СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА                                             СКОРО ВІДКРИТТЯ ФІЛІАЛУ КЛІНІКИ В ЦЕНТРІ ДНІПРА
Чи корисно жувати жувальну гумку після їжі? | ДентАрт

Чи корисно жувати жувальну гумку після їжі?

Час читання:
5 хвилин PT5M
Рейтинг статті:
(1)

Жуйка виконує безліч функцій, включаючи очищення ротової порожнини та підтримання свіжого дихання, проте багато хто твердить про небезпеку цього кулінарного виробу. Спираючись на дослідження, склад, плюси та мінуси, ми розповіли, чи корисно жувати жувальну гумку після їжі, перед розмовою та в інших ситуаціях.

ЗМІСТ

 1. Чи здійснює жуйка негативний вплив на організм?
 2. Яка користь від жувальної гумки?
 3. Як правильно жувати жуйку після їжі?
 4. Висновки лікаря

Чи здійснює жуйка негативний вплив на організм?


Щоб видалити залишки їжі, зміцнити ясна та натренувати жувальний апарат, жителі Греції використовували смолу мастичного дерева. В Індії особливою ​​популярністю досі користуються ароматичні трави.

Для створення перших жувальних гумок використовували смолу хвойних дерев. Сильна гіркота стала причиною того, що подібні вироби не набули широкого поширення.

Сучасний варіант випускається у різних кольорах та формах, користуючись популярністю. Виробники використовують наповнювачі, консерванти, олії, підсолоджувачі та ароматизатори, надаючи жуйкам привабливий зовнішній вигляд, смак та текстуру. Деякі варіанти можуть містити активні речовини, які допомагають відбілити зуби.

Недоліки жувальної гумки:

 • Вміст величезної кількості цукру призводить до розмноження бактерій, розчинення твердих тканин, через що потім доводиться боротися з карієсом.
 • Підсолоджувач аспартам, як показали досліди на тваринах, часто стає причиною появи онкологічних захворювань, токсичної дії на судини та нервову систему.
 • Вміст жуйки моментально потрапляє в організм, що небезпечно для людей із хворобами нирок, цукровим діабетом.
 • Регулярне жування жувальної гумки призводить до погіршення короткочасної пам’яті.
 • Несе механічний і хімічний вплив на зуби, руйнуючі пломби, коронки, мостоподібні протези.
 • Якщо довго жувати жуйку на порожній шлунок, можна спровокувати ризик виникнення гастриту та виразки.

Чи корисно жувати жувальну гумку після їжі

У дитинстві батьки часто лякали страшилками, що буде, якщо проковтнути жуйку. Поступово вона починає рухатися через систему травлення, виводиться з організму через стілець протягом 40 годин.

Яка користь від жувальної гумки?


Інгредієнти, що входять до складу, відносно безпечні і придатні для споживання людиною. Деякі виробники змінюють склад, додаючи різні речовини для посилення запаху та покращення смаку. Вони не особливо корисні, але дозування речовин низьке, тому серйозної загрози життю людини від нетривалого жування немає.

Багато хто цікавиться, що буде, якщо жувати жуйку щодня, очікуючи почути про унікальні зміни. Якщо жувати жувальну гумку після їжі 3-5 хвилин, тоді вона позитивно вплине:

 • Допоможе схуднути. Згідно з дослідженнями американських учених, жування жуйки прискорює обмін речовин на 19%. У процесі жування мозок отримує сигнал про ситість, тому вдасться позбутися постійних перекусів, трохи схуднути.
 • Поліпшить довгострокову пам’ять. Постійне жування справді погіршує короткочасну пам’ять, проте позитивно впливає на довготривалу.
 • Поліпшить концентрацію. У 2013 році британські вчені провели дослідження, яке довело, що жування допомагає людині сконцентруватися. Учасники експерименту змогли упродовж тривалого часу виконувати складні завдання.
 • Допоможе зубам. Вживання жуйки без цукру протягом 10-15 хвилин після основного прийому їжі запобігає руйнуванню зубів. Додатковий масаж ясен допомагає запобігти пародонтозу.
 • Регулює роботу нервової системи. Як стверджують вчені, жування жувальної гумки знижує рівень кортизолу (гормону стресу), тобто людина швидше заспокоюється. У процесі жування мозок швидко переходить на основне завдання, відсуваючи проблемні думки на другий план.

Яка користь від жувальної гумки

На окрему увагу заслуговує позитивний вплив жуйки на відновлення після операції на товстому кишечнику. У процесі жування активізуються гормони травної системи, що прискорює відновлення.

Як правильно жувати жуйку після їжі?


Більшість людей купують жуйку, щоб видалити залишки їжі з ротової порожнини, позбутися неприємного запаху. У процесі жування виробляється набагато більше слини, яка допомагає нейтралізувати кислоти, зміцнити зубну емаль.

На форумах можна знайти безліч запитів на кшталт, що буде, якщо часто жувати жуйку. Для отримання позитивного ефекту достатньо жування протягом 5 хвилин після приймання їжі. Вживання жуйки на голодний шлунок, особливо протягом 15 і більше хвилин, може стати причиною появи гастриту або виразки.

Необхідно також бути обережними із жуйками, в яких міститься безліч цукру. При неправильному догляді за ротовою порожниною жувальна гумка може призвести до появи карієсу.

Альтернативою класичній жуйці може служити флос – зубна нитка для ефективного видалення залишків їжі. У магазинах можна купити флос, зубочистки, якими набагато зручніше користуватися. Якщо просто хочете освіжити дихання і трохи вгамувати голод без жувальної гумки, пожуйте листя петрушки або м’яти. Позбутися бактеріального нальоту на емалі допоможуть кавові зерна.

Як правильно жувати жуйку після їжі

Висновки лікаря


Куртова Інна Олександрівна,

Керівник клініки «Стоматологія «ДентАрт», терапевт:

Куртова Інна Олександрівна

 

«Жувальна гумка має масу плюсів, включаючи можливість швидко освіжити дихання та видалити залишки їжі. Однак позитивний вплив швидко закінчується, якщо людина часто жує жуйку, особливо на голодний шлунок.

Замінити повноцінне чищення зубів жуйкою теж неможливо, оскільки вона лише частково видаляє залишки їжі, не дозволяє очистити важкодоступні місця.

Якщо ж двічі на день чистити зуби, використовувати зубну нитку для покращення гігієнічних процедур, а після їжі кілька хвилин жувати жувальну гумку, тоді вдасться уникнути проблем, відчути позитивний вплив.»

 

Рейтинг статті:
Ваша оцінка:
(1)
Ім'я
Email
Оцінка
Коментар
вул. Квітки Цісик, 10
м. Дніпро
Час роботи
пн-сб 8.00 - 20.00
нд 9.00 - 20.00