СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Виправлення прикусу зубів брекетами у дітей та дорослих | ДентАрт

Виправлення прикусу брекетами: безпечне лікування для дітей та дорослих

Час читання:
8 хвилин PT8M
Рейтинг статті:
(0)

Виправлення прикусу брекетами – найефективніший метод лікування. В Україні більшість вважає їх незручними, неестетичними та небезпечними. На практиці дійсно доводиться стикатися з певними труднощами, які змушують змінити звичний спосіб життя. Але саме така система дозволяє вирішити складні проблеми, а сучасні конструкції підходять навіть для публічних людей.

ЗМІСТ

 1. Особливості виправлення прикусу у дорослих
 2. Особливості виправлення прикусу у дітей
 3. Як відбувається лікування брекетами?
 4. Спостереження та зняття конструкції
 5. Висновок
 6. Висновки лікаря

Особливості виправлення прикусу у дорослих

В основу пристрою входять дужки, які з’єднані силовою дугою. Для кріплення до зубів використовується спеціальний клей, а тиск дуги дозволяє виправити положення елементів. Лікування займає від 6-8 місяців до 2,5-3 років, залежно від ситуації, особливостей організму пацієнта, типу системи.
Є чотири основні переваги використання брекетів для виправлення прикусу у дорослих:

 • усунення невеликих та суттєвих дефектів;
 • досягнення бажаного візуального ефекту навіть за серйозних викривленнях;
 • виправлення прикусу брекетами відрізняється низькою вартістю, особливо у випадку із металевими системами;
 • є окремо створені конструкції для публічних людей.

Ключовим недоліком є ​​тривале лікування. За пристроєм необхідно ретельно доглядати, включаючи проведення гігієнічних процедур після кожного прийому їжі.

При виправленні прикусу у дорослих варто враховувати те, що конструкції дуже помітні. Таку проблему можна вирішити підбором правильного виду брекетів:

 • металеві – доступні за ціною, міцні, але не дуже естетичні;
 • пластикові – не такі помітні, при цьому менш міцні;
 • керамічні – виділяються практично повною імітацією відтінку зубів, не змінюють колір під впливом продуктів і напоїв з барвником, але є дорожчими від попередніх варіантів;
 • сапфірові – прозорі та непомітні, але дорогі та менш міцні, якщо порівнювати з керамічними системами;
 • лінгвальні – абсолютно непомітні, тому що кріпляться з внутрішньої сторони, але цей варіант найдорожчий.

Більшість людей проти такого роду конструкцій через те, що вони псують зовнішній вигляд. Вище описані основні способи виправлення прикусу брекетами, включаючи варіанти для публічних людей. І пам’ятайте: ніколи не варто соромитись прагнення покращити свій зовнішній вигляд та здоров’я зубів.

виправлення прикусу у дітей

Особливості виправлення прикусу у дітей


Багато хто не звертає уваги або вважає милим, коли у дитини зуби вибиваються з ряду. Згодом ситуація тільки посилиться, через що з’явиться велика ймовірність розвитку інших захворювань, комплексів, проблем спілкування з однолітками.

Чим раніше батьки подбають про виправлення прикусу у дітей, тим швидше та простіше пройде лікування. Ігнорування дефекту стає причиною виникнення інших проблем:

 • відсутність рівномірного навантаження призводить до розвитку пародонтозу – ураження навколозубної тканини, відповідно найчастішою причиною випадання зубів;
 • порушення мови;
 • у дитини спостерігаються постійні головні болі;
 • травмується слизова оболонка;
 • велика ймовірність розвитку бруксизму – скрегіт зубів, який часто проявляється уві сні.

До появи даного дефекту призводить спадковість (схильність у сім’ї), проблеми при внутрішньоутробному розвитку (неправильне харчування, відсутність правильного режиму роботи та відпочинку, постійні стреси матері), штучне вигодовування.

До причин варто також віднести відсутність фізичного навантаження та неправильне харчування, наявність шкідливих звичок, наприклад, смоктання пальця або довге використання соски. На розвиток м’язів обличчя впливає також втрата або занадто раннє видалення молочних зубів.

Помітити необхідність виправлення прикусу в дітей можна у дошкільному віці: починають зростати основні зуби, тому легше виявити патології розвитку. Важливо своєчасно звернутися за допомогою, адже такі дефекти самі по собі не зникають, а лише шкодять здоров’ю дитини.

виправлення прикусу у дітей

Як відбувається лікування брекетами?


На першому етапі важливо визначитися із типом брекет-системи. На консультації у клініці естетичної стоматології лікар проведе обстеження, визначить ключові проблеми, запропонує оптимальний тип конструкції.

Якщо шукаєте перевірений, ефективний та недорогий спосіб виправити прикус, тоді бажано встановлювати металеві брекети. Для красивого зовнішнього вигляду підходять конструкції з прозорої кераміки, які дорожчі за металеві. Якщо робота або спосіб життя не дозволяє носити помітні системи, тоді обирайте лінгвальні системи з внутрішнім кріпленням.

Як тільки визначились із типом системи, можна переходити до процедури виправлення прикусу брекетами:

 1. Діагностика. Перед лікуванням важливо пройти попереднє обстеження. На діагностичному етапі лікар готує знімки, окремо створює фотографії обличчя та зубів.
 2. Підготовчі роботи. Підготовка потрібна незалежно від того, проводиться виправлення прикусу у дорослих чи дітей. На прийом важливо приходити ситим, інакше доведеться зіткнутися з труднощами через рясне слиновиділення.
 3. Фіксація конструкції. Якщо йдеться про класичні брекети, то фіксація складається з 11 етапів, що займає 1,5-2 години. Лікарі клініки «ДентАрт» обережно працюють над кожним етапом, мають необхідні матеріали та сучасне обладнання, тому процедура є абсолютно безпечною.

Виправлення прикусу брекетами вимагає правильного носіння, регулярних оглядів та ретельного чищення ротової порожнини. Чистити зуби потрібно після кожного прийому їжі, при цьому робити це необхідно вкрай обережно, щоб не допустити відклеювання системи.

Для збереження конструкції зменшить кількість горіхів, яблук та інших подібних твердих продуктів. Бажано відмовитися чи знизити споживання борошняних виробів.

металеві брекети

Спостереження та зняття конструкції


Раз на 2-3 місяці потрібно відвідувати лікаря-ортодонта. На прийомі він проведе обстеження, здійснить корекцію зубного ряду, змінить дуги. Під час лікування може бути певний дискомфорт, але за рахунок повільного переміщення зубів жодного сильного болю не спостерігається.

Обов’язково потрібно відвідати ортодонта, якщо при виправленні прикусу брекетами довелося зіткнутися з мимовільним відклеюванням. Система може відклеїтись, якщо регулярно вживати тверду їжу.

Висновок


Виправлення прикусу брекетами – це сучасний метод усунення фізичних та естетичних дефектів як у дітей, так і у дорослих. У клініці DentArt є необхідне обладнання та матеріали для якісного проведення всіх процедур. Носіння тривале і потребує зміни звичного способу життя, але в результаті ви отримаєте гарну та здорову усмішку.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

 

«Ортодонтія – «справа тонка», це робота не тільки лікаря, а й одночасно пацієнта. Без такої взаємодії у роботі можна довго йти до потрібного результату. Зазвичай, у моїй улюбленій клініці ДентАрт я бачу лише сяйво та захоплення в очах у пацієнтів, які отримали довгоочікувану усмішку, де видно всі 32 =).

З таким настроєм і у пацієнта, і в лікаря є бажання працювати далі і підкорювати будь-які вершини!».

Чекаємо на Вас у гостях у ДентАрт!

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00