СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Як правильно зміцнити зуби? Профілактика захворювання зубів | ДентАрт
Час читання:
8 хвилин PT8M
Рейтинг статті:
(1)

Зацікавленість людей методами зміцнення зубів часто пояснюється кровоточивістю чи хисткістю зубів. Люди не завжди приділяють належну увагу вибору зубної щітки, пасти та ополіскувача, а стоматолога відвідуємо лише у крайніх випадках. Як правильно зміцнити зуби – це повний матеріал від лікарів естетичної стоматології DentArt. У статті ви дізнаєтеся про профілактику, заборонені продукти, необхідні вітаміни.

ЗМІСТ

  1. Правильна профілактика – основний спосіб зміцнити зуби
  2. Правила догляду за ротовою порожниною
  3. Які вітаміни та продукти потрібні для зміцнення зубів?
  4. Як зміцнити зуби у стоматології?
  5. Висновок
  6. Висновки лікаря

Правильна профілактика – основний спосіб зміцнити зуби


Кровоточивість ясен – це перший момент, що змушує людину задуматися про здоров’я ротової порожнини. Він може сигналізувати про розвиток захворювання ясен, яке здатне призвести до постійного неприємного запаху з рота, запалення, навіть втрати зубів.

Більш страшним сигналом є хиткість, до якої наводить вживання надмірно твердої їжі, вік або пародонтологічна зубна рухливість. Останнє з’являється при запущених стадіях пародонтиту або пародонтозу, сигналізуючи про запальні захворювання навколозубних тканин. Захворювання може протікати з яскраво вираженими хворобливими відчуттями чи непомітно. Ігнорування призводить до одного результату – випадання чи необхідного видалення зуба.
Як правильно зміцнити зуби

Правила догляду за ротовою порожниною


Щоб уникнути розвитку стоматологічних захворювань, потрібно знати, як правильно зміцнити зуби. Ми рекомендуємо чистити їх 2 рази на день протягом 3,5 хвилин. Для безпечного та ефективного чищення краще рухатися від ясен до краю різця.

Подбайте про основні складові правильної гігієни:

  • Зубна щітка. Варіанти зі штучним ворсом служать до 4 місяців, дозволяючи ефективно позбутися залишків їжі та бактерій, при цьому не дряпаючи емаль.
  • Зубна паста. Краще відмовитися від паст для щоденного використання, що відбілюють, їх можна використовувати тільки до 1 місяця, так як вони містять речовини з занадто агресивним впливом на емаль. Їх можна замінити іншими варіантами – пастами, що знижують чутливість.
  • Іригатор. Являє собою пристрій для видалення залишків їжі та нальоту в домашніх умовах. Він особливо корисний для покращення гігієни у важкодоступних для щітки місцях. Без нього не обійтися людям, які мають брекети, коронки, мостоподібні протези.
  • Флос. Якщо хочете уникнути розвитку бактерій, тоді використовуйте для чищення зубну нитку. Є навіть спеціальні флос-зубочистки, що допомагають безпечно позбутися залишків їжі.
  • Ополіскувач. З його допомогою можна механічно видалити наліт, зміцнити зуби та ясна. Є варіанти з протизапальною, зволожуючою, ранозагоювальною та іншими діями. Враховуючи широке розмаїття, підбирати ополіскувач повинен лікар, ґрунтуючись на особливостях вашого організму.

Важливу роль грають звички людини. Наприклад, якщо хочете зміцнити зуби, краще відмовитися від частого вживання занадто гарячих або холодних напоїв. Ми не рекомендуємо їсти морозиво відразу після гарячого чаю/кави.

Поліпшити кровопостачання ясен та зміцнити зуби допомагає тверда їжа, наприклад, яблука та морква. Позбутися опадів фруктової кислоти на емалі допоможе полоскання водою кімнатної температури.

Всім шанувальникам жувальної гумки потрібно обережно її використовувати. На голодний шлунок не можна вживати жуйку, інакше велика ймовірність порушити роботу шлунково-кишкового тракту. Її не можна використовувати як альтернативу зубній щітці, адже вона не здатна належним чином позбавити зуби від нальоту та залишків їжі.

Правила догляду за ротовою порожниною

Які вітаміни та продукти потрібні для зміцнення зубів?


Особливий вплив на стан ротової порожнини мають продукти, які ми щодня вживаємо. Липкі та солодкі продукти шкодять зубам, оскільки здатні надовго залишатися у роті, поступово руйнуючи емаль. Деякі продукти, навпаки, допомагають зміцнити здоров’я.

Команда DentArt зібрала список вітамінів та мінералів, які покращують стан порожнини рота:

  • Кальцій. Додавання до раціону молока, кефіру, йогурту та інших молочних продуктів – це ефективний спосіб, як зміцнити зуби кальцієм. Не забувайте регулярно вживати яйця, горіхи, морепродукти та фініки.
  • Фосфор. Достатня кількість фосфору в організмі гарантує наявність здорової та міцної емалі. Його можна отримати із червоного м’яса, риби, гречки, квасолі, вівсянки.
  • Фтор. Для протистояння карієсу та знищення бактеріального середовища включіть у раціон чорний та зелений чаї, волоські горіхи, часник. Навіть у мінеральній воді міститься достатньо фтору.
  • Вітамін D. Необхідний для гарного засвоєння кальцію та фосфору. Його можна отримати з риб’ячого жиру, яєць, вершкової та оливкової олії.
  • Магній. Кешью, арахіс, фундук, мигдаль та інші горіхи – продукти з найбільшим вмістом магнію. Додатково включіть в раціон вівсянку, горох та квасолю, гірчицю.
  • Вітамін C. Важливий для всього організму, включаючи ясна та слизову оболонку рота. Його можна отримати з ківі, полуниці, шпинату, чорної смородини та цитрусових.

При додаванні до раціону вищеописаних вітамінів і мінералів потрібно дотримуватися норми, тому що їх надмірне вживання негативно вплине на весь організм. Наші лікарі дають докладні поради, включаючи харчування.

Як зміцнити зуби у стоматології?


Кожна людина має свої особливості організму, тому загальні поради рідко можуть дійсно допомогти. Рекомендації на форумах або в соціальних мережах, народні засоби можуть навіть посилити захворювання ротової порожнини, через що великий ризик втратити один або кілька зубів.

Найкращим рішенням є зміцнення емалі зубів у стоматології «Дентарт». Цілком ймовірно, що проблеми почалися через демінералізацію – втрати мінералів і солей. До цього призводить часте вживання продуктів із високим вмістом вуглеводів та погана гігієна ротової порожнини.

Показаннями до зміцнення емалі є:

  • карієс на стадії білої плями;
  • підвищена чутливість до конкретного або всіх зубів;
  • встановлені ортодонтичні конструкції, наприклад, брекети;
  • майбутня процедура відбілювання зубів;
  • дитячий вік.

Звернувшись до спеціалістів, ви отримаєте ефективне зміцнення зубів. Ми проведемо ремінералізацію, тобто наситимо емаль мінералами, яких бракує, які допоможуть відновити і підвищити стійкість до кислот.

Для зміцнення зубів часто вдаються до фторування. Коли фтор зв’язують з гідроксиапатитом, то виходить більш стійкий до дії кислот елемент. Фтор також здатний прискорити процес засвоєння кальцію та фосфору, покращивши стан емалі. Якщо виникає гостра необхідність відновлення емалі, тоді на допомогу приходить метод глибокого фторування, тобто покриття фтор-лаком.

Як зміцнити зуби у стоматології

Висновок


Багато хто не може повірити, що правильне регулярне чищення зубів, додавання до раціону вітамінів і мінералів, відмова від занадто гарячих і холодних напоїв допоможуть зміцнити зуби. Вам достатньо почати доглядати свою ротову порожнину, позбутися бактерій та їх поживного середовища, щоб уникнути карієсу, кровоточивості ясен і хиткості зубів.

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

«Ми часто не помічаємо за собою відсутності правильного догляду за порожниною рота в нашому житті. Пацієнти дивуються після того, як дізнаються прості методи зміцнення зубів. Обережне чищення зубів, використання ополіскувачів, повноцінний раціон та достатня кількість вітамінів – очевидні речі, про які багато хто забуває.

Тільки потрібно бути вкрай обережним із самолікуванням. Я рекомендую звернутися до нашої клініки естетичної стоматології, де після обстеження лікар складе докладний план лікування. Навіть одна консультація допоможе вам зміцнити зуби, уникнути появи та розвитку захворювань ротової порожнини!

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00