СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Як відбувається операція з імплантації зубів? | ДентАрт

Як відбувається операція з імплантації зубів?

Час читання:
5 хвилин PT5M
Рейтинг статті:
(0)

Пацієнт часто хвилюється перед імплантацією зубів – адже вона є хірургічним втручанням в організм. Насправді, якщо правильно підготуватися до операції, і дотримуватись рекомендацій лікаря після неї – то ймовірність, що виникне якесь ускладнення, дорівнюватиме нулю.

ЗМІСТ

 1. Що таке встановлення імплантів?
 2. Як відбувається загоєння після імплантації зубів?
 3. Висновки лікаря

Що таке встановлення імплантів?


Отже, ви наважилися на імплантацію одного чи кількох зубів. Перший етап пройдено – рішення ухвалено. Які мають бути подальші кроки?

 • Принципове значення має лікар, якого ви оберете. Це має бути спеціаліст відповідної кваліфікації з досвідом роботи не менше п’яти років. Великим плюсом буде рекомендація інших пацієнтів – як щодо лікаря, так і загалом – стоматологічної клініки, в якій він приймає.
 • Вкрай важлива система – тобто обладнання та матеріали – яке використовується для імплантації. Від неї залежить, наскільки міцно буде триматися сам імплант та його коронка. Найчастіше використовують американську, європейську (швейцарську, італійську та інші) або корейську системи імплантації.
 • Ускладнення після операції неминуче, якщо нехтувати правилами підготовки до операції та рекомендаціями після неї. Від уміння виконувати рекомендації, які призначає лікар, безпосередньо залежить – наскільки довго ви будете відновлюватися після впровадження імпланту.

Власне, як відбувається операція з імплантації зубів? Розберемо цей процес частинами.

І етап – обстеження. Пацієнт проходить огляд, складається план лікування.

ІІ етап – підготовчий. Здійснюється видалення зуба(ів), замість яких заплановано імплантацію, та інші процедури – пов’язані з обстеженням, лікуванням та підготовкою операції з впровадження імпланту. Перші два етапи можуть бути заплановані на один день.

ІІІ – хірургічне втручання. Найбільше хвилювання викликає ця процедура. Насправді, вона не тільки проста – а й дуже швидка. Ясна, в які необхідно встановити імплант, розкриваються скальпелем чи лазером. Безпосередньо встановлення імпланту в кісткову тканину щелепи займає в першому випадку трохи більше 20 хвилин. Час, необхідний для вкручування імпланта після розрізу ясен лазером, становить близько 5-7 хвилин. Потім лікар зашиває рану, встановлює формувач ясен та абатмент.

Наступні кілька місяців пацієнт стежить за процесом приживлення імпланту. Скільки на це знадобиться часу – залежить від кількох факторів: особливості імплантації, наскільки якісною є кісткова тканина, стан здоров’я пацієнта, матеріали та кваліфікація стоматолога. У середньому, процес займає 2-3 місяці для нижньої щелепи, і 4-6 місяців – для верхньої.

IV етап – ортопедичний. Виготовлення (до тижня) та встановлення (30-40 хвилин) нових коронок.

Власне, як відбувається операція з імплантації зубів? Розберемо цей процес частинами.

Ось декілька порад, для того щоб заспокоїтись перед операцією.

 • Імплантацію і за складністю, і за болючістю, і за тривалістю можна прирівняти до операції видалення зуба, а в деяких випадках ця процедура проходить навіть простіше і легше.
 • Замість знеболювання можна обрати наркоз і взагалі спати протягом всього часу проведення операції.
 • І, нарешті, основна рекомендація – не хвилюйтеся, а краще зосередьтеся на результаті, тобто на тому – які чудові, здорові та красиві зуби ви отримаєте в результаті імплантації.

Ось декілька порад, для того щоб заспокоїтись перед операцією.

Як відбувається загоєння після імплантації зубів?

Мабуть, не менш важливим за саму процедуру імплантації є процес реабілітації після неї. Хірургічне втручання – великий стрес, який переживають ясна, і який впливає на стан всього організму загалом. Для того, щоб час відновлення був мінімальним, пропонуємо дотримуватися наступних правил, перевірених тисячами пацієнтів, які пройшли через цю операцію. Вони багато в чому повторюють правила, яких необхідно дотримуватись – якщо було проведено видалення зуба.

У день операції краще скасувати роботу та будь-які інші справи. Загальна рекомендація – після імплантації поїхати додому та прилягти відпочити. Ще першого дня радять протягом 3-4 годин після операції взагалі відмовитися від прийому їжі та будь-яких напоїв, крім теплої води. Потім можна поїсти, тільки їжа має бути дуже м’якою та теплою. Жувати треба стороною, протилежною тій – на якій перебувають прооперовані ясна.

Якийсь час (не менше перших двох-трьох днів, але скільки точно – краще дивитися за станом) пацієнт повинен дотримуватись таких правил:

 • виключити з раціону гарячу/холодну, кислу/гостру/солону, жорстку їжу, а також таку, що може кришитися і застрягати в зубах;
 • солодкі та газовані напої, кава та чай;
 • додати на цей час у раціон продукти, що містять кальцій – сир, творог та інші;
 • у жодному разі не приймати алкоголь і не палити;
 • не користуватися зубною щіткою для того фрагмента ясен – на якому знаходяться післяопераційні шви.

Травмування рани може викликати неприємне ускладнення в процесі загоєння, яке потім доведеться довго і болісно виліковувати.

Відразу після операції буде присутня набряклість ясна. Це нормальна реакція організму на хірургічне втручання. Скільки часу може триматися така припухлість? Свого піку вона зазвичай сягає третього дня, потім вона почне поступово скорочуватися, до повного зникнення.

Як швидко зняти набряк після імплантації? Пропонуємо кілька дій, які пацієнт може робити самостійно, без допомоги стоматолога:

 • Ставити компреси з холодом (лід, холодні продукти), які можна прикладати до щоки з боку операції (тільки не дуже довго – щоб не викликати відмороження тканин)
 • Робити ванни та обережні полоскання для рота спеціальними розчинами з антибактеріальними властивостями.
 • Виключити походи в лазню, сауну, басейн, на пляж та прийом гарячого душу та ванни, а також авіаперельоти, тренування та інші фізичні навантаження на організм.
 • Не спати і навіть не класти голову на щоку з того боку – з якої було проведено операцію.
 • Не чіпати проопероване місце язиком та тим більше іншими предметами (зубна щітка, зубочистка).

Дотримання цих простих рекомендацій дозволить швидко відновитися після операції та почати користуватися новими зубами – ще якіснішими та красивішими, ніж «свої», натуральні.
Як швидко зняти набряк після імплантації?

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна ОлександрівнаПацієнти часто цікавляться: як відбувається загоєння після імплантації зубів? Скільки потрібно чекати, поки ясна повністю відновляться після операції? Чому може виникнути ускладнення, якими є його симптоми, і як, відповідно, його уникнути?

Ось основні ознаки того, що після імплантації щось пішло не так:

 • Набряк після операції не спадає, більше того – він перекинувся з ясна на щоку, щелепу, шию;
 • Пацієнт страждає на сильні болі в місці операції і навколо нього – яка не проходить навіть після прийому знеболювальних препаратів;
 • Спостерігається почервоніння та посиніння ясен, з них йде кров, виділяється сукровиця або гній, з рота лунає різкий неприємний запах;
 • У пацієнта піднімається температура та спостерігається загальне погіршення самопочуття;
 • Пацієнт відчуває, що протез став рухливим, або що сталося відколювання частини коронки.

При появі якогось із цих симптомів необхідно обов’язково зв’язатися зі своїм стоматологом. Лікар надасть своєчасну допомогу, і зробить все необхідне – щоб повернути імплант та самопочуття пацієнта у добрий стан.

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(0)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00