СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Кава та сигарети – шкода для емалі? Чи псуються зуби від куріння? | ДентАрт
Час читання:
6 хвилин PT6M
Рейтинг статті:
(0)

Жовтизна та темні плями здатні зіпсувати враження навіть від ідеально рівних зубів. Причиною погіршення зубної емалі часто є куріння та вживання кави. Ми вирішили розібратися, як ці дві звички впливають на стан зубів, чи справді кава та сигарети – шкода для емалі. Наші лікарі також поділилися способами зниження негативного впливу та видалення наслідків шкідливих звичок.

ЗМІСТ

 1. Як кава впливає на зуби?
 2. Як сигарети впливають на зуби?
 3. Як знизити негативний вплив кави та сигарет на емаль?
 4. Як видалити жовтий наліт на зубах?
 5. Висновки лікаря

Як кава впливає на зуби?


Багато хто з нас на сніданок воліє випити філіжанку кави, а протягом дня – ще кілька. Деякі додають більше цукру, вершків, сиропу або морозива. Цей напій піднімає настрій, дозволяє підбадьоритися, приносить багато енергії для виконання необхідних завдань.

Якщо вживати 1-2 чашки на день, кава позитивно вплине на організм:

 • Зменшить кількість бактерій.
 • Запобігатиме появі запальних процесів у порожнині рота.
 • Зменшить ризик утворення раку горла.
 • Сприяє профілактиці хвороб Паркінсона та Альцгеймера.

Незважаючи на очевидні переваги, кава має низку недоліків. Справа в тому, що зубна емаль пошкоджується під впливом кислот. Для нейтралізації кислоти організм виділяє кальцій, тоді як кава знижує Ph слини. Вона деякий час не може захищати емаль, тому шкода кави залежить від частоти вживання.

Якщо пити 1-2 чашки кави, зубна емаль швидко прийде в норму, а ось 5+ – зробить зуби надто вразливими. Підвищення кислотності спричинить витончення емалі, зробить її проникливою до різних барвників.

Ще більшу шкоду завдає вживання кави з вершками, великою кількістю цукру. Такі компоненти призводять до створення плівки на поверхні зубів, де розмножуються бактерії. Поступово карієс переростає у пульпіт, тобто починається запалення нерва у зубі.

Як сигарети впливають на зуби?


Під час куріння гарячий дим впливає на зубну емаль, яка покривається мікротріщинами. Частинки тютюнових смол осідають на зубах, що призводить до їх пожовтіння. Тяжкі речовини утворюють плівку на поверхні зубних сегментів, яка виступає сприятливим середовищем для розмноження бактерій.

Негативний вплив куріння на зуби та ясна відбувається при проникненні в пористу структуру емалі нікотину, смоли та інших отруйних речовин. У коріння зубних сегментів часто утворюються чорні плями, які сигналізують про розвиток карієсу або пульпіту.

Як знизити негативний вплив кави та сигарет на емаль?


Далеко не кожну людину бажання мати здорові та білі зуби спонукає відразу кинути палити. Однак, дізнавшись, як псуються зуби від куріння звичних цигарок, дехто починає шукати альтернативи.

Одні переходять на трубку: тютюновий дим проходить повз зуби, що має допомогти уникнути негативного впливу на емаль. Але дим надовго затримується в порожнині рота, викликаючи різні захворювання.

Електронні сигарети негативно впливають на організм, при цьому мінімально змінюють колір зубної емалі. У 2018 році British American Tobacco провели дослідження, яке підтвердило відсутність серйозних змін кольору емалі після дії пари.

Якщо не виходить повністю кинути палити, хоча б дотримуйтесь банальних правил. Зуби потрібно чистити двічі на день, при цьому змінювати щітку кожні 2-3 місяці. До раціону додайте білки, вітаміни та мінерали. Для очищення емалі підходять яблука, лимони, морква, полуниця та мед.

Кава справляє значно менше негативного впливу. Однак для збереження зубної емалі потрібно дотримуватись базових правил:

 • Дайте свіжозвареній каві постояти 5 хвилин. Вона розкриє гостроту смаку, дозволить уникнути негативного впливу окропу на зуби.
 • Уникайте добавок. Цукор, вершки та різні добавки сприяють створенню сприятливого середовища для розмноження бактерій, появі мікротріщин, жовтизни.
 • Пополощіть рота. Після чашки кави прополощіть рот теплою водою. Процедура займе кілька хвилин, зате дозволить позбутися залишків напою, зберегти колір зубної емалі.
 • Використовуйте трубочки. Вживання напою через трубочку мінімізує контакт із зубами, що важливо за наявності крихкої емалі.

І забудьте про поєднання кави із цигарками, вживання цього напою на голодний шлунок. Народні засоби вкрай рідко мають бажаний ефект, частіше їх застосування руйнує емаль, негативно позначається на всьому організмі.

Як видалити жовтий наліт на зубах?


Багатьох турбує саме негативна зміна зовнішнього вигляду зубів. Позбутися жовтого нальоту можна за допомогою професійних зубних паст, що відбілюють. Вони надають зубним сегментам природну білизну, проте ними потрібно користуватися не частіше одного місяця на півроку.

Найбільш ефективний спосіб позбутися слідів частого куріння та вживання кави – професійне чищення зубів. Метод Air Flow дозволяє проникнути у важкодоступні для звичайної щітки місця, видаляючи наліт, камінь та інші сторонні забруднення.

Переваги проведення професійного чищення зубів у клініці DentArt:

 • Очищення другого або третього моляра міжзубних проміжків.
 • Очищення підясенних кишень.
 • Видалення пігментації зубів.
 • Видалення зубних відкладень.
 • Безболісне проведення процедури.
 • Помітне висвітлення зубів.
 • Жодного механічного впливу.

Для захисту на губи наноситься зволожуючий гель. Щоб видалити зубний камінь, використовується ультразвукове чищення. Далі апарат AirFlow впливає на поверхню зубів за допомогою струменя із сумішшю води та спеціального порошку.

Після видалення відкладень та зняття нальоту лікар полірує поверхню зубів. На останньому етапі проводить фторування: покриває поверхню захисним гелем та лаком для запобігання появі карієсу, підвищення стійкості зубної емалі. Професійне чищення займає максимум 45-60 хвилин, а для збереження білих і здорових зубів його рекомендується проходити мінімум раз на півроку.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

«Коли людина протягом тривалого часу постійно п’є каву або палить цигарки, їй не вдасться відразу повністю позбутися цієї шкідливої ​​звички. До того ж, вживання невеликої кількості кави, навпаки, позитивно впливає на здоров’я.

Основне завдання – мінімізувати шкідливий вплив. Потрібно правильно підібрати пасту та щітку, проводити чистку двічі на день, використовувати ополіскувач. Слід уникати вживання занадто гарячої кави, безлічі добавок, різкої зміни температури (наприклад, гарячий напій та холодне морозиво).

Раджу 2-3 рази на рік проходити професійне чищення зубів. За допомогою спеціального апарату лікар видалить зубні відкладення, наліт, допоможе відновити саме природну білизну. Звернення до клініки по стоматологічну допомогу дозволить позбутися жовтизни, сірості, плям, уникнувши появи нових проблем.»

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00