СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Як відбілити зуби вдома без шкоди для емалі? | ДентАрт

Як відбілити зуби вдома без шкоди для емалі

Час читання:
7 хвилин PT7M
Рейтинг статті:
(1)

Багато хто мріє про білу голлівудську усмішку, проте не має достатньо коштів для проходження процедури професійного відбілювання в стоматології. І ось починається процес вивчення питання, як відбілити зуби вдома без шкоди для емалі, але знаходяться лише малоефективні методи. Наші стоматологи поділилися своїми знаннями та досвідом пацієнтів, як перешкоджати потемнінню емалі та зберегти здоровий білий колір зубів якомога довше.

ЗМІСТ

 1. Відбілювання зубів у домашніх умовах
 2. Які є професійні методи відбілювання зубів вдома
 3. Як використовувати капи для відбілювання зубів вдома
 4. Висновки лікаря

Відбілювання зубів у домашніх умовах


Розглянемо кілька способів, як відбілити зуби вдома без шкоди для емалі.

 • Включайте в раціон хрусткі овочі (морква, селера), фрукти (особливо полуницю, ананас, папайю, яблука, груші) та горіхи. Вони не лише насичують організм вітамінами, а й природним шляхом очищають зуби під час жування.
 • Обмежте прийом їжі, яка залишає слід на білизні ваших зубів: чай, кава, червоне вино, кола, ягоди з сильними барвниками – такі, як чорниця, вишня, ожина тощо. Принцип наступний: все, що може залишити пляму на білій футболці, пофарбує і вашу емаль теж.
 • У міру можливостей скоротіть споживання цукру та продуктів, які містять цукор.
 • Кидайте курити: тютюн надає зубам жовтого відтінку.
 • Використовуйте жувальну гумку. Слина, яка виділяється під час жування, видаляє залишки їжі з рота, робить зуби міцнішими та зменшує вміст у порожнині рота кислоти, яка сприяє розвитку карієсу.
 • Нарешті, додайте у свій раціон продукти, які містять кальцій – тобто, наприклад, молоко, сир, броколі – це перешкоджатиме руйнуванню зубної емалі.

Відбілювання зубів у домашніх умовах

Які є професійні методи відбілювання зубів вдома


Для початку варто замінити класичну зубну пасту на відбілюючу. Вона ідеально підходить для видалення свіжих пігментів на поверхні емалі, слідів вживання кави, чорного чаю, вина, газованих напоїв, куріння.

За рахунок наявності абразивних речовин у пасті вдасться зробити поверхню зубів більш гладкою та чистою, домігшись незначного освітлення. Залежно від конкретного засобу пасту можна використовувати щодня протягом місяця або 2-3 рази на тиждень.

При незначних потемніннях емалі допомагають олівці для відбілювання. До складу їхнього спеціального гелю входять освітлювальні та фторовмісні компоненти, які нейтралізують життєдіяльність хвороботворних бактерій, захищають зуби від карієсу, дарують свіже дихання.

Використовувати олівці для відбілювання зубів слід таким чином:

 1. Прокрутіть верхню частину до появи необхідного об’єму гелю.
 2. За допомогою пензлика нанесіть тонкий шар гелю на сухі зуби.
 3. Тримайте гель на губах протягом 10-15 хвилин, після чого ретельно прополощіть рот теплою водою.

Протягом 30 хвилин після процедури рекомендуємо утриматися від споживання їжі та напоїв. Процедуру необхідно повторювати двічі на день. Перший ефект видно через 4-7 днів, максимальний через 10 днів. Використання олівця дасть можливість зробити зуби світлішими на 2-3 тони.

Смужки, що відбілюють – ефективне професійне відбілювання зубів вдома. Вони містяться небагато перекису водню, який впливає на органічні речовини в зубних тканинах. Такі смужки роблять зуби білішими на 3-5 тонів.

Які є професійні методи відбілювання зубів вдома

Як використовувати капи для відбілювання зубів вдома


Якщо бажаєте досягти максимального ефекту в домашніх умовах, використовуйте капи. Вони є накладками на зуби з прозорого матеріалу, які утримують відбілюючий гель на поверхні емалі. Ми рекомендуємо звертатися до стоматологічної клініки для виготовлення індивідуальної конструкції капи з урахуванням особливостей організму, поточного стану зубів та ясен.

Капи для відбілювання зубів мають такі переваги:

 • відсутність необхідності регулярно відвідувати стоматологічну клініку;
 • можливість вибору конструкції з урахуванням стану зубної емалі та порожнини рота;
 • вартість набагато нижча, ніж професійне відбілювання у стоматології;
 • зуби стають світлішими на 5-10 відтінків за шкалою VITA;
 • прості та зручні у використанні;
 • виготовляються із безбарвного силікону, тому практично непомітні на зубах.

Сам процес використання капи є максимально простим. Спочатку потрібно почистити зуби зубною щіткою з пастою, після чого промокнути їх паперовою серветкою. Далі рівномірно заповніть внутрішню частину конструкції гелем, надягніть накладки на щелепи і щільно стисніть їх. В кінці зніміть капи і ретельно промийте, а рот прополощіть теплою водою.

Капи для відбілювання потрібно носити щодня від 30 хвилин до 6-8 годин, залежно від типу конструкції та складу гелю. Курс триває у середньому 1-3 місяці. Перші результати у вигляді освітлення емалі на 2-3 тони помітно через 10-14 днів.

Як використовувати капи для відбілювання зубів вдома

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна
«В аптеках регулярно з’являються нові засоби для відбілювання зубів у домашніх умовах. Вони коштують недорого, і на перший погляд прості у використанні. Але треба пам’ятати, що всі засоби для домашнього відбілювання можуть виявитися небезпечними і нашкодити зубній емалі. Тому стоматологи не схвалюють такий вид самотерапії.

Перед використанням аптечного або народного засобу необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Тільки він може професійно підібрати оптимальний спосіб відбілювання, враховуючи поточний стан зубів та ясен, індивідуальні особливості організму та фінансові можливості пацієнта. Якщо дотримуватись рекомендацій стоматолога, то вдасться досягти бажаного ефекту із безпекою для здоров’я».

 

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00