан у косметології?
 5. Висновки лікаря

Унікальні властивості гіалуронової кислоти


Гіалуронан – це полісахарид, який від народження присутній у людському організмі і є невід’ємною частиною його тканин – нервової, епітеліальної, сполучної. Наш організм сам вміє виробляти цю унікальну речовину, але, як завжди, є одне «але». Чим старше ми стаємо, тим менше полісахариду виробляється в нашому тілі. Звідси – тонка шкіра, зморшки та біль у колінах. На щастя, у сучасному світі ці неприємні зміни можна сповільнити за допомогою ін’єкцій цього препарату.

Використання гіалуронової кислоти

Давайте розберемося, які саме природні особливості гіалуронату допомагають стоматологам ефективно лікувати їхніх пацієнтів. Нижче наведемо таблицю, у першій колонці якої будуть його характеристики. У другій колонці буде інформація про те, як вони використовуються в стоматології.

Властивість гіалуронатуЯк воно використовується у стоматології
Знімає запаленняКорисно для зняття запалення ясен, лікування пародонту, для загоєння ясен при імплантації зубів.
Затримує зростання хвороботворних бактерійВикористовується при лікуванні гінгівіту, пародонтиту, пародонтозу.
Прискорює загоєння ранНеобхідно при імплантації та інших хірургічних втручаннях у ротову порожнину.
Відновлює суглоби, забезпечує в’язкість синовіальної рідиниЗастосовується при проблемах зі скронево-нижньощелепним з’єднанням (повертає рухливість, зменшує біль і позбавляє клацання щелепи).

Гіалуронова кислота при лікуванні хвороб парадонту


Парадонт – це сукупність тканин, що оточують зуб. До них відносяться ясна та кісткова лунка, а головна функція парадонту – опорно-утримуюча. Саме завдяки волокнам парадонту зуб міцно сидить у лунці. Тому стоматологу доводиться докласти чимало зусиль при його видаленні. Але буває так, що тканина парадонту уражається інфекцією чи травмується. Тоді зуб «вистрибує» зі своєї лунки без жодної сторонньої дії.

За даними Міністерства Охорони здоров’я України, 74-80% дорослого та 90% дитячого населення мають патологічні зміни у пародонті. До захворювань навколозубних тканин належать:

 • Гінгівіт
 • Пародонтит
 • Пародонтоз

Для лікування цих непростих захворювань лікар призначає ін’єкції гіалурону. Ця речовина допомагає зменшити запалення та набряк ясен, насичує їх мінералами, сприяє природному оновленню кісткової поверхні, скорочує пародонтальні кишені. Позитивний ефект помітний вже після першого уколу.

Захворювання біля зубних тканин

Гіалуронова кислота при лікуванні скронево-нижньощелепних суглобів


Існують різні причини виникнення болю при відкритті рота і так званих «клацань щелепи» під час жування. Але ці причини пов’язані з порушенням роботи скронево-нижньощелепних суглобів.

Скронево-нижньощелепні суглоби – це дві сполуки між скроневою частиною та нижньою щелепою, що знаходяться під вухами.

Якщо ці хрящі втрачають рухливість, то вони завдають своєму власнику масу турбот. Щоб допомогти пацієнтові в цьому випадку, лікар може призначити ін’єкції гіалуронату.

Справа в тому, що гіалуронан входить до складу синовіальної рідини. Вона заповнює суглобову сумку та зменшує тертя поверхні органу. При зменшенні кількості синовіальної рідини, зміні її складу, зменшення її в’язкості робота хрящів порушується.

Уколи препарату гіалуронану повертають скронево-нижньощелепній сполуці рухливість, усувають біль та відновлюють внутрішньосуглобову структуру.

Лікар може призначити курс уколів «гіалуронки» при наступних захворюваннях:

 1. Остеоартроз
 2. Травма скронево-нижньощелепного суглоба
 3. Порушення прикусу

Також ін’єкції цієї речовини показані для алергіків. Багато пацієнтів погано переносять ібупрофен, аспірин чи інші препарати (і навіть окремі компоненти), які часто призначають при хворобах суглобів. Однак гіалуронат зазвичай легко переноситься пацієнтами. При цьому він має яскраво виражений терапевтичний ефект.

Для чого застосовується гіалуронан у косметології?


Ми всі хочемо бути не лише здоровими, а й красивими. Для цього нам потрібна біла усмішка, приємний запах з рота, а також чиста ніжна шкіра, підтягнутий овал обличчя. Як Ви вже здогадалися, і для цього гіалуронат теж годиться.

Ін'єкції гіалуронану показані для алергіків

Напевно, серед Ваших знайомих є жінки, які роблять уколи «гіалуронки» (так медикамент називають у народі) в губи, носогубні складки або міжбрівну складку. Як бачите, зволожуючі та в’яжучі властивості гіалуронану стали у нагоді і в косметології. Ця речовина також часто є у складі масок, сироваток та кремів для обличчя. Такі засоби широко застосовуються при різних косметичних процедурах як у салоні краси, так і вдома.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна ОлександрівнаРізні захворювання парадонту знаходяться на четвертому місці у світі за поширеністю. Для відновлення тканин зубощелепної системи використовується така речовина, як гіалуронан. Біогелі на його основі є надпотужним засобом для полегшення симптомів пародонтиту та гінгівіту. Також ми призначаємо препарати, до складу яких входить гіалуронан після операцій на яснах. Або, наприклад, під час імплантації зубів. Ін’єкції гіалуронату, а також місцеві засоби на його основі часто є частиною наших лікувальних планів та широко застосовуються лікарями нашої клініки. Пам’ятайте, що своєчасне звернення до лікаря допоможе запобігти багатьом проблемам, пов’язаним зі здоров’ям зубів.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00