СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Як правильно доглядати за брекетами? Поради доктора | ДентАрт
Час читання:
9 хвилин PT9M
Рейтинг статті:
(0)

Брекет-системи дають можливість виправити прикус, зробити зуби рівними та красивими. Лікування може зайняти 2-3 роки, протягом яких необхідно дотримуватися низки правил. Наші лікарі підготували матеріал про те, як правильно доглядати брекети. У статті ви знайдете інструкцію для догляду за ротовою порожниною, перелік інструментів, дізнаєтесь про особливості харчування під час носіння ортодонтичних конструкцій.

ЗМІСТ

 1. Як доглядати за брекетами після установки?
 2. Які засоби використовувати для догляду за брекетами?
 3. Як харчуватись під час носіння брекет-системи?
 4. Чи потрібно чистити брекети у стоматології?
 5. Висновки лікаря

Як доглядати за брекетами після установки?


Брекет-система допомагає виправити прикус та вирівняти зуби. Проблема таких конструкцій у тому, що на дугах, замочках, кільцях та інших елементах накопичуються частинки їжі та наліт. Для чищення недостатньо використовувати звичайну щітку, через що може виникнути карієс.

Щоб запобігти появі стоматологічних захворювань, потрібно знати деякі правила догляду за брекетами та ротовою порожниною:

 • вранці та ввечері необхідне повноцінне чищення зубів;
 • після кожного прийому їжі використовуйте флос і ополіскувач;
 • очищення міжзубного простору здійснюється зубною ниткою;
 • дотримання харчових обмежень, включаючи мінімальне споживання солодкого;
 • якщо відчуваєте дискомфорт при носінні брекетів, одразу звертайтеся до лікаря;
 • рекомендується проходити професійне чищення зубів у стоматологічній клініці раз у 3-6 місяців.

Відсутність чи неправильне чищення брекет-системи може стати причиною появи білих плям на зубах. Вони псують усмішку, зводять нанівець результат тривалого лікування.

Як доглядати за брекетами після установки

Для запобігання появі білих плям радимо вивчити інструкцію, як доглядати за брекетами після їжі:

 1. Спочатку круговими, а потім вертикальними рухами очистіть передню поверхню зубів та брекетів V-подібною щіткою.
 2. Для очищення простору між зубами та брекетами використовуйте флос або спеціальний йорж.
 3. Ретельно очистіть конструкції іригатором.
 4. Проведіть чистку дальніх і передніх поверхонь пучковою щіткою.
 5. Наприкінці гігієнічних процедур використовуйте ополіскувач для порожнини рота.

Регулярно доглядайте брекети і зуби, так як сприятливе середовище для мікробів створюється через 6-8 годин після прийому їжі. Зубна щітка повинна мати м’яку щетину. Щоб запобігти зміщенню конструкції, чистку потрібно проводити не поспішаючи.

Які засоби використовувати для догляду за брекетами?


Для догляду за порожниною рота під час носіння ортодонтичних конструкцій однієї щітки недостатньо. На кожному етапі чищення необхідно використовувати окремий інструмент, про придбання яких треба подбати завчасно.

До основних засобів для догляду за брекетами належать:

 • Щітки. Для обробки поверхні зубів і конструкції можна використовувати зубну щітку у вигляді літери V. Для повноцінної обробки брекетів потрібна монопучкова зубна щітка.
 • Йоржик. Спеціальні йоржики з довгими ручками та щетинками допомагають очищати поверхню під дугами конструкції, чого не можна зробити звичайною зубною щіткою. Термін служби одного інструменту максимум 2 тижні.
 • Флос. Видалити частки їжі у міжзубних проміжках можна зубною ниткою. Рекомендуємо використовувати вощені нитки із вмістом фтору, здатні знизити ризик розвитку карієсу. Враховуючи необхідність чищення брекетів та ротової порожнини навіть після невеликого перекушування, флосси обов’язково завжди повинні бути з собою.
 • Іригатор. Працює за рахунок подачі потужного струменя води. Регулярне застосування інструменту дозволить видалити наліт та залишки їжі у міжзубних проміжках. Відмінно очищує місця, куди не дістають щітки та йоржики. Є стаціонарні та переносні пристрої.

Не можна забувати про лікувально-профілактичні зубні пасти та ополіскувачі, оскільки під час носіння брекет-системи підвищується ризик виникнення карієсу. Для того, щоб правильно доглядати за брекетами, рекомендуємо чистити зуби пастою з вмістом кальцію або фтору.

Які засоби використовувати для догляду за брекетами

Як харчуватись під час носіння брекет-системи?


Заради рівних зубів та правильного прикусу доведеться пожертвувати звичним раціоном харчування. Деякі продукти можуть пошкодити ортодонтичну конструкцію або призвести до розвитку захворювань ротової порожнини.

Саме тому важливо не лише мати інструкцію, як чистити зуби з брекетами, а й перелік заборонених продуктів:

 • чорний чай, кава, вино – напої з барвниками змінюють колір конструкції; ·
 • сухарики, горіхи, яблука, морква, тверде м’ясо – тверді продукти здатні зламати дугу, зірвати замочки, порушити розташування брекет-системи;
 • іриски, пастила, нуга, жуйки, мармелад – липка їжа прилипає до брекетів, потім їх важко очистити;
  солодке газування – кислота та цукор руйнують зубну емаль.

Важливо! Вживайте помірно теплу їжу, так як занадто гарячі або холодні страви здатні деформувати конструкцію. І в жодному разі не гризіть олівці, ручки та інші предмети, тому що ризикуєте отримати скол брекету.

Вивчивши вищенаведені заборонені продукти, можна подумати, що доведеться зовсім перестати харчуватися. Однак, для отримання бажаного результату, для організму є необхідним вітамінізоване та збалансоване харчування.

Ті ж яблука, морква, груші, огірки та інші тверді продукти рекомендується різати на дрібні шматочки, а ще краще – вживати у тертому вигляді. Не можна забувати про молоко та молочні продукти, які особливо корисні для міцних зубів.

Як харчуватись під час носіння брекет-системи

Чи потрібно чистити брекети у стоматології?


Професійне чищення викликає безліч питань. Багато хто не хоче витрачати гроші на придбання необхідних інструментів для домашнього догляду, а потім – на професійне чищення. Проте самостійно повністю прибрати наліт у важкодоступних місцях майже неможливо.

Професійне чищення зубів рекомендується проходити раз на квартал, у крайньому випадку – кожні шість місяців. Лікар використовує апарат AirFlow, щоб зняти наліт, особливо ретельно очистити зони навколо замочків. За допомогою сучасного стоматологічного обладнання вдається видалити зубні відкладення у підясеневій зоні.

Відповідаючи на запитання, який догляд потрібен за брекетами, лікарі клініки естетичної стоматології рекомендують проводити як комплексне чищення в домашніх умовах, так і професійне в кабінеті стоматолога. Так вам вдасться уникнути білих плям на поверхні зубів, виникнення та розвитку стоматологічних захворювань.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

 

«Брекет-система – складна ортодонтична конструкція. Після встановлення лікар дасть докладні рекомендації щодо догляду за брекетами. Якщо відбулося зсунення або поломка, фахівець допоможе швидко відновити систему.

Ваше завдання – дотримуватися рекомендацій лікаря. Протягом двох-трьох років складно дотримуватись строгих обмежень у харчуванні, використовувати безліч інструментів для чищення брекетів, проте результат того вартий. Вам вдасться виправити прикус, досягти рівної та красивої усмішки, запобігти появі стоматологічних захворювань.»

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00