СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Як лікувати запалення зубного нерва? | ДентАрт
Как лечить воспаление зубного нерва
Час читання:
5 хвилин PT5M
Рейтинг статті:
(3)

Лікування запалення зубного нерва може бути складним процесом, оскільки воно часто включає як медикаментозне, і стоматологічне лікування. Метою лікування є зменшення болю та набряку, а також запобігання подальшому ушкодженню нерва. Залежно від тяжкості та причини запалення лікування може включати прийом ліків, зміну способу життя та/або стоматологічні процедури. Важливо звернутися по медичну консультацію до стоматолога чи лікаря, щоб визначити найкращий курс дій. У цій статті ми розглянемо ознаки та симптоми, як лікувати запалення зубного нерва, профілактику захворювання.

Зміст

 1. Як зрозуміти, що запалився нерв зуба?
 2. Чому запалюється зубний нерв?
 3. Що робити, якщо запалився нерв у зубі?
 4. Як лікують запалений нерв
 5. Як зняти запалення зубного нерва у домашніх умовах?
 6. Профілактика розвитку запалення нерва
 7. Висновки лікаря

Як зрозуміти, що запалився нерв зуба?


Найкращий спосіб зрозуміти, чи запалився нерв зуба — звернутися до стоматолога для медичного огляду. Під час огляду стоматолог зможе візуально оглянути зуб та ясна на наявність ознак запалення. Стоматолог може також використовувати інструмент, щоб натиснути на зуб, щоб перевірити чутливість або болючість у цій галузі. Для виявлення інфекції пульпи чи кореневого каналу може бути проведено рентгенологічне дослідження. Крім того, стоматолог може зібрати стоматологічний анамнез, щоб дізнатися, чи відчуває пацієнт будь-які болі або інші симптоми в цій галузі. Якщо стоматолог підозрює, що нерв зуба запалений, може призначити антибіотики чи порекомендувати лікування кореневого каналу.

Щоб самостійно зрозуміти, що запалився нерв зуба, шукайте такі ознаки та симптоми:

 • підвищена чутливість до гарячої, холодної або солодкої їжі;
 • біль при жуванні;
 • сильний біль від зуба;
 • припухлість біля зуба;
 • неприємний присмак у роті.

Крім того, запалений нерв може викликати зубний біль, який приходить і йде, і може супроводжуватися лихоманкою. За наявності будь-якого з цих симптомів важливо якнайшвидше звернутися за професійною медичною допомогою.

Чому запалюється зубний нерв?


Зубний нерв запалюється, коли нерв дратується бактеріями, травмою зуба чи травмою щелепи. Роздратування викликає імунну відповідь, викликаючи запалення нерва. Це запалення може бути результатом інфекції, як-от абсцес зуба, або реакцією на сторонній предмет, такий як зубна пломба. Коли нерв запалюється, він може стати болючим та чутливим, що призводить до зубного болю.

Що робити, якщо запалився нерв у зубі?


Найкраще якнайшвидше звернутися до стоматолога. Якщо візит до стоматолога неможливий найближчим часом, важливо вжити заходів для зменшення запалення та болю. Щоб зменшити біль, можна приймати безрецептурні ліки, такі як ібупрофен або ацетамінофен, а для зняття набряку можна використовувати льодовий пакет. Якщо біль сильний і постійний, може знадобитися отримання рецептурного знеболювального лікаря. Крім того, важливо уникати гарячих чи холодних продуктів та напоїв, а також солодких чи кислих продуктів. Також рекомендується використовувати зубну щітку з м’якою щетиною та зубну пасту, призначену для чутливих зубів.

Як лікують запалень нерв


Стоматолог зазвичай лікує запалений нерв, знеболюючи уражену ділянку місцевим анестетиком, а потім висвердлюючи інфіковану або зруйновану частину зуба. Якщо інфекція важка, стоматологу, можливо, доведеться виконати кореневий канал, який включає видалення інфікованого нерва та заміну його синтетичним матеріалом. Якщо інфекція незначна, стоматолог може просто зіскребти карієс та запломбувати зуб без необхідності обробки кореневого каналу. У деяких випадках стоматолог може призначити антибіотики, щоб зменшити запалення та усунути інфекцію.
Як лікувати запалення зубного нерва

Як зняти запалення зубного нерва у домашніх умовах?


Першим кроком до зняття запалення зубного нерва у домашніх умовах є виявлення основної причини запалення. Найпоширенішими причинами запалення зубного нерва є карієс, захворювання ясен та травма під час стоматологічних процедур. Якщо запалення викликане карієсом або захворюванням ясен, ви повинні почати чистити зуби щіткою та зубною ниткою двічі на день, а також використовувати рідину для полоскання рота, наприклад Listerine. Крім того, ви можете використовувати безрецептурні протизапальні препарати, такі як ібупрофен або аспірин, щоб зменшити біль та запалення.

Якщо запалення викликано травмою під час стоматологічної процедури, вам слід поговорити зі своїм стоматологом, щоб обговорити курс лікування. Ваш стоматолог може порекомендувати холодний компрес, щоб зменшити набряк та біль, або може призначити антибіотики або полоскання рота.

Також важливо контролювати рівень стресу і дотримуватись правил гігієни порожнини рота, наприклад, уникати солодких і кислих продуктів, які можуть посилити запалення зубного нерва. Крім того, ви повинні спробувати обмежити контакт із ураженим ділянкою, а також уникати вживання гарячих рідин або продуктів.

Профілактика розвитку запалення нерва


Найкращий спосіб запобігти запаленню нерва зуба – гарна гігієна порожнини рота. Це включає чистку зубів двічі на день зубною щіткою з м’якою щетиною, чистку зубною ниткою не рідше одного разу на день і використання антисептичної рідини для полоскання рота. Крім того, важливо регулярно відвідувати стоматолога для професійного чищення та огляду. Під час цих відвідувань ваш стоматолог може також порекомендувати герметики або фторвмісні препарати для запобігання карієсу. Дотримання правил гігієни ротової порожнини може допомогти запобігти утворенню зубного нальоту, який є основною причиною запалення нерва зуба.

На додаток до гарної гігієни ротової порожнини важливо уникати звичок, які можуть призвести до запалення нерва зуба. Це включає відмову або обмеження споживання цукру, куріння та жування твердих предметів.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Стоматолог-терапевт, керівник клініки “Дентарт”

Куртова Инна АлександровнаТакож важливо знати про будь-які стоматологічні проблеми, які можуть виникнути у вас, такі як чутливість до гарячих або холодних температур, болючість або набряк навколо зуба. Якщо ви відчуваєте якісь із цих симптомів, потрібно негайно звернутися до стоматолога. Рання діагностика та лікування можуть допомогти запобігти розвитку запалення нерва зуба.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(3)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00