СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Як правильно доглядати за яснами? | ДентАрт
Час читання:
6 хвилин PT6M
Рейтинг статті:
(0)

Ми вже звикли і навіть навчилися доглядати за ротовою порожниною. Чищення зубів – ритуал, який кожен із нас робить не менше 1-2 разів на день. Однак найчастіше ми не беремо до уваги, що основа міцного зуба – це здорова ясна. Зубний біль, як правило, різко дає про себе знати. Ясна ж хворіють тихо, поступово і на перших етапах не завжди помітно. Але на останніх призводять до непоправних наслідків – повної втрати зубів. Тому гігієна ясен – обов’язковий компонент правильного догляду за ротовою порожниною.

ЗМІСТ

 1. Захворювання ясен: основні симптоми
 2. Догляд за яснами в домашніх умовах: основні правила
 3. Масаж ясен – навіщо він потрібний?
 4. Висновки лікаря

Захворювання ясен: основні симптоми


Здоров’я зуба безпосередньо залежить від стану ясен, оскільки коріння зуба повністю знаходиться в них. Запам’ятайте золоте правило: найчастіше проблеми, які маємо із зубами, починаються з ясен. Тому ненормально, якщо ви помітили:

 • кровоточивість ясен під час чищення зубів, приймання їжі або навіть без будь-якого на них впливу;
 • що зуби стали трохи довшими візуально – оголилася так звана шийка зуба;
 • почервоніння або набряк ясен, з якого при натисканні виділяється лімфа чи гній.

Будь-який з цих симптомів говорить про те, що ротову порожнину потрібно терміново показати стоматологу. Судячи з усього, у вас почалося розвиватися захворювання ясен – захворювання під назвою пародонтит або гінгівіт (грец. παρἀ – поряд, біля і δόντι – зуб).

Пародонтит – це запальний процес у порожнині рота, який характеризується руйнуванням м’яких і кісткових тканин, які підтримують зуб. Від цього захворювання, за статистикою ВООЗ, страждає близько 80% людства. У запущеній стадії пародонтит призводить до:

 • сильного неприємного запаху з рота;
 • високої чутливості до зубів;
 • розхитування зубів та їх поступового випадання.

Вихід один – довге, не завжди приємне і дороге лікування. На щастя, цього можна уникнути. Адже одна з основних причин пародонтиту – недостатня гігієна ротової порожнини. Тому для його запобігання слід просто додати в щоденний ритуал чищення зубів деякі додаткові процедури, що стосуються догляду за яснами.

Щоб зрозуміти, як правильно доглядати ясна, потрібно намітити ділянку роботи. Спробуйте провести язиком у проміжку між передніми зубами та губами, поки не упретеся в улоговину – де ясна та основа губи з’єднуються. Приблизно настільки глибоко розташоване коріння зубів, і м’які тканини, що їх покривають, які теж потрібно чистити і стимулювати. Про це й йтиметься нижче.

Захворювання ясен: основні симптоми

Догляд за яснами в домашніх умовах: основні правила


Якщо ви шукаєте якийсь чарівний засіб, завдяки якому зуби та ясна завжди будуть здоровими – то такого не існує. Гігієна рота – це комплекс дій, які ви здійснюєте самостійно та за допомогою стоматолога. Давайте розглянемо основні правила, які дозволять зміцнювати зуби протягом усього життя.

 1. Регулярне чищення зубною щіткою

Але навіть така проста процедура має бути усвідомленою:

 • Щоб запобігти поширенню мікробів, мийте руки перед чищенням зубів.
 • Потрібно чистити зуби не менше 2 разів на день і правильними рухами.
 • Постарайтеся підібрати щітку потрібної жорсткості, щоб випадково не травмувати ясна. Поверхню ясен можна чистити тільки ультрам’якою щіткою.
 • Задньою стінкою щітки можна зчищати наліт з язика і масажувати ясна.
 • Дезінфікуйте щітку після кожного використання – наприклад, за допомогою рідини для полоскання рота, стерилізувати за допомогою ультрафіолету. Пам’ятайте: навіть якщо щітка виглядає чистою, вона все одно чистою не є, а є цілим розсадником мікробів. Кожен з них може потрапити в тріщину або ранку на яснах, і викликати сильне запалення.
 • Щітка повинна замінюватись кожні 3-4 місяці використання.
 • Стоматологи радять щоразу змінювати зубну пасту – не лише її функціональний різновид, а й виробника.
 1. Додаткові засоби для чищення зубів та ясен
 • Зубна нитка. Кругла нитка, як правило, є більш безпечною для ясен порівняно з плоскою, вощена – порівняно з невощеною. Для здоров’я ясен краще підбирати нитки з антибактеріальним, протизапальним або ефектом, що зміцнює ясна.
 • Зубний йоржик – ще один засіб для очищення міжзубних проміжків. Йоржики призначені для проміжків між зубами, надто широкими для зубної нитки. Щетинки йоржка добре масажують ясна, покращують кровообіг у них – що насичує їх киснем і покращує регенераційні властивості.
 • Іригатор для зубів, який ще називають водяний флосер – це пристрій, який пускає струмінь води між зубами та яснами, щоб видалити залишки їжі та зубний наліт. Іригатор працює м’яко і абсолютно безболісно, ​​тому він ідеальний для чутливих ясен. Він легше проникає у важкодоступні місця між зубами та яснами, ніж зубна нитка. Більше того – масаж струменем води забезпечує поліпшення кровообігу в яснах.
 • Ополіскувач для ротової порожнини.
 • Жувальна гумка.

На стан зубів також позитивно впливає правильне харчування.

Догляд за яснами в домашніх умовах: основні правила

Масаж ясен – навіщо він потрібний?


Переходимо до способу підтримки здоров’я ясен, який так чи інакше вже згадувалося вище. Масаж ясен рекомендують для:

 • поліпшення кровообігу в яснах,
 • прискорення в них обмінних процесів,
 • усунення застійних явищ у тканинах.

Всі ці фактори запобігають появі та розвитку пародонтиту. Будьте, однак, уважними: за наявності гострих запальних процесів у роті масаж протипоказаний!

Отже, масаж можна робити:

 • зубною щіткою з дуже м’якою щетиною (наприклад, дитячою) або її зворотнім боком – призначеною для видалення нальоту з язика;
 • спеціальним гумовим масажером для ясен.

Більш складні рішення для масажу ясен:

 • гідромасаж за допомогою іригатора;
 • вакуумний масаж – виконується спеціальним апаратом, який створює знижений тиск повітря на яснах;
 • народний спосіб під назвою «ванни для ясен» – можна розвести у ванночці теплої кип’яченої води настій лікарських трав, і полоскати рот, щоразу утримуючи в ньому цей склад на кілька секунд.

Як ви бачите, догляд за яснами в домашніх умовах багатий великою кількістю рішень різного рівня складності і на будь-який бюджет.

Масаж ясен – навіщо він потрібний?

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна ОлександрівнаІснують універсальні правила з приводу того, як правильно доглядати ясна. Однак зустрічаються ситуації специфічні, де обов’язково потрібна порада вашого лікаря – стоматолога. Наприклад:

 • догляд за ясною після видалення зуба – оскільки це хірургічне втручання, після якого утворюється відкрита рана;
 • ясна курця – під впливом нікотину відбувається звуження капілярів, які насичують м’які тканини ясен, тобто погіршується кровопостачання, що призводить до розхитування та випадання зубів.

Пам’ятайте головне: хоч би як ви намагалися – ніщо не замінить професійний догляд за зубами у стоматолога. Тільки він знає особливості ваших зубів і загалом вашого здоров’я, і, спираючись на свої знання та досвід, найточніше підкаже – які дії необхідно виконати у певний момент часу. В середньому, огляд, чищення та інші профілактичні процедури для зубів у лікаря радять проходити не рідше ніж 2 рази на рік. Такий порядок допоможе підтримувати ваші зуби та ясна у стабільно здоровому стані.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00